Aleksandar Vulin, ministar odbrane Srbije:

Narkoman i gubavac sjede u ćeliji. Čuvaru ispadnu ključevi. Gubavac krene lijevom rukom, otpadne mu. Krene desnom, i ona otpadne. Krene lijevom nogom, otpadne mu. Krene desnom i otpadne mu i ona. Tek čuješ narkomana:

Zašto plavuša ne umije da napiše broj 22?
Zato što ne zna koja se dvojka prva piše!

Sport - datum: 2018-05-20 NA „VEMBLIJU” ODIGRANO VELIKO FINALE FA KUPA
Čelsiju trofej, Konte nadmudrio Žozea
Fudbaleri Čelsija osvojili su FA Kup, nakon što su na „Vembliju” savladali Mančester junajted rezultatom (1:0). Heroj finala najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu bio je Belgijanac Eden Azar, koji je prvo iznudio penal, a potom ga i realizovao u 22.minutu. Junajted je imao inicijativu, više prilika, ali su se „plavci” dobro branili i glavnim oružjem stratega rivala, Žozea Murinja stigli do pehara i „spasa sezone”. Četa Antonia Kontea je iskoristila prvu grešku odbrane „crvenih đavola”, nakon što je Azar pobjegao i izašao sam ispred golaman De Hee. Džons je samo mogao da ga obori, a siguran izvođač najstrože kazne upravo je bio belgijski as. U preostalom dijelu prvog poluvremena, Junajted je krenuo odlučnije, a najbolju priliku za izjednačenje popustio je Rašford, koji je promašio i loptu. Početak nastavka je obilježila nova Rašfordova propuštena prilika. Potom je i Džuns bio najviši u skoku, ali se istakao Kurtoa. Čelsi je u 70. minutu, preko Markos Alonsa mogao da kazni inicijativu tima sa „Old Traforda”. Murinjo je u finišu pokušao sa izmjenama, uvođenjem Lukakua i Martijala, a najbolju šansu imao je Pogba poslije jednog kornera, ali je šutirao pored gola. Matić je u nadoknadi vremena imao još pokušaj glavom, ali je tim iz Londona uspio da sačuva prednost za veliko slavlje i trofej u Kupu, osmi u svojoj istoriji, dok je Junajted ostao na 12 pehara ovog takmičenja.

Čelsi – Mančester J. 1:0 (1:0)

Stadion: „Vembli” u Londonu.Gledalaca: 87.647. Sudija: Majkl Oliver.Strijelac: Azar 22.iz penala. Žuti kartoni: Kurtoa (Čelsi) - Džons, Valensija (Mančester).
ČELSI: Kurtoa, Alonso, Ridiger, Kelhil, Aspilikueta, Mozes, Fabregas, Kante, Bakajoko, Azar (od 90. Vilian), Žiru (0d 89. Morata).
MANČESTER: De Hea, Jang, Smoling, Džons (od 87. Mata), Valensija, Erera, Matić, Pogba, Lingard (od 73. Martial), Rašford (od 73. Lukaku), A. Sančez.