Milić ubijen, trojica ranjena * Front neće davati legitimitet farsi * Poništena smjena, Jokić traži izvinjenje građanima * Buk Bijela prijetnja za svjetsku baštinu * Boris Džonson sve bliži fotelji Tereze Mej * Albaniji prijeti sve ozbiljnija kriza * Vučić zove na sastanak zbog Crkve

– Moć iz vazduha u ratu NATO-a protiv Jugoslavije bila je samo protiv civilnih meta.

Neka debela žena, od skoro 150 kila, dolazi kod doktora po savjet kako da smrša. Doktor joj lijepo kaže:
A on joj opet lijepo odgovori:
- Slijeva nadesno i zdesna nalijevo, kad god Vas nečim ponude!

Sport - datum: 2019-06-11 SRBIJA POBIJEDILA LITVANIJU NA PRAZNOJ MARAKANI
Sa meča u Beogradu Mitrović dao dva gola i skrivio penal
Konačno pobjeda. Nakon remija sa Portugalijom i debakla u Ukrajini, fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je prvi trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. „Orlovi“ su na praznoj Marakani savladali Litvaniju sa 4:1, pa su se samim vratili u igru za plasman na smotru najboljih reprezentanija Starog kontinenta.

Goleadu na stadionu „Rajko Mitić” mogao da otvori Luka Jović, kada ga je u 13. minutu Tadić „spojio“ sa golom. Novi napadač Reala je izašao sam ispred golmana Bartkusa, ali je šutirao pravo u njega. Ipak, sedam minuta kasnije Srbija je povela. Saša Lukić, koji je dobio šansu od prvog minuta, proigrao je Mitrovića, ovaj iskoristio kiks svog čuvara, našao se u istoj poziciji kao Jović, par minuta ranije i rutinski zatresao mrežu. Mitrović je u 34. minutu povećao na 2:0 i postigao svoj 25. gol u dresu reprezentacije. Akciju je počeo Jović, Tadić nesebično proigrao Mitrovića, a ovaj još jednom bio neumoljiv. Tek što su Litvanci krenuli sa centra, ponovo im se zatresla mreža. Još jednom su pogriješili defanzivci Litvanije, lopta je došla do Jovića, a on je lijevom nogom sa dvadesetak metara, poslao u gornji desni ugao litvanskog gola. Pored tog jednog pogotka, Jović je na ovoj utakmici dva puta pogađao prečku, a dobre prilike u prvom poluvremenu imao je još i Filip Kostić.

U drugom poluvremenu Srbija je zaigrala mnogo opuštenije, istina i Litvanija je pokazala ozbiljnije lice, prije svega u odbrani. Kako se meč bližio kraju Litvanci su sve više prijetili, a u 70. minutu su zaslužili jedanaesterac. Mitrović je igrao rukom u kaznenom prostoru i skrivio jedanasterac, iz kojeg je Novikovas smanjio na 1:3. Imali su gosti još nekoliko napada koji su obećavali, ali je ipak Srbija ta koja je do kraja postigla još jedan gol. Konačan rezultat postavio je Adem Ljajić u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Asistirao mu je Aleksandar Katai.

Nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo je u septembru, kada Srbiju očekuje meč sa Portugalijom u Beogradu i gostovanje u Luksemburgu.

Grupa B

Rezultati: Srbija – Litvanija 4:1, Ukrajina – Luksemburg 1:0. Slobodan je bio Portugal.

1. Ukrajina 4 3 1 0 8:1 10

2. Luksemburg 4 1 1 2 4:5 4

3. Srbija 3 1 1 1 5:7 4

4. Portugal 2 0 2 0 1:1 2

5. Litvanija 3 0 1 2 3:7 1

Srbija – Litvanija 4:1 (3:0)
Stadion: „Rajko Mitić”. Igrano bez prisustva navijača. Sudija: Adrien Žakote (Švajcarska). Strijelci: Mitrović u 20. i 34, Jović u 35. i Ljajić u 90+2 za Srbiju, a Novikas u 71. minutu iz jedanasterca za Litvaniju.

Srbija: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Spajić, Kolarov, Tadić (od 81. Ljajić), Lukić, Maksimović, Kostić (od 71. Živković), Jović (od 88. Katai), Mitrović.

Litvanija: Bartkus, Klimavičijus, Jankauskas (od 46. Čevdukas), Palionis, Baravikas, Šimkus, Slivka, Adrijuškevičijus, Černič (od 68. Petravičijus), Laukžemis (od 78. Valskis), Novikovas.