Nova sjajna partija Jokića / -FOTO: NBA TWITTER
13/05/2024 u 09:02 h

Denver savladao Minesotu i izjednačio na 2:2

Nikola Jokić bio najefikasniji kod Nagetsa sa 35 poena, uz po 7 skokova i asistencija, 3 ukradene, 4 izgubljene lopte i blokadu za 38 minuta na terenu

Šampioni NBA lige Denver Nagetsi potpuno su se oporavili od nokdauna u Koloradu i u odličnom izdanju, pogotovo ofanzivno, savladali su Vukove u Mineapolisu rezultatom 115:107 za izjednačenje u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA plej-ofa.

Peta utakmica serije je u srijedu ujutro u 4:30 časova u Denveru, a predstavnici lige će prije meča Nikoli Jokiću uručiti MVP nagradu, treću u poslednje četiri godine.

Srpski reprezentativac je pružio još jednu sjajnu partiju, a pogotovo je važan bio koš za 113:104 na minut i 23 sekunde prije kraja kada je zaustavio poslednji nalet Vukova da se eventualno vrate u meč.

Centar Nagetsa je bio najefikasniji u svom timu sa 35 poena (15/26 iz igre, 1/5 za tri, 4/6 slobodna bacanja) uz po 7 skokova i asistencija, 3 ukradene, 4 izgubljene lopte i blokadu za 38 minuta na terenu. Jokić je u poslednjoj deonici zabeležio 16 od ukupno 25 poena svog tima!

Plej-of meč karijere odigrao je Aron Gordon sa 27 poena (11/12 iz igre, 2/2 za tri), 7 skokova, 6 asistencija i 2 blokade, Džamal Mari je dodao 19 (3/7 za tri, 5sk, 8as), Kristijan Braun 11 (3/4 iz igre, 1/1 za tri), a Džastin Holidej 10 (3/5 za tri).

Edvards je prevodio Minesotu sa 44 poena (16/25 iz igre, 5/8 za tri) uz po 5 skokova i asistencija, Majk Konli je upisao 15 (2sk, 9as), Karl Entoni Tauns 13 (5/18 iz igre, 12sk, 3as), a Džejden Mekdenijels, Rudi Gober (14sk) i Naz Rid po 11.

08. jun 2024 10:38