„Majko, oprosti, ne mogu da podnesem ulazak u NATO” * Jovićeviću, odustani zbog zajedničkog cilja * Od Burića traži 700 hiljada * Pejović podnio ostavku * „Majko, oprosti, ne mogu da podnesem ulazak u NATO” * Tači da se brine o optužbama za ratne zločine * Seminar za 200 frizera
  Izdanje: 23-02-2018

Robert Klajndenst, izvršni direktor NLB Montenegro :
– Crna Gora i njeno rukovodstvo gori su od Burkine Faso.

Pao mrak, jedna baba se treba vratiti kući sama. Noge je bole, ali joj je prečica preko groblja pa ne smije sama.
Vidi ona u daljini mladog momka i djevojku i pita ih može li s njima.
Oni kažu da može i krenu.
Idu oni tako, idu, kad momak pita babu:
- Je li, baba, jel tebe strah da ideš sama po groblju?
- Jes’, sinko, strah me.
A na to će djevojka:
- Da, i nas je bilo dok smo bili živi!

- Ko jednom propjeva na policiju, cio život izlazi na bis!

Sport - datum: 2018-02-22 LIGA ŠAMPIONA – ODIGRANE PREOSTALE DVIJE PRVE UTAKMICE OSMINE FINALA
De Hein remi u Sevilji, preokret Šahtjora
Kompletirani su prvi mečevi osmine finala Lige šampiona, a poslednja dva duela na programu su sinoć odigrana u Sevilji i Harkovu, dok su revanši na programu od 6. do 14. marta.
U Sevilji je gostovao Mančester junajted, koji je nastupio u nešto izmijenjenom sastavu, bez Pola Pogbe, kao i povrijeđenih – Felainija, Roha, Ibrahimovića, Blinda, Džonsa... Umjesto Pogbe u startnoj postavi se našao mladi Skot Mek Tomini, a jasna je bila ideja trenera Žozea Murinja da izvede nešto defanzvniju ekipu od očekivane. Poslije samo 17 minuta meča na „Sančez Pichuanu”, Murinjo je morao da pošalje rovitog Pogbu na teren, pošto se povrijedio Erera. Do tog momenta igralo se na sredini terena, bez posebno opasnih sitauacija pred oba gola. Prvi su zaprijetili Andalužani preko Navasa, samo što je počeo meč, kada je golman De Hea bio na visini zadatka, a gostima je to prvi put pošlo za rukom tek u 25.minutu, ali Lukaku nije bio precizan. Nije to bio posebno atraktivan duel, a šanse su se mogle prebrojati na prste jedne ruke, a dominirali su i prekidi. Po broju šuteva na gol i kornera, Sevilja je bila nadmoćnija. U finišu prvog poluvremena, N`Zonzi je mogao da pogodi, ali je čuvar mreže Junajteda opet pokazao klasu. De Hea je spektakularno intervenisao i kada je Muriel sa samo nekoliko metara mogao donijeti prednost domaćinu. Uspavanka je nastavljena i u drugom poluvremenu, s tim što je španski tim iz svake prilike šutirao ka golu protivnika. Čuvar mreže Junajteda je i u nastavku bio odličan i kao da je utjerao strah u kosti domaćinu. Nešto jači tempo viđen je u poslednjih dvadesetak minuta., ali su mreže ostale netaknute
U drugom sudaru sinoćnjeg programa u Harkovu su igrali Šahtjor i Roma. Ukrajinci su krenuli ofanzivnije, ali su Rimljani bili opasniji i u prvih pola sata igre imali nekoliko dobrih situacija ispred Pjatove mreže. Gosti su igrali osmišljenije, uporno napadali i čini se čekali grešku iskusnog rivala. Četiri minuta prije kraja prvog poluvremena Italijani su zasluženo poveli preko mladog Turčina Undera, koji je postigao peti gol za „vučicu” u pet prethodnih mečeva. Majstorski mu je asistirao Džeko. U nastavku, Roma je bolje počela i u jeku napada tim gostiju iz Donjecka je izjednačio. Fereira je u 52. sjajno završio jednu kontru domaćina. Utakmica je imala jak tempo i viđen je dobar fudbal. U 71.minutu Fred je donio Ukrajincima prednost i to sjajnim šutem iz „slobodanjaka”. Čini se da su se Rimljani potrošili u prvom poluvremenu, kada su mogli i do ubjedljivije prednosti, ali su u drugih 45 minuta previše griješili i bili blizu ubjedljivijeg poraza.
Šahtjor i Roma su do sinoć odigrali četiri međusobna meča, a Ukrajinci su slavili u tri, dok je rimska ekipa ostvarila jedan trijumf i to 2006. godine, kada je u Vječnom gradu bilo 4:0, golovima Tadeija, Totija, De Rosija i Pizara.
Revanši su na rasporedu 13.marta.
R. Papić

Akteri
Sevilja – Mančester J. 0:0
Stadion: „Ramon Sančez Pichuan” u Sevilji. Sudija: Klemen Tarpan (Francuska).Žuti kartoni: N`Zonzi (Sevilja) – A. Sančez (Mančester). .
SEVILjA: Riko, Eskudero, Lengle, Markado, Navas, N`Zonzi, Banega (od 90. Gvido Pizaro), Korea, Franko Vaskez, Sarabia, Muriel (od 85. Sandro Ramires).
MANČESTER: De Hea, Jang, Lindelof, Smoling, Valensija, Mek Tomini, Matić, Erera (od 17. Pogba), Mata (od 80. Martijal), A. Sančez (od 75. Rašford), Lukaku.
Šahtjor – Roma 2:1 (0:1)
Stadion: „OSC Metalist” u Harkovu. Sudija: Viliam Kolum (Škotska). Strelci: Fereira 52, Fred 71 - Under 41. Žuti kartoni: Fereira, Tajson (Šahtjor) – Peroti (Roma).
ŠAHTJOR: Pjatov, Butko, Krivcov (od 45. Ordets), Rakitski, Ismaili, Stepanenko, Fred, Bernard (od 90. Kovalenko), Tajson, Marlos, Fereira.
ROMA: Alison, Kolarov, Facio, Manolas, Florenci (od 72. B. Peres), Strotman, De Rosi, Peroti, Naingolan (od 83. Defrel), Under (od 72. Žerson), Džeko.