Regioni ДАНИЛО ПОПОВИЋ И ЛАЗАР РАЂЕНОВИЋ ОБИШЛИ С
Спремни станови за 107 породица БУДВА – Предсједник Одбора директора Црногорског фонда за солидарно- стамбено изградњу (ЦФССИ) Данило Поповић са сарадницима и градоначелник Будве Лазар Рађеновић обишли су јуче стамбену зграду на локацији Розино, која је изграђена као заједнички пројекат Општине и ЦФССИ. У „Академији знања” одржана је конференција за штампу на којој су Рађеновић и Поповић говорили о пројекту.
Поповић је казао да је обављен технички пријем објекта и да ових дана очекују добијање употребне дозволе након чега ће станари моћи да се уселе.
– Овај објекат има 107 станова, који су по квалитету међу бољима у Будви. Било је притисака приликом расподјеле ових станова и из тог разлога смо се обратили СО Будва за добијање нове локације, они су прихватили и урађен је пројекат за изградњу нових 130 станова. Цијена ових, већ изграђених станова је 50 одсто нижа од тржишне и износи од 850 до 980 еура. То је висока цијена у односу на друге градове, али је реална имајући у виду високе стандарде и квалитет изградње – казао је Поповић и додао да ће станови у згради која ће следећа бити саграђена бити јефтинији, али не на уштрб квалитета. Како је казао, и у тој згради ће бити изграђене гараже и соларни колектори што ће уштедјети потрошњу електричне енергије до 40 одсто.
Рађеновић је казао да је јако задовољан сарадњом с Фондом.
– Данас се рјешава најважније егзистенцијално питање за 107 породица на територији Будве – рекао је Рађеновић. Он је додао да Општина Будва има право на 53 стамбене јединице које ће бити расподијељене запосленима у локалној самоуправи, Јавном погребном предузећу, Телевизији и Радију Будва. Према Рађеновићевим ријечима, биће настављена реализација оваквих пројеката, јер, како је казао, у Будви постоји потреба за око 1.000 станова.
На конференцији за новинаре је речено да су станови изграђени по највишим еколошким стандардима, те да зграда садржи пословне просторе планиране за пратеће активности, подземну гаражу, хидростаницу за обезбјеђење притиска воде, сопствени агрегат за случај нестанка струје, модерне спринклер системе и системе за провјетравање и одимљавање гаража и сву стандардну савремену опрему. Вриједност инвестиције је 5.500.000 еура, радове су изводиле грађевинске компаније „14. септембар” и „Вијесник” из Подгорице. Након конференције за штампу, организован је обилазак новоизграђене зграде.
М.М.Р.