Stojanović prećutao ženinu firmu * Potjernica za aktivistom DPS-a * Povratkom Fronta završena priča o vanrednim izborima * Presudiće Mikov glas * Stojanović prećutao ženinu firmu * Supermen * Krnja demokratija

– Može li sudija sa platom od 650 eura da sačuva moralnost? Ne može.

Od sedme godine braka oni govore a komšije slušaju.
Na kraju oni govore, a sudija se krsti.

Uđe kauboj Džo u kafanu i za šankom ugleda barsku damu, a oko nje četvoricu kauboja. Gleda on, gleda, pa odjednom trgne pištolj, ubije četvoricu kauboja i zatim priđe barskoj dami i kaže:
– Kako to da tako lijepa dama stoji ovdje sasvim sama?

Trinaest polaznika policijske škole polagali za radno mjesto policajca i skupila se komisija. Stali oni u red, kad će komisija prvom od 13:
Daj nam ti reci jednu marku auta.
Ovaj prvi kao iz topa kaže JAGUAR, a ovaj drugi nije odmah shvatio pa kaže FEBRUAR. Treći MART, i tako oni svi redom, a ovaj dvanaesti kaže DECEMBAR. Trinaesti sav se izgubio, gleda u komisiju i sav drhti pa pruži ruku komisiji i kaže:
– Srećna Nova godina!

Sport - datum: 2017-12-06 RUKOMETAŠICE CRNE GORE PRETRPJELE I DRUGI PORAZ NA SVJETSKOM PRVENSTVU U NJEMAČKOJ
Šok koji bi mogao skupo da košta Crna Gora - Japan 28:29 (15:12)
Dvorana: „Eve arena” u Oldenburgu. Gledalaca: 1.103. Sudije: Lah i Sok (Slovenija). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Japan 3 (2). Isključenja: Crna Gora 6, Japan 2 minuta.
CRNA GORA: Rajčić (šest odbrana), Hasanić (jedan sedmerac), Nenezić (jedna odbrana), Radičević 7 (1), Jauković 1, Brnović 6, A. Klikovac, Ujkić, Malović, Premović, Bulatović 3, Pavićević, B. Klikovac 2, Despotović 1, Raičević 4 (1), Grbić 4.
JAPAN: Itano, Kametani (10 odbrana), Nagata, K. Sunami, J. Sunami 4, Šiota, Fudžita, Jokošima 3, Kacuren 1, Tada, Ikehara 9, Hara 2 (2), Ohjama, Sasaki 3, Nagata 2, Macumura 5.
Umjesto druge pobjede senzacija, šok i jedan od najbolnijih poraza u istoriji. Poraz od Japana koji bi rukometašicama Crne Gore mogao da zatvori vrata osmine finala, iako i dalje drže sudbinu u svojim rukama.
Prva dva kola donijela su nekoliko iznenađenja, ali se na startu trećeg u Oldenburgu dogodilo dosad najveće na Mundijalu u Njemačkoj. U atipičnom terminu i protiv atipičnog protivnika, izabranice Pera Johansona odigrale su korektno prvo poluvrijeme, i imale plus tri, ali se nastavku nisu snašle na duboku zonu Azijatkinja. Nisu imale odgovor na njihovu agresivnost, u odbrani je duvala promaja i na kraju su teren napustile razočarane i pognutih glava. Sa druge strane, Japanke su slavile najveću pobjedu u istoriji na velikim takmičenjima.
Očito selektor Crne Gore nije dobro pripremio ekipu za duel sa neugodnim rivalom. Potpuno se „pogubio”, mnogo rotirao, kombinovao i prekombinovao se. Japanke su u 43. minutu prvi put povele (21:20), potom imale i plus tri u dva navrata (24:21 i 25:22), ali su se „crvene” vratile u meč najviše zahvaljujući najmlađoj Tatjani Brnović, i u 56. minutu stigle do egala (25:25). Još u dva navrata bilo je neriješeno (26:26 i 28:28), ali odlična partija 18-godišnje pivotmenke ostala je bez nagrade. Na 48 sekundi do kraja Jokušima je ispostavilo se postigla gol za pobjedu, a Crna Gora nakon tajm-auta Johansona očajno odigrala napad za izjednačenje. Doduše, možda je Ihara namjerno vratila loptu golmanki, nakon lošeg pasa Katarine Bulatović, ali arbitri iz Slovenije to tako nisu vidjeli, već su zbog protesta isključili Johansona.
- Razočarani smo. Japan je igrao sjajno. Mnogo su napredovali, nego kad sam ih poslednji put gledao. Čestitke njima. Znali smo da će igrati ovako duboko i nijesmo se navikli - rekao je Johanson. - Na poluvremenu nismo bili ni srećni što vodimo tri razlike, a u drugom smo podbacili - dodao je švedski stručnjak.
Prokomentarisao je Johanson i isključenje na kraju.
- Na kraju, sudije su pogriješile. Mogle su da nam daju sedmerac, ali gotovo je to - zaključio je Johanson, koji je imao i žučnu raspravu sa selektorom Japanki, Dancem Urlihom Kihelijem, ali na kraju su se ipak pozdravili.
Pred Crnom Gorom su nakon šokantnog poraza od Japana još dva duela – današnji protiv Tunisa u 17.45 koji moraju da dobiju, a zatim u petak protiv Brazila, u kojem će morati makar da osvoje bod, jer u suprotnom bi mogle da se vrate kući već nakon grupne faze.
- Situacija teška, ali sve je u našim rukama. Moramo da dobijemo obje utakmice do kraja, ne možemo da se oslonimo na bilo koga drugog. Sada će se vidjeti karakter igračica. Pritisak je veliki, ali mislim da ćemo biti spremni - kazao je Šveđanin.
Jelena Despotović vjeruje da će ekipa pokazati karaketer u preostale dvije utakmice grupone faze.
- Ništa nije gotovo, pokušaćemo da ispravimo greške i odigramo najbolje što možemo - kazala je Despotović.D.K.

