Porudzbenica
Riječ
Dana |
Miodrag Vujović, jedan od osnivača LSCG:
– Dok je DPS na vlasti, život, sloboda i imovina nijesu sigurni.
|
Vic
Dana :) |
Sretne plavuša prijateljicu i pita je: - Šta je bilo? Djeluješ mi nešto neraspoloženo. - Ma, muž mi prije nekoliko dana izašao da kupi cigarete i još se nije vratio. - Šta je tu tako strašno, evo ti cigareta, zapali!
Razgovaraju dva seljaka i kaže jedan: Nekako ti je mršava ona krava. - Šta ću kad je praznovjerna! - Kako praznovjerna?
- Ma jede samo djetelinu s četiri lista.
|

|
|
|
|
Politika - datum: 2020-05-20
VARHELJI POZVAO SPC DA POŠTUJE MJERE, A VLADAJUĆOJ STRUKTURI PORUČIO
Oliver Varhelji
Država da obezbijedi slobodu religije
Evropski komesar za proširenje Oliver Varhelji pozvao je Srpsku pravoslavnu crkvu u Crnoj Gori (SPC) da poštuje pravila izolacije, a državu da tokom krize omogući religijske slobode.
– Pozivam Crkvu da prati i poštuje pravila izolacije jer je to u svrhu bezbjednosti, sigurnosti, i na kraju života vjernika, ali pozivam i vlasti da čak i tokom KOVID krize omoguće slobodu religije– kazao je Varhelji juče pred Odborom za vanjske poslove Evropskog parlamenta.
Kako je prenio portal RTCG, on je rekao da je svjestan situacije u Crnoj Gori, da Crkva sprovodi svoje aktivnosti uprkos mjerama nadležnih i da su sankcije uvedene protiv sveštenka. Podsjetio je da se početak krize podudario sa njegovom posjetom Podgorici. On je potvrdio spremnost da nastavi da se angažuje u pronalaženju „evropskog rješenja” u sporu između vlasti i Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori.
S.R.
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen. Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.
|
Karikatura DAN-a
Pogledaj sve karikature >>>
|