Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Aerodrome tužilo preko 200 zaposlenih * Virus pred vratima, Ljevorečani neće karantin * Čelebiću i Saviću tri miliona kredita za mini-elektranu * Novi rok za legalizaciju u izbornoj godini * Cetinje postalo poprište mafijaških obračuna * Tužilaštvo prećutkuje pranje novca u DPS-u * Damjanović tekstopisac decenije za Balkan
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 03-03-2020

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
DRAGINjA VUKSANOVIĆ STANKOVIĆ, PREDSJEDNICA SDP-a:
Bilo kakva odluka o pitanju Aerodroma Tivat ne smije biti donijeta bez prethodnog izjašnjavanja građana.

Vic Dana :)

Ljekar pacijentu:
- Apsolutno morate prestati pušiti.
- Zašto doktore?
Imam li nešto na plućima?
- Ma ne! Svaki put kad dođete kod mene progorite mi tepih.

Ona: Biraj, fudbal ili ja!?
On: Mogu da ti odgovorim za 90 minuta?







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Ekonomija FIRMA C&S ENERDŽI DOBILA POZAJMICU OD DRŽAVNOG INVESTICIONO-RAZVOJNOG FONDA
Tomislav Čelebić - Stefan Savić Čelebiću i Saviću tri miliona kredita za mini-elektranu IRF je krajem godine pozajmio tri miliona eura firmi čiji su vlasnici Tomislav Čelebić i fudbaler Stefan Savić za izgradnju mini-hidroelektrane u opštini Mojkovac. Početkom godine su dobili status privremenog povlašćenog proizvođača za mHE u Mojkovcu
Dan - novi portal
Firma C&S enerdži, čiji su vlasnici firma „Čelebić” i fudbalski reprezentativac Stefan Savić, dobila je tri miliona eura kredita od državnog Investiciono-razvojnog fonda (IRF). Prema podacima sa sajta IRF-a, na čijem čelu je Zoran Vukčević, Firma C&S enerdži je tri miliona eura kredita dobila za izgradnju mini-hidroelektrane (mHE).

Firma u kojoj Čelebić ima 54 odsto udjela, Savić 45, dok jedan procenat ima firma Sinerdži, Vuka Rajkovića, dobila je nedavno status privremenog povlašćenog proizvođača električne energije za proizvodni objekat mHE „Bjelovićka 1”, koji se nalazi u opštini Mojkovac na rijeci Bjelovićkoj. Ova mHE, kako piše u nedavnom rješenju Regulatorne agencije za energetiku (RAE), gradiće na katastarskim parcelama 1676, 957, 958, 1257/2, 1255, 1253, 1013/2.

Privremeni status povlašćenog proizvođača firmi Čelebića i Savića važiće do 25. decembra 2021. godine.

Za period od dvije godine ova firma treba da izgradi mini-hidroelektranu, kako bi nakon isteka tog roka mogla da traži status povlašćenog proizvođača. Za to je, između ostalog, potrebno da završi izgradnju i da dobije upotrebnu dozvolu. Ukoliko sve završi i dobije status povlašćenog proizvođača, onda će 12 godina Crnogorski operator tržišta električne energije (COTEE) preko Elektroprivrede (EPCG) otkupljivati proizvedenu električnu energiju iz mHE Bjelovićka po cijenama većim od tržišne za 50 do 60 procenata. To je zapravo podsticajna cijena električne energije po kojoj struju prodaju povlašćeni proizvođači. Razliku između tržišne i podsticajne cijene plaćaju država, građani i privreda preko stavke na računu za struju OIE. Od polovine 2019. godine OIE1 plaća država, od akcize na ugalj, dok OIE2 plaćaju građani i privreda. Stavka OIE2 se plaća za svaki kilovat-sat preko 300 utrošenih. OIE2 košta građane i privredu skoro jedan cent po kilovat-satu.

U poslu sa mini-hidroelektranama uglavnom su ljudi bliski DPS-u i vrhu partije, odnosno Milu Đukanoviću. Tako status povlašćenog proizvođača ima Hidroenergija Montenegro, u kojoj 40 odsto udjela ima Oleg Obradović, zatim Sinerdži Vuka Rajkovića, Igma enerdži, čiji je vlasnik Igor Mašović, brat predjsednika Opštine Andrijevica Srđana Mašovića, Kronor u kome udio ima i šura bivšeg premijera Igora Lukšića...

Koncesije za gradnju mini-hidroelektrana imaju firme u kojima su suvlasnici Blažo Đukanović, sin predsjednika DPS-a i države, Milovan Maksimović, Đukanovićev brat od ujaka...

D.M.




Godišnja plata preko četiri miliona
Savić trenutno igra u Atletiku iz Madrida gdje ima nedjeljnu platu 86 hiljada eura, što na godišnjem nivou iznosi preko četiri miliona eura, pokazuju podaci sa više međunarodnih sajtova.

Crnogorski reprezentativac, prema poslednjim podacima, vrijedi na fudbalskom tržištu 32 miliona eura.

Firma „Čelebić” je u 2018. i 2017. godini imala profit od 1,8, odnosno 1,6 miliona eura. Na kraju 2018. godine neraspoređena dobit kompanije iznosila je 7,7 miliona eura.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Uslovi korišćenja

Svako neovlašćeno korišćenje sadržaja štampanog i on-line izdanja Dana kažnjivo je i vlasnik prava shodno Zakonu o autorskim i srodnim pravima ima pravo na zaštitu od istog, kao i na naknadu štete prouzrokovane takvim radnjama. Zabranjeno je svako objavljivanje, modifikovanje, kopiranje, štampanje, reprodukovanje, distribuiranje ili na drugi način javno prikazivanje podataka, tekstova, fotografija i informacija iz naših izdanja, bez pisane saglasnosti Jumedia Mont doo.

MARKETING
loading...
Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"