Cvijić donijela bod Srbiji
Njemačka – Srbija 22:22 (9:11)
Dvorana: „Arena Lajpcig”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Arnsten i Roen (Norveška). Sedmerci: Srbija 5 (4), Njemačka 3(3). Isključenja: Srbija 8, Nemačka 12 minuta.
SRBIJA: Tomašević (devet odbrana), Čolić (dvije odbrane), Radosavljević, 3 Krpež-Šlezak 7, Lekić, Števin, Lavko 4, Damnjanović 3, Nikolić, T.Radojević 1, Pop-Lazić 2, Obradović, D. Radojević, Stoiljković, Cvijić 2, Dmitrović.
NjEMAČKA: Kramarčik (šest odbrana), Voltering (pet odbrana), Klajn, Karolius 3, Lorper 1, Šmit 2, Benke, Boel, Manson 2, Huber 6, Fišer 2, Gešek 3, Landrof 3, Volbold, Štol, Gubernatis.
Dramatičan derbi D grupe u Lajpcigu završen je remijem a bod rukometašicama Srbije golom tri sekunde prije kraja donijela je Dragana Cvijić, iz veoma teške pozicije. Već danas od 15.30 časova, Srpkinje čeka još jedan derbi sa vicešampionkama Evrope i svijeta - Holanđankama.
- Sve djevojke su odigrale fenomenalno! Kad smo i pale, Katarina je bila tu da nas podigne i vrati na kolosjek. Preponosna sam na ove devojke, igrale su kao tim, a to je ono što me najviše raduje. Nemamo ni 24 sata odmora, ali šta da se radi, neću da kukam. Holandija je ozbiljan protivnik, vicešampion svijeta. Očekujem opet tuču do kraja – kazala je Cvijić.