Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
„Prvu sestru” ni da pomenu * Stijepović umjesto Miloševića   * Svjedok saradnik otkucao saučesnike * Na službena putovanja potrošili 110 hiljada * „Prvu sestru” ni da pomenu * Nacionalni identitet * Dotakli smo dno dna
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 20-06-2018

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
BranKo Ljumović, žrtva golootočke torture:
Treba donijeti zakon po kome bi živi Golootočani i članovi njihovih porodica mogli da dobiju nadoknade za strahote pretrpljene na Golom otoku.

Vic Dana :)

Nagradno pitanje u emisiji na radiju: „Kako se zove Isusova majka?“
Javlja se neki lik.
Halo!
Dobar dan u programu ste znate li odgovor na pitanje?
Znam, Bogorodica!
Dobro, ali nama treba ime...
Ime...? Rajko.
Ma ne vaše, nego majke.
Aaa Draginja!
Došla dva Crnogorca da gledaju trku na 800 m, i jedan čovjek je mnogo zaostajao, pa kaže prvi Crnogorac:
A viđi onoga jada jadnog, ne može mrdnut.
A ćuti jadan, to je naš Crnogorac.
Au viđi sokola, kako poćera onoliku gomilu.







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Hronika - datum: 2020-04-03 IZ HRVATSKE SAOPŠTILI DA JE TAJNA GDJE BORAVI SVJEDOK SARADNIK U PREDMETU „DRŽAVNI UDAR“ NAKON PSIHIJATRIJSKOG VJEŠTAČENJA
Saša Sinđelić Kriju gdje se nalazi Sinđelić Ministarstvo pravosuđa nije u mogućnosti da vam dostavi tražene informacije. Shodno Zakonu o izvršavanju kazne zatvora, podaci o zatvorenicima su službena i profesionalna tajna, saopštili su „Danu“ iz hrvatskog Ministarstva pravosuđa
Dan - novi portal
Svjedok saradnik na suđenju optuženima za pokušaj državnog udara u Crnoj Gori na dan parlamentarnih izbora 2016. godine Saša Sinđelić zatražio je preko advokata u Županijskom sudu u Vukovaru da bude psihijatrijski vještačen. Sudu je dostavljena medicinska dokumentacija, ali se ne zna da li je on potom smješten u specijalnu bolnicu i šta se navodi u nalazu vještaka.

– Obavještavamo Vas da Ministarstvo pravosuđa nije u mogućnosti da dostavi tražene informacije. Shodno Zakonu o izvršavanju kazne zatvora, podaci o zatvorenicima iz očevidnika službena su i profesionalna tajna – saopšteno je „Danu“ iz hrvatskog Ministarstva pravosuđa.

Sinđelić je 30. oktobra 2019. godine izručen Hrvatskoj, gdje je osuđen na 21 godinu zatvora.

– Službenici Uprave policije su realizovali ekstradiciju Sinđelića, državljanina Republike Srbije, iz Crne Gore u Republiku Hrvatsku – saopšteno je tada iz Uprave policije.

On je krajem februara 2018. godine napustio Crnu Goru, nakon što je pred Višim sudom u Podgorici u svojstvu svjedoka saradnika odgovorio na 2000 pitanja odbrane, tužilaštva i suda u predmetu protiv optuženih za pokušaj terorističkog napada. Poslije godinu i po, Sinđelić je, navodno, nelegalno ušao u Crnu Goru jer su mu, kako je rekao inspektorima Odjeljenja bezbjednosti Rožaje, stalno stizale prijetnje da će biti ubijen.

Apelacioni sud je krajem septembra 2019. potvrdio odluku Višeg suda u Podgorici da se Sinđelić izruči Hrvatskoj. U tom rješenju Apelacionog suda se navodi da je rješenjem Višeg suda u Podgorici utvrđeno da su ispunjene zakonske pretpostavke za izručenje Sinđelića Hrvatskoj radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od 21 godinu zatvora zbog ubistva koje je počinio u toj zemlji.

– Prvostepeni sud je na pravilan i zakonit način utvrdio da su ispunjene zakonske pretpostavke za izručenje okrivljenog Saše Sinđelića, pa pobijanim rješenjem nije povrijeđeno niti jedno pravo propisano Evropskom konvencijom o ekstradiciji, Zakona o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima i Ugovora između Republike Crne Gore i Republike Hrvatske o izručenju – piše u rješenju Apelacionog suda, koji je žalbe Saše Sinđelića i njegovog branioca odbio kao neosnovane.

Nakon hapšenja, Sinđelić je sproveden u istražni zatvor, gdje je bio smješten u ćeliju koja je pod video-nadzorom. Osim toga, uprava Zavoda za izvršenje krivičnih sankcija izdala je naređenje službenicima da svakodnevno u više navrata obilaze i kontrolišu Sinđelića i prate svaki njegov korak. Mjere predostrožnosti preduzete su iz preventivnih razloga zbog bojazni od reakcija koje Sinđelić može imati nakon hapšenja. On je imao posebne termine za šetnje i odlazak na obroke, kako drugi pritvorenici ne bi mogli da imaju kontakt s njim.

Ž.B.


Svjedok saradnik osumnjičen za ubistvo i krađu
Sinđelić je lišen slobode u Crnoj Gori 1. jula 2019. godine po međunarodnoj potjernici NCB Interpol Zagreb, a potraživan je radi izvršenja pravosnažne presude Županijskog suda u Vukovaru kojom je osuđen na 21 godinu zatvora zbog krivičnog djela teško ubistvo i krivičnog djela teška krađa.

Kako je tada saopšteno iz crnogorskog ministarstva pravde, odluku da Sinđelić bude izručen Hrvatskoj donijeta je u skladu sa nacionalnim zakonima, bilateralnim ugovorom o izručenju sa Hrvatskom i međunarodnim standardima u oblasti ekstradicije.

Prethodno su nadležni državni organi donijeli konačnu odluku o odbijanju Sinđelićevog zahtjeva za azil, budući da je žalbeni postupak u tom slučaju pravosnažno okončan.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"