Porudzbenica
Riječ
Dana |
Matija Bećković, književnik:
– Da li se zabrana ulaska u Crnu Goru odnosi na mene živog ili mrtvog, s obzirom na to da imam namjeru kad umrem da živim u Crnoj Gori.
|
Vic
Dana :) |
Najlakši način da udvostručite svoj novac je da ga presavijete i vratite u džep.
„Doktore, ja sam došao na operaciju krajnika, a vi ste mi izvadili i slijepo crijevo?!”
„Da, istina je. Kolege su mi toliko aplaudirali poslije prve operacije, pa sam morao nešto izvesti na bis.”
Dolazi muž kući i kaže ženi: „Kupio sam ti tablete za glavobolju.”
„Što će mi? Pa, ne boli me glava.”
„Tu sam te čekao… Skidaj se!”
|

|
|
|
|
Politika - datum: 2018-11-01
PREDSTAVNICI ALBANSKIH STRANAKA SA SASTANKA
U PARLAMENTU PORUČILI
Izborni zakon nas diskriminiše
Predstavnici albanskih partija u Crnoj Gori ocijenili su da je važeći izborni zakon diskriminatoran kada je posrijedi predstavljanje Albanaca. Potpredsjednik Skupštine Genci Nimanbegu saopštio je da će predstavnici albanskih partija formirati forum kako bi što prije počeli da približavaju stavove svih albanskih političkih subjekata u državi.
U Skupštini, na poziv potpredsjednika parlamenta Gencija Nimanbegua, održan je prvi sastanak predsjednika albanskih partija u Crnoj Gori na temu reformi izbornog zakonodavstva, koja preokupira cjelokupnu crnogorsku javnost.
– Na sastanku su učestvovali Amir Holaj, predsjednik Građanskog pokreta Perspektiva, Saubih Mehmeti (u ime predsjednika Mehmeta Bardhija), predstavnik Demokratskog saveza u Crnoj Gori, Mehmet Zenka, predsjednik DUA, Nik Đeljošaj, predsjednik Albanske alternative, Nazif Cungu, predsjednik Force, kao i Faik Nika, predsjednik Nacionalnog savjeta Albanaca u Crnoj Gori – navodi se u saopštenju.
Nimanbegu je upoznao učesnike sa odlukom o formiranju radne grupe pri Skupštini, koja će se baviti poboljšanjem izbornog okruženja u Crnoj Gori.
– Ocijenjeno je da je postojeći izborni zakon diskriminatoran što se tiče autentičnog predstavljanja Albanaca, koji su od četiri poslanika, koliko smo imali 2011. godine, nakon dva izborna ciklusa spali na samo jednog predstavnika – ističe se u saopštenju.
Jednoglasno su pozdravili inicijativu za održavanje takvih sastanaka, koja će rezultirati poboljšanjem odnosa između albanskih partija, kao uslova za poboljšanje položaja Albanaca u Crnoj Gori.
M.V.
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen. Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.
|
Karikatura DAN-a
Pogledaj sve karikature >>>
|