Sa jednog od mečeva / - FOTO: KK SC DERBY/FILIP ROGANOVIć
14/02/2023 u 18:47 h
DAN portalDAN portal

Mornar preokretom u finišu izbacio SC Derbi i otišao u polufinale Kupa

Košarkaši Mornara plasirali su se u polufinale Kupa Crne Gore

Barski sastav večeras je u Bemax areni u četvrtfinalnom meču nadigrao SC Derbi rezultatom 103:98.

Mornar je do pobjede došao preokretom u samom finišu utakmice.

SC Derbi je imao prednost u većem dijelu prvog poluvremena, naročito u finišu prve četvrtine.

Ipak, Mornar je držao priključak i u drugoj, a na poluvremenu podgorički sastav je vodio 49:45.

Bolje je SC Derbi odigrao i treću četvrtinu, pa su Podgoričani na kraju ovog perioda vodili 74:64, što je bila najveća razlika do tada na utakmici.

Uslijedila je drama u poslednjem kvartalu jer je Mornar uspio da priđe na samo minus jedan u finišu. TrOjkom Vranješa Barani su poveli 96:95, a onda u penal završnici uspjeli da dođu do pobjede.

Barane je do pobjede vodio sjajni Nemanja Vranješ sa 30 poena, dok su Marko Pecarski i Antonio Vranković dodali po 23.

Kod Studenata se istakao Andrija Slavković sa 21 poenom.

Mornar će u polufinalu igrati protiv pobjednika duela Sutjeska - Budućnost. Drugi polufinali par čine Podgorica i Milenijum.

01. jun 2024 13:09