– E, pa kad je tako, evo, ispred tebe su dva puta. Jedan vodi u pakao, drugi u raj. Biraj kojim ćeš.
A, policajac će:
– Bože, a mogu li ja da ostanem ovdje na raskrsnici?

Sport - datum: 2017-11-13 KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI SAVLADALI CEDEVITU U DERBIJU 8. KOLA ABA LIGE
Podgoričani hrabriji i spretniji u finišu Budućnost Voli – Cedevita 66:60 (23:16, 11:19, 13:12, 19:13)
Dvorana: Verde. Gledalaca: oko 2000. Sudije: Belošević (Srbija), Javor, Špendl (Slovenija).
BUDUĆNOST VOLI: Ivanović 9 (1-0), Su. Šehović 3, Barović 11 (5-3), Se. Šehović 4 (2-2), Starovlah 3, Gordić 13 (6-3), Bojić, Z. Nikolić 4, Gibson 11, Lendri 8 (5-5), D. Nikolić.
CEDEVITA: Ukić 3 (2-1), Krušlin 15 (1-1), Džonson 4, Katić 2 (2-2), Nikols 11 (1-1), Slavica, Žganec, Musa 2 (2-2), Čeri 4, Ramljak, Stipanović 8, Marfi 11 (4-2).
Ofanzivni skok Barovića i pogodak Gordića uz slobodno bacanje u samom finišu meča donijeli su košarkašima Budućnost Voli pobjedu protiv cedevite, šestu uzastopnu u ABA ligi. A početak utakmice nije nagovještavao takav ishod. Domaćini su u duel ušli previše opušteno, pogotovo u odbrani, što su Zagrepčani znali da iskoriste u četvrtom minutu preko Stipanovića poveli 10:4. Bio je to signal za plave da zbiju redove i zaigraju puno agresivnije. Sjevnule su trojke Gibsona i Suada Šehovića za 14:10 u šestom minutu. Zatim je Barović imao dobru rolu i Podgoričani su prvu dionicu riješili u svoju korist (23:16). Kada je Starovlah trojkom otvorio drugu (26:15) izgledalo je da bi Džikićevi izabranici mogli da se odlijepe. Međutim, tada su postali brzopleti u napadu, dok se na drugoj strani razgoropadio Marfi, koji je postigao 10 poena u seriji Cedevite od 12:0 (28:26). Post domaćina od četiri i po minuta prekinuo je Barović sa linije slobodnih bacanja, ali se Krušlin trojkom pobrinuo da Zagrepčani na odmor odu sa plus jedan (35:34). U nastavku je viđena nervozna igra sa puno grešaka na obje strane. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali se poslije trojke Ivanovića u odlučujučih 10 minuta ušlo sa rezultatskim egalom (47:47). Uslijedio je period bolje igre košarkaša Budućnost Voli. Agresivnom odbranom zatvorili su sve prilaze svom košu, dok su u napadu pogađali Lendri (trojka), Ivanović i ponovo Lendri (tri slobodna bacanja). U 36. minutu na semaforu je pisao rezultat 57:48, što je na utakmici sa malim brojem poena značajna prednost. Međutim, tada su domaćini ponovo stali. Kod 57:50 Gordić je promašio dva bacanja, da bi u sledećem napadu Krušlin pogodio trojku uz dodatno bacanje (54:57). Kada je Nikols u 39. minutu ubacio trojku za 57:58 činilo se da plavima već dobijena utakmica izmiče iz ruku. Da tako ne bude pobrinuli su se Barović (ofanzivni skok) i neustrašivi Gordić (dva plus jedan) (63:59). U penal završnici Budućnost Voli je potvrdila trijumf. Podgoričani u sledećem kolu ABA lige gostuju MZT-u.N.Z.

Aleksandar Džikić: – Ne bi ova pobjeda bila važna da nije bilo prethodnih. Mi u ovom sastavu idemo dalje. Ne opterećujemo se protivnicima i brojkama. Slijedi teško gostovanje u Italiji, zatim idemo u Skoplje, pa slijedi pauza, a znate i sami koliko će igrača biti u reprezentaciji. Biće veoma zanimljiv period.
Sead Šehović: – Veoma bitna pobjeda. Tvrda utakmica, prilagodili smo se tome. U drugom poluvremenu smo odigrali odbranu, zaustavili protivnika i slavili.
Jure Zdovc: – Nismo odigrali toliko loše, ali smo napravili neke gluposti. Imali smo neke taktičke loše postave, promašili nekoliko otvorenih šuteva, što ne smije da se desi ako se želi pobjeda protiv Budućnosti u gostima.