Upravlja firmom od 120 miliona eura, a ne zna ko su vlasnici * Iz gluve sobe odbora čuje se buka afere „Koverta” * Prvo sastanak sa opozicijom, pa onda datum novog protesta * Druga zbog djevojke,ubio stolicom * Poslovni gubitak za godinu uvećali 647 hiljada eura * Nepodnošljiv položaj srpskog naroda * SDP da povuče inicijativu o smjeni

DUŠKO KNEŽEVIĆ, VLASNIK ATLAS GRUPE:
Podržavam ujedinjenu opoziciju i moj narod, da se izbori za slobodu koje nema bez smjene ovog režima.

Prodavačica na pijaci viče: Černobilske jabuke, černobilske jabuke!
Prilazi joj čovjek i pita je:
– Jesi li ti, ženo, normalna? Zašto govoriš da su jabuke černobilske? Ko će ti kupiti takve jabuke?
Odgovara žena:
– Aaa, kupuju, kupuju - neko za zeta, neko za svekrvu, neko za snahu... Kupuju, kupuju.’

Sport - datum: 2019-04-14 BUDUĆNOST POBIJEDILA MORNAR NA GOSTOVANJU U KOTORU
Vujačić presudio Baranima Vujačić za minimalac
Fudbaleri Mornara nastavili su seriju poraza, a Budućnost seriju pobjeda. Podgoričani su juče u Kotoru u slaboj igri savladali Mornar, golom Aleksandra Vujačića u 41. minutu.

Sramota me je kako smo danas odigrali meč, a pojedine igrače takođe treba da bude - kazao je kratko šef struke Budućnosti Branko Brnović.

Igrači Budućnosti bili su agilniji u prvom dijelu meča, a golu Barana prvi je zaprijetio Ivan Delić. Šutirao je u trećem minutu, ali je lopta prošla pored lijeve stative.Nedugo zatim probao je Mihailo Perović, ali je loptu poslao u naručje golmana Marka Novovića. Nešto slično desilo se Dejanu Boljeviću, koji je uputio jak udarac sa 25 metara, ali je lopta završila pored lijeve stative gola gostiju.

U samom finišu prvog dijela susreta napadač gostiju napadač Aleksandar Vujačić je na efekasan način u 41. minutu, glavom poslao loptu iza leđa golmana Novovića, za vođstvo Podgoričana od 1:0.

Bolja igra Barana u drugom poluvremenu nije rezultirala pogotkom, jer je Dejan Račić u 54. minutu, loptu poslao pored okvira gola. Uslijedila je i nova šansa Mornara u 61. minutu, Velimir Vlahović je iz idealne prilike udarcem glavom, na nabačenu loptu iz kornera poslao loptu pored stative. Priliku da poveća prednost imao je Luka Mirković u 70. minutu, snažno je šutirao sa 30 metara, ali je bio neprecizan. Barani su u 78. minutu propustili najidealniju priliku za poravnanje, kada je Nino Vukmarković iz povoljne pozicije loptu poslao pored stative.

- Najavili smo da ćemo igrati do kraja fer i korektno, i to se i desilo. Mislim da smo odigrali najbolju utakmicu u ovoj polusezoni. U drugom poluvremenu potpuno smo nadigrali rivala, imali par prilika, ali su naši napadači bili neprecizni – rekao je Igor Raičević, šef struke Mornara.

D.S.

Mornar – Budućnost 0:1 (0:1)
Stadion: Bokelja. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) – 2 i Dragan Vujović (Cetinje) – 2. Strijelac: Vujačić u 41. minutu. Žuti kartoni: Vojvodić, Martinović (Mornar), Mirković, Stojiljković (Budućnost).

MORNAR: Novović 1 (od 46. Raičević 1,5), Vlahović 1, Račić 1,5, B. Merdović 1,5, L. Merdović 1,5, Martinović 1, Marković 1,5, Vojvodić 1 (od 46. Barjaktarević 1), Klikovac 1, Kalačević 1,5 (od 64. Bušković), Vukmarković 1,5.

BUDUĆNOST: Mijatović 1, Vukčević 1 (od 75. Roganović), Mirković 1,5, Perović 1, Vujačić 2, Damjanović 1, Bakić 1 (od 58. Stoiljković), Delić 1 (od 46 Krkotić 1), Boljević 1, Filipović 1, Zarubica 1.

Igrač utakmice: Aleksandar Vujačić (Budućnost) - 2.