- I vi ste dobro.

Sport - datum: 2017-11-20 DRUGA LIGA CRNE GORE – 16. KOLO
Sa utakmice Berane – Lovćen Goran Vujović riješio derbi
Berane – Lovćen 0:1 (0:1)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: 100. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica) –2. Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) – 2 i Nenad Živković (Podgorica) – 2. Strijelac: G. Vujović u 45+1 minutu. Žuti karton: Đurišić (Berane).
BERANE: Kastratović 1,5, Đurišić 1, Raković 1,5, Osmajić 1, Vulević 1, Ne. Tmušić 1,5, Vukićević 1 (od 70. Sazaki 1), Bošković 1, N. Tmušić 1, Suzuki 1,5, Asanović 1.
LOVĆEN: Perović 1,5, Radunović 1, Tatar 2, Pejaković 1, Bujiša 1 (od 80. Marković 1), Draganić 2, Adžić 1,5, J. Vujović 1, G. Vujović 2, Bakić – (od 27. Fernando 1,5), Latković 2 (od 88. Jablan-).
Igrač utakmice: Goran Vujović (Lovćen) – 2.
Jedan gol, koji je postigao majstor svog zanata Goran Vujović u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, donio je zasluženu pobjedu Cetinjanima. Cijelim tokom utakmice Cetinjani su bili bolji i znali su šta hoće. Na kraju su Beranci, koji su sagoreli u prevelikoj želji da se pobjedom održe na liderskoj poziciji, dobro i prošli.
Trenutak odluke desio se kada se, inače, odlični sudija Radoje Pajović, spremao da pošalje igrače na odmor. Po lijevoj strani odlično je prošao Draganić. Pogledao je koga od saigrača ima slobodnog, odlučio se za najbližeg Gorana Vujovića, koji je poveo je loptu par koraka naprijed i sa petnaestak metara matirao Kastratovića. S druge strane, Beranci su uputili samo jedan pravi udarac u okvil gola gostiju. Japanac Keita Suzuki je šutirao u 57. minutu, a golman Mićo Perović paradom izbacio loptu u korner.M.N.

Mornar – Jedinstvo 1:0 (0:0)

Stadion: „Topolica”. Gledalaca: oko 150. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Dejan Pavićević (Podgorica) – 2 i Vladislav Radenović (Herceg Novi) – 2. Strijelac: Bubanja u 90+3. minutu. Žuti kartoni: Vukmarković (Mornar), Vukadinović, Poljak, Joksimović (Jedinstvo).
MORNAR: Delibašić 2, Kalačević 1, Ivanović 1, Džanović 1, Leković 1,5, Pajović 1,5, Nikolić 1,5 (od 60. Merdović), Radonjić 1 (od 71. Lalošević), Kosović 1,5, Bubanja 2, Vukmarković 1,5.
JEDINSTVO: Joksimović 2, Drašković 1,5, Kriještorac 2 (od 90. Zejnilović), Poljak 1, Šćekić 1, Madžgalj 1 (od 90. Hasanović), Nakahara 1, Muzurović 1,5, Bugarin 1, Ramović 1,5, Vukadinović 1.
Igrač utakmice: Vladan Bubanja (Mornar) 2.
Golom Vladana Bubanje u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, Mornar je ponovo preuzeo čelnu poziciju na tabeli. U meču odigranom na „Topolici” Barani su bili bolji rival, napadali su 90 minuta, ali se mlada i čvrsta ekipa Jedinstva branila i u tome uspjela sve do gola Bubanje.
Već u 3. minutu na ubačenu loptu sa kornera Nikolića, Kosović sa dva metra nije uspio da je ubaci u mrežu. Domaći nisu iskoristili ni jedanaesterac u 29. minutu, nakon što je Nikolić srušen nadomak gola Joksimovića. Udarac Kalačevića odbranio je golman gostiju. Do kraja poluvremena izgledne prilike propustili su Džanović u 33. i Kalačević u 38. minutu. I u drugih 45 minuta domaći su dali sve na napad, međutim, idealne prilike nisu iskoristili Kosović u 47, Kalačević u 54. i Ivanović u 75. i 87. minutu. I gosti su imali stopostotnu priliku u 84. minutu, nakon brzog kontranapada Kriještorac je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac Barana, opalio po lopti, ali je sjajno intervenisao Delibašić. Pravda je ipak zadovoljena u 90+3 minutu, Vukmarković je izveo slobodan udarac, pogodio Bubanju, koji je glavom zatresao lijevi ugao gola Joksimovića. D.S.

Igalo – Čelik 3:1 (2:1)

Stadion „Solila”. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Vasko Dragojević (Podgorica) – 2 i Ivan Klačar (Bar) – 2. Strijelci: Simović u 7, Leković u 24. i Kopitović u 48. za Igalo, a Šunjević u 9 minutu iz jedanaesterca za Čelik. Žuti karton: Durković (Čelik).
IGALO: Bjelica 2, Batuta 2 (od 74. Đurković –), Đukanović 2 (od 74. Bakrač –), Simović 2,5, Koprivica 2, Leković 2,5, Takemoto 1, Kopitović 2,5 (od 80. Ilić –), Vilotijević 1, Kaljević 1,5, Vučić 2.
ČELIK: Poleksić 2, Zarubica 1, Nikolić 1, Milić 1,5 (od 70. Pejović–), Bubanja 1 (od 72. Janjić-), Šunjević 2, Đukanović 0,5, Đurković 1,5 Tadić 0,5, Mitrović 0,5, Draganić 0,5.
Igrač utakmice: Jovan Simović (Igalo) – 2,5
Na oproštaju od publike u jesenjem dijelu, fudbaleri Igala ostvarili su očekivanu pobjedu protiv mlade ekipe iz Nikšića. Kapiten Jovan Simović rano je doveo svoj tim u vođstvo, a aplauzi domaće publike se nisu ni stišali kada je Japanac Takemoto nepotrebno srušio Đurkovića. Penal u gol za izjednačenje je pretvorio Siniša Šunjević. Sredinom prvog poluvremena posle akcije Koprivice i Simovića, Leković je pobjegao odbrani gostiju i matirao mladog Poleksića.
Treći gol je pao na početku drugog poluvremena. Koprivica je izveo prekid, a Kopitović loptu smjestio u mrežu gostiju. Z.Š.

