Šverceru duvana dozvolili da gradi na plaži * Zbrinuo Filipa, obezbijedio sebe * SDP i Demos s albanskim partijama * Otkupili imovinu za Blažovu elektranu * Šverceru duvana dozvolili da gradi na plaži * Idemo na pobjedu * Atletiko se provukao
  Izdanje: 27-04-2018

Ljiljana Klikovac, državni tužilac:
Slučajevi napada na novinare nijesu ekskluzivitet Crne Gore, već je tako i u mnogim drugim zemljama.

N/A

Sport UEFA LIGA EVROPE – SINOĆ ODIGRANI PRVI POLUFINALNI MEČEVI
Atletiko se provukao
-Četiri najuspješnija tima UEFA Lige Evrope sinoć su odigrala prve polufinalne utakmice. Arsenal je na svom „Emirejtsu” ugostio madridski Atletiko u finalu prije finala, a na „Velodromu” su koplja ukrstili Marsej i Salcburg. Sve je prštalo i u Londonu i u Marseju, posebno u britanskoj prestonici.
Arsenal je počeo furiozno, a prvu stopostotnu priliku propustio je Lakazet, u drugom minut, kada je lopta poslije njegovog voleja okrznula stativu. Nekoliko minuta kasnije, Francuz je ponovo bio u sjajnoj prilici, ali je sjajni golman Oblak bio skoncentrisan. Uzvraćali su i Madriđani, ali su se prilike ređale pred golom Španaca. U desetom minutu Hrvat Vrsaljko je dobio drugi žuti karton i morao ranije na tuširanje, a isto se desilo i treneru „jorgandžija” Dijegu Simeoneu u 13. minutu. Argentinac nije mogao da se pomiri sa činjenicom da je njegov tim ostao sa igračem manje. Potom su velike šanse imali Velbek i Košelni. Pritisak domaćina je splasnuo poslije pola sata, a onda je u dva navrata Grizman mogao u dva navrata da pogodi. Čuvar mreže tobdžija Ospina je zablistao poput Oblaka. Zanimljivo prvo poluvrijeme iako su na kraju mreže ostale netaknute. Igrač manje se praktično nije osjetio na terenu ni u prvom dijelu drugog poluvremena, mada je Atletiko napadao sa malo igrača. Domaćin je kako je vrijeme odmicalo pojačavao, ali je bilo veoma teško probiti zid koji su Madriđani postavili. Upornost Engleza se isplatila. Lakazet je u 61. donio prednost četi Arsena Vengera. Ipak, gosti su preko Grizmana u 82.stigli do izjednačenja ni iz čega, poslije greške Košelnog.
I u drugom okršaju sinoćnjeg polufinala bilo je pakleno. Marsej je bolje počeo, odmah preuzeo inicijativu, dok su Austrijanci čekali na grešku domaćina i nisu se libili da napadnu kad im se ukazala prilika. Nakon četvrt časa igre, stadion je eksplorirao. Tovan je nakon dobrog ubacivanja pogodio mrežu Salcburga. Arbitar je tom prilikom previdio da je strelac igrao i rukom. Francuski i austrijski tim su na „lud način” stigli do završnice utješnog UEFA takmičenja, nevjerovatnim trijumfima nad Lajpcigom, odnosno Laciom. Poslije vođstva, Francuzi su umirili igru, a gosti tek u 29. minutu preko Lajmera imali šansu da stignu do gola. Do pauze je na snazi ostao rezultat iz 15-og minuta. „Bikovi” iz Salcburga su bolje ušli u nastavak, ali je u 63. već bilo 2:0 za domaćina. Finiš je pripao gostujućem sastavu, koji je neuspješno pokušavao da ublaži poraz.
Revanši su na rasporedu narednog četvrtka, a novog osvajača Lige Evrope znaćemo 16. maja, na stadionu „Park Olimpik” u Lionu.

Arsenal – Atletiko M. 1:1 (0:0)
Stadion: „Emirejts” u Londonu. Sudija: Klemen Tarpin (Francuska). Strelci: Lakazet 61 – Grizman 82.Žuti karton: Vrsaljko (Atletiko). Crveni karton: Vrsaljko (Atletiko) u 10.
ARSENAL: Ospina, Monreal, Košelni, Mustafi, Belerin, Džaka, Ramzi, Vilšer, Velbek, Ozil, Lakazet.
ATLETIKO: Oblak, Lukas, Godin, Himenez, Vrsaljko, Tomas, Koke, Saul Nigez, Korea (od 75. Savić), Grizman (od 86. F. Tores), Gameiro (od 65. Gabi).
Marsej – Salcburg 2:0 (1:0)
Stadion: „Velodrom” u Marseju.Sudija: Viliam Kolum (Škotska). Strelci: Tovan 15, N`Ži 63. Žuti kartoni: M. Lopez, Mitroglu (Marsej) – Volf (Salcburg).
MARSEJ: Pele, Amavi, Luiz Gustavo, Rami, Sar, M. Lopez (od 60. N`Ži), Sanson, Tovan (od 81. Žermen), Okampos (od 52. Zambo), Paje, Mitroglu.
SALCBURG: Valke, Ulmer, Čaleta-Car, Ramaljo, Lajner, Beriša, Volf (od 68. Šlager), Samaseku, Hajdara (od 81. Jabo), Dabur, Hvang (od 60. Guldbransen).