Sutjeska protiv Budućnost Volija / -FOTO: DAN
12/05/2024 u 22:10 h

Sutjeska u polufinalu plej-ofa

Podgorica u 11. minutu vodila 16 razlike, ali su Nikšićani velikim preokretom u 33. minutu imali 14 poena viška, nakon čegu su rutinski priveli meč kraju (82:81)

Košarkaši Sutjeske savladali su večeras u,,Bemax areni" ekipu Podgorice 82:81 u revanš meču baraža za plej-of, a s obzirom da su trijumfovali i u prvoj utakmici 85:81, izborili su prolaz u polufinale.

Sam meč u,,Bemax areni" donio je nevjerovatan epilog – Podgorica je u prvih 15 minuta imala sve. Kontrolu igre, veliku prednost, vodila čak +16 (25:9) u 11.minutu, ali je Sutjeska već do odmora uspjela da prilično smanji zaostatak – 40:34. Gosti su sjajno otvorili drugo poluvrijeme, serijom 11:0 u prva dva minuta, kompletirali niz 15:0 i stigli do preokreta – 45:40, da bi u 25.minutu Sutjeska prvi put stekla i dvocifrenu razliku – 52:42, nakon trojke Otaševića. Bilo je jasno da su se stvari na terenu potpuno promijenile i da Podgorica čeka težak posao da izbori prolaz. Domaći tim poenima Čarapića zaključio je treću dionicu u kojoj je primio čak 29 poena za 52:63.

Na sedam minuta prije kraja, Otašević je pogodio trojku za 69:55 i činilo se da neće biti neizvjesne završnice. Ali, Podgorica se borila i poenima Anđušića stigla na 82 sekunde prije kraja do egala – 77:77. Ipak, u posljednjem minutu teško je bilo da domaćini stignu četiri razlike i eventualno izbore produžetak, tako da je Sutjeska mogla da proslavi prolaz dalje.

U redovima Sutjeske dominirao je Spasojević (25 poena), Otašević je dodao 15 (četiri trojke), Mitrović 13, a Vukoti Pavić nedostajao je skok za dabl dabl učinak (10 poena, 9 skokova). U redovima Podgorice Filip Anđušić postigao je 24, imao i 9 skokova, Kunc i Čarapić dodali su po 10.

Već sjutra veče u polufinalu plej-ofa SC Derbi u,,Morači" (18h) dočekuje Teodo, dok u utorak od 19 časova Budućnost Voli biće domaćin ekipi Sutjeske.

01. jun 2024 04:10