Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Stečaj skrivan od jula, SDT blokirao 62 miliona eura * Žalbe odbijene, DF ide na proteste * Slavko Stojanović saslušavan zbog nestanka pisama * Uhapšen tjelohranitelj vođe „kavčana” * Stečaj skrivan od jula, SDT blokirao 62 miliona eura * Obični ljudi * Konvertiti
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 12-12-2018

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Mihailo Medenica, kolumnista:
– Narod roblja pjeva o slobodi.

Vic Dana :)

Na takmičenju u bacanju čekića u dalj veliko iznenađenje – Crnogorac bacio najdalje!
– Kako ste uspjeli da postignete ovaj rekord?
– Alat, što dalje od mene!
Riješili Crnogorci da promijene radno vrijeme.
– Odsad ćemo da radimo samo u srijedu! - reče vođa radnika. Ima li neko pitanje?
– Ima. Hoće li svaka biti radna?
Kako Crnogorac raskida sa djevojkom?
– Zgodan ti bivši.
– Koji bivši?
– Pa ja.

Pita Mujo Hasa:
- Haso, šta bi ti, bolan, uradio kad bi se desio smak svijeta?
- Briga me, imam vizu, odoh u Ameriku.







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Drustvo - datum: 2018-12-10 CRNOGORSKO PRAVOSUĐE BLAGONAKLONO PREMA POČINIOCIMA SREDNJE I VISOKE KORUPCIJE
Podaci MANS-a o presudama za korupciju Funkcionere kažnjavaju ispod zakonskog minimuma U slučaju Svetozara Marovića donijete su dvije pravosnažne osuđujuće presude. Jedna kazna je bila ispod zakonskog minimuma, a druga u visini zakonskog minimuma, pokazuju podaci MANS-a Bivši poslanik Đorđe Pinjatić prvo je zbog korupcionaške afere „Zavala“ osuđen iznad zakonskog minimuma na 36 mjeseci zatvora, da bi kasnije ta presuda bila preinačena na 12 mjeseci zatvora, ispod zakonskog minimuma
Dan - novi portal
Crnogorsko pravosuđe blagonaklono je prema počiniocima srednje i visoke korupcije. Samo pet državnih funkcionera osuđeno je u Crnoj Gori zbog korupcije i u svim slučajevima je visina kazne bila ispod zakonskog minimuma, što pokazuju podaci evidentirani u bazi Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS).
Radi se o predmetima u kojima su osuđeni bivši potpredsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Svetozar Marović, direktor Direkcije za željeznicu Crne Gore iz redova Socijaldemokrata (SD) Nebojša Obradović, visoki funkcioner DPS-a i bivši poslanik te političke partije Đorđe Pinjatić, bivši predsjednik Osnovnog suda na Cetinju Goran Vrbica i nekadašnji sudija Osnovnog suda u tom gradu Nebojša Marković.
Evidentirana je i jedna oslobađajuća presuda za srednju korupciju u predmetu u kojem je zbog nedostatka dokaza oslobođen Željko Stamatović, generalni konzul u Generalnom konzulatu Crne Gore u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD).
U slučaju Svetozara Marovića donijete su dvije pravosnažne osuđujuće presude. Jedna kazna je bila ispod zakonskog minimuma, a druga u visini zakonskog minimuma.
Predsjednik Višeg suda u Podgorici Boris Savić osudio je u septembru 2016. godine Svetozara Marovića na godinu i 10 mjeseci zatvora i da uplati 50.000 eura u državni budžet, a oko milion na račun Opštine Budva, zbog brojnih malverzacija u tom gradu, što je kazna ispod minimuma. Njegov kolega, sudija Dragoje Jović osudio je u istom mjesecu Marovića na dvije godine zatvora i da 50.000 eura uplati na račun budžeta države Crne Gore, što je bila kazna u nivou minimuma za krivično djelo koje je bivšem potpredsjedniku DPS-a stavljeno na teret. Kad je u pitanju predmet Nebojše Obradovića, odnosno u javnosti poznat slučaj „Ramada“, i prema njemu se pravosuđe odnosilo blagonaklono. Prvo je sudija Višeg suda Ana Vuković u maju 2017. godine osudila Obradovića na tri mjeseca zatvora zbog nezakonitog trošenja novca poreskih obveznika, da bi vijeće Apelacionog suda preinačilo osuđujuću presudu na uslovnu.
Obradović je nakon slučaja „Ramada“ i nagrađen – zaposlen je u finansijsko-knjigovodstvenoj službi Ministarstva saobraćaja.
Bivši poslanik Đorđe Pinjatić prvo je zbog korupcionaške afere „Zavala“ osuđen iznad zakonskog minimuma na 36 mjeseci zatvora, da bi kasnije ta presuda bila preinačena na 12 mjeseci zatvora, ispod zakonskog minimuma. Tu je i slučaj bivšeg predsjednika Osnovnog suda na Cetinju Gorana Vrbice, koji je nakon nekoliko presuda zbog zloupotrebe službenog položaja osuđen na kaznu zatvora od 12 mjeseci, što je takođe ispod zakonskog minimuma. Tu presudu 2017. godine donijelo je vijeće sudija kojim je predsjedavala predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica. I kolega Gorana Vrbice – sudija Nebojša Marković, istom presudom u istom predmetu osuđen je na 18 mjeseci zatvora, što je takođe ispod minimuma.
Vl.O.


Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"