Mladost Lješkopolje – Otrant Olimpik 2:1 (1:0)

Teren Trening kampa FSCG. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Mi­loš Vla­ho­vić (Podgorica) i Ni­ko­le­ta Ob­ra­do­vić (Berane). Strijelci: Matuoke u 34. i Šćepanović u 63. iz jedanaesterca za Mladost Lješkopolje, a M. Divanović u 83. minutu iz jedanaesterca za Otrant Olimpik. Žuti kartoni: Seratlić (Mladost Lješkopolje), A. Rudović, Alibegu (Otrant Olimpik).
MLADOST LjEŠKOŠOLjE: Lakićević (od 62. Raičević), Muhović, Vučićević (od 46. Seratlić), Tiodorović, Krivokapić, Dulović, Matuoke, Šćepanović (od 89. Perović), Tatalović, Mugoša, Tomašević.
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, M. Divanović, A. Rudović, Z.Divanović, Padović, Miličković, Pepić, Ramović, Banović (od 71. Alibegu), Seniković, Molabećirović (od 21. Pavićević).
Mladost iz Lješkopolja je stigla do još jedne pobjede. Sastav trenera Milije Savovića je slavio protiv Otrant Olimpika, zasluženo sa 2:1 i ostao u trci za prvim mjestom.
Domaći su poveli u 34. minutu golom Matuoeka, a u 63. minutu je sa bijele tačke iskusni Marko Šćepanović duplirao prednost. U samom finišu susreta, takođe sa penala, smanjio je Mehmed Divanović.D.P.

Ibar – Jezero 1:0 (0:0)

Stadion Ibra. Gledalaca: oko 150. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica) 2. Pomočnici: Uroš Rašović (Podgorica) 2 i Marko Drljević (Danilovgrad) 2. Strijelac: Hot u 75 minutu za Ibar. Žuti kartoni: Bajić, Bišević, Hot, Marković (Ibar), Kažić, Mrvaljević, Vuković (Jezero). Crveni karton: Er.Murić (Ibar) i Radojičić u 41. minutu (Jezero).
IBAR: Kuč 2, Šofranac 1,5 (od 80. Marković-), Šutković 2, Škrijelj 2, Er.Muric-, Korničuk (od 29. Ib. Murić 2), Tahirović 2, Hot 2,5 (od 87 Ljjić-) Bišević 2, Jeknić 2.
JEZERO: Mrvaljević 0,5, Radojčić-, Jovićević 1, Drešković 7, Ajković 1,5. Zindović 1, Radenović 2, Kažić 1, Banda 2, Rajković 1, Vuković 2 (od 83. Ahmemulić-).
Igrač utakmice: Mirza Hot (Ibar) 2,5.
Golom Mirze Hota u 75. minutu, fudbaleri Ibra prekinuli su lošu seriju i u komšijskom derbiju zasluženo savladali Jezero. Po klizavom terenu Rožajci su se bolje snašli, više željeli pobjedu i u poslednjem meču u prvoj polusezoni napokon obradovali publiku. D.K.

Ce­ti­nje – Bo­kelj 0:1 (0:0)

Sta­di­on: pod Ma­lim br­dom. Gle­da­la­ca: 40. Su­di­ja: Mi­loš Ne­dić (Be­ra­ne). Po­moć­ni­ci: Mar­jan Pa­u­no­vić (Be­ra­ne) i Mi­loš Aso­vić (Be­ra­ne). Stri­je­lac: Pa­jo­vić u 90. mi­nu­tu. Žu­ti kar­to­ni: Bo­ro­zan (Ce­ti­nje), Bu­la­to­vić (Bo­kelj).
CE­TI­NjE: Bu­la­to­vić, N. Vu­jo­še­vić, Jo­ke­tić, Glu­šče­vić (od 90. Spa­hić), Ru­do­vić (od 27. Pe­tro­vić), Mir­ko­vić (od 50. Bo­ro­zan), Ča­vor, Kon­tić, Kang, L. Vu­jo­še­vić, Va­so­vić.
BO­KELj: Po­po­vić, Ni­ke­zić, Ma­raš, Bra­u­no­vić, Le­ver­da (od 40. Bu­la­to­vić), Gr­bić, Og­nja­no­vić, Ča­vor, Vu­jo­vić (od 90. Ilić), Šće­pa­no­vić, Pa­jo­vić.
Ko­to­ra­ni su do tri­jum­fa nad Ce­ti­njem sti­gli u po­sled­njim tre­nu­ci­ma me­ča. Gol vri­je­dan tri bo­da, ko­ji ih osta­vlja u tr­ci za naj­ve­ćim pla­sma­nom, po­sti­gao je La­zar Pa­jo­vić.