HERCEG NOVI– Proglašenjem pobjednika i druženjem na izletu, u nedjelju je u Zelenici završena tradicionalna 12. Specijalna olimpijada, nacionalne igre Crne Gore za djecu sa smetnjama u razvoju čiji je domaćin bila OŠ „Ilija Kišić”. Olimpijadu sa oko 120 učesnika u petak je otvorio
Aleksandar Vukasović, naglasivši da je druženje u Zelenici više od sporta. -Ovdje se družite, razmjenjujete iskustva, i drago mi je da su igre masovne i da su u Herceg Novi stigli ljudi iz ustanova, udruženja roditelja koja rