Elring Haland dvostruki strijelac / EPA-EFE-NEIL HALL
14/05/2024 u 23:11 h

Haland približio Siti tituli, junak i golman Ortega

"Građani" slavili u gostima protiv Totenhema sa 2:0

Mančester siti se tresao na "Vajt Hart Lejnu", ali je ostvario pobjedu protiv Totenhema (2:0), pobjedu koju je potpisao Erling Haland golovima u 51. i prvom minutu sudijske nadoknade u zaostalom susretu 34. kola Premijer lige i preuzeo lidersku poziciju pred posljednje kolo u nedjelju.

Siti ima dva boda više od "tobdžija" i ako savlada u posljednjem kolu Vest Hem na Etihadu osvojiće četvrtu uzastopnu titulu, i nastaviti dominaciju u engleskom fudbalu.

Sa druge strane, Totenhem je definitivno izgubio sve šanse da se domogne četvrte pozicije i plasmana u Ligu šampiona. Aston Vila je ostala na plus pet pred posljednjih 90 minuta u sezoni i osigurala elitno takmičenje od jeseni, dok će Totenhem morati da zadovolji nastupom u Ligi Evrope.

Ima Totenhem za čim da žali, a žaliće i fudbaleri Arsenala za propuštenim prilikama Kuluševskog i pogotovo Sona u 87. minutu, kada nije uspio da materijalizuje zicer. U junaka Sitija izrastao je rezervni golman Stefan Ortega, koji je imao odbranu sezone.

Reprezentativac Južne Koreje će izgleda biti najveći tragičar Arsenalovog potencijalnog gubitka titule.

28. maj 2024 12:08