Zaposlene pritiskali da potpišu za Mila * Zbog sukoba četiri mjeseca bez predsjednika * Ne treba nam opozicioni Filip * Presudu od Rakčevića krili tri godine * Zaposlene pritiskali da potpišu za Mila * Cenzura ispod radara * Izbor za Mis i Mistera Crne Gore
  Izdanje: 23-03-2018

GORAN DANILOVIĆ, ČELNIK UJEDINjENE CRNE GORE :
Vjerujem da je trenutak takav da treba pružiti šansu onome za koga većina opozicionih poslanika i dalje tvrdi da je kandidat sa najviše šansi.

Idu dva puža ulicom, i jedan kaže drugom:
– Ajmo u bioskop!
– Važi, a šta se daje sledeće godine?
Idu slon i miš preko visećeg mosta. Puče lijana, rasturi se most i oni padoše u reku. Dok su se izvlačili na obalu, miš će ljutito:
– Pa jesam li ti rekao, budalo, da prelazimo jedan po jedan!
Uhvatio vuk zeku. Sretne ga lija pa ga pita:
– Šta ćeš da radiš sa zekom?
– Praviću rakiju. - odgovori vuk.
– Kako to? - upita lija.
– Pa kad oni mogu da prave pivo od jelena, mogu i ja rakiju od zeca - odbrusi vuk.

Sport - datum: 2018-03-22 RUKOMETAŠICE CRNE GORE PROTIV POLJSKE U GDINJI UPISALE TREĆU POBJEDU U KVALIFIKACIJAMA ZA EVROPSKO PRVENSTVO
Osigurana viza za Francusku Poljska - Crna Gora 20:26 (9:14)
Dvorana: „Vidoviskova” u Gdinji. Gledalaca: 2.050. Sudije: Nastase i Stanku (Rumunija). Sedmerci: Poljska 3 (2), Crna Gora 5 (4). Isključenja: Crna Gora 8 minuta.
POLjSKA: Kordovijecka, Plaček (devet odbrana i sedmerac), Gorna, Mihalov, Rošak, Gžib 3 (1), Kudlač-Gloc 5, Janiševska, Zavistovska, Zih, Drabbik 1, Kozlovska 1, Lisevska 5 (1), Šaravaga 1, Ahruk 3, Urtnovska 1.
CRNA GORA: Rajčić (14 odbrana i sedmerac), Nenezić (jedna odbrana), Radičević 5, Jauković 2, Brnović, A. Klikovac, Ujkić, Premović, K. Bulatović 3, Pavićević 1, B. Klikovac, Mehemedović 6, Despotović, A. Bulatović, Raičević 8 (4), Grbić 1.
Odličnom partijom rukometašice Crne Gore ubjedljivo su savladale Poljsku u Gdinji, u derbiju trećeg kola grupe 2 kvalifikacija i obezbijedile vizu za Evropsko prvenstvo u Francuskoj. Pored vize „crvene” su praktično osigurale prvo mjesto koje donosi lakše rivale, a lidersku poziciju imaće priliku da potvrde u subotu protiv istog rivala u Bijelom Polju.
Izabranice Pera Johansona su protiv Poljakinja opravdale ulogu favorita, a domaćin je samo na startu uspijevao da održava priključak. Najviše zaslugama Marine Rajčić koja je skinula nekoliko zicera i u napadu raspoloženoj Mileni Raičević prvu osjetniju prednost „crvene” su imale u 14. minutu (6:3). Poljakinje su potom u nekoliko navrata prišle na gol zaostatka, ali nakon tajm-auta Johansona Raičević, Majda Mehmedović i drugarice su dodale gas i imale velikih plus pet nakon 30 minuta.
Kontrolu meča Crna Gora imala je i u drugom poluvremenu. Bilo je čak i poigravanja sa Poljskom, a rekordnih plus devet (20:11) „crvene” su imale u 41. minutu. Stoga je Johanson imao priliku da u finišu odmori najbolje igračice, što je Poljska iskoristila da ublaži poraz.D.K.