Porudzbenica
Riječ
Dana |
Federika Mogerini, predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbjedn:
- Naša politika prema Balanu je uspješna priča.
|
Vic
Dana :) |
Pijanac na pregledu kod doktora:
- Zbilja ne mogu utvrditi što vam je. Mislim da je to zbog alkohola.
- Dobro, gospodine doktore, doći ću kad se otrijeznite!
Pitaju pijanca koji vam je omiljeni grad?
A on će: Mmmm - VINOGRAD.
Idu dva naduvana vuka ulicom, jedan zavija, a drugi odvija.
|

|
|
|
|
Hronika - datum: 2019-12-12
NASTAVLJENO SUĐENJE OPTUŽENIMA ZA POKUŠAJ UBISTVA JOVANA ĐUROVIĆA
Uviđaj na licu mjesta
Eksploziv bio velike razorne moći
Da je došlo do aktiviranja eksploziva, lice prema kojem bi to bilo usmjereno moglo je da zadobije teške tjelesne povrede ili smrtnu posledicu, rekao je Milikić
Eksploziv podmetnut ispod motora Baranina Jovana Đurovića bio je velike razorne moći, rekao je juče u sudnici podgoričkog Višeg suda Nenad Milikić, stručno lice iz danilovgradskog Forenzičkog centra.
Na suđenju optuženima za pokušaj ubistva Jovana Đurovića u Baru, Milikić je kazao da je ispod motora bila podmnetnuta improvizovana eksplozivna naprava teška 584 grama.
– Da je došlo do aktiviranja te eksplozivne naprave, lice prema kojem bi to bilo usmjereno moglo je da zadobije teške tjelesne povrede ili smrtnu posledicu – rekao je Milikić.
U optužnici koju je podigao specijalni tužilac Saša Čađenović piše da je Baranin Adnan Osmanagić obećao Pećancu Enzanu Cirikoviću 20.000 eura ukoliko ubije Jovana Đurovića, dok mu je Budvanin Đorđije Cicmil ponudio 50.000 eura za ubistvo boksera Nikole Sjekloće i još jedne osobe iz Rafailovića.
Osim Cirikovića i Osmanagića, koji je u bjekstvu, optuženi su i Almir Jahović, Mirza i Eldar Nurković i Darko Milić.
Osmanagić je brat ubijenog Armina Muše Osmanagića, koji je u policijskim evidencijama bi označen kao vođa jednog od barskih kriminalnih klanova.
Cirikovića je priznao krivično djelo i detaljno opisao gdje je i kada je postavio eksplozivnu napravu ispod motocikla kojim je upravljao Đurović.Obećanu novčanu nagradu nije dobio jer mu je Osmanagić kazao da posao nije odrađen.
VJ.D.
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen. Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.
|
Karikatura DAN-a
Pogledaj sve karikature >>>
|