Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Sve ste opljačkali, morate da odete * Sa DPS-om nećemo, sa opozicijom principijelno * I Brisel zna ko su krupne ribe * Istragu o ,,prvoj sestri” platili 31 milion * Sve ste opljačkali, morate da odete * Visbaden rješava slučaj „Terzić” * Subašić se povlači, Begović ne odustaje
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 23-04-2012

Porudzbenica
Rubrike

Današnji broj
Vijest dana
Svijet
Srbija
Sport
Regioni
Povodi
Politika
Podgoricom
Periskop
Kultura
Hronika
Feljton
Ekonomija
Drustvo

Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Miodrag Lekić, bivši šef crnogorske diplomatije:
Za diplomatiju vlast regrutuje povjerljive kadrove, koji su u javnosti obilježeni kao akteri korupcionaško-mafijaških poslova.

Vic Dana :)

N/A


Recept Dana





Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

 
Regioni „KARITAS LUKSEMBURG " DOMU ZDRAVLjA DONIRAO PET EKG APARATA Bolja kontrola rada srca BIJELO POLjE – Šef kancelarije „Karitas Luksemburg” u Beranama Ervin Mandžukić u ime Vlade Luksemburga Domu zdravlja Bijelo Polje uručio je donaciju od pet EKG aparata. Primopredaja donacije obavljena je Mjesnom centru Zaton, u ambulanti gdje će aparati biti dostupni mještanima.Prisustvovali su i direktor Doma zdravlja prim. dr Rasim Agić , kao i predsjednik ovog mjesnog centra Marko Dangubić.
– Radi se o pet EKG aparata koje smo obezbijedili preko dobavljača, firme „Inel medika“ DOO iz Podgorice. Njihova vrijednost je 6.300 eura. Vlada Luksemburga opredijelila je iznos od 4.300 eura, dok je ostatak doprinos bjelopoljske zdravstvene ustanove. Inače, projektom za nabavku medicinske opreme obuhvaćeno je za pet zdravstvenih ustanova na sjeveru i to u opštinama Berane, Bijelo Polje, Rožaje, Andrijevica i Plav. Ukupna vrijednost projekta je 40.000 eura – naveo je Mandžukić uručujući donaciju.
Na donaciji se zahvalio i prvi čovjek mjesnog centra Zaton Marko Dangubić, ističući da je Karitas pravi i provjereni prijatelj mještana Zatona, okolnih sela i zaselaka.
– Pružanje zdravstvenih usluga u našoj ambulanti u kojoj je evidentirano 70 pacijenata podignuto je na puno veći nivo. Pored ove donacje „Karitas” je pomagao i rekonstrukciju putne i školske infrastrukture- naveo je Dangubić, dodajući da je najveći problem Zatona nekvalitetno vodosnabdijevanje.
Direktor Doma zdravlja dr Rasim Agić naglasio je da je riječ o savremenim trokanalnim EKG aparatima i da donator i dobavljač garantuju visoki kvalitet isporučene medicinske opreme.
– Namjera naše ustanove je da svaka terenska ambulanta bude opremljena i EKG aparatom. Pošto je snimanje srca ( EKG ) usluga primarnog nivoa, tu je uslugu potrebno pružiti građanima na svakoj lokaciji gdje se vrši pružanje usluga ovog nivoa. Uz donirane aparate planiramo da iz sopstvenih sredstava nabavimo nedostajući broj aparata i tako zaokružimo opremanje svih 14 terenskih ambulanti – naglašava dr Agić ističući da je procjena da će ovim kvalitet zdravstvene zaštite biti poboljšan.
M.N.
Objavi na
[komentar na tekst]  [pregled komentara(0)]



Najčitanije danas

Transkripti razgovora Vrha DPS-a - Snimak objavljen 09.05.2013 - Snimak objavljen 05.04.2013 - Snimak objavljen 04.04.2013 - Snimak objavljen 01.04.2013 - Snimak objavljen 05.03.2013 - Snimak objavljen 28.02.2013 - Snimak objavljen 27.02.2013 - Snimak objavljen 21.02.2013 - Snimak objavljen 17.02.2013 - Snimak objavljen 16.02.2013 DAN - dodaci

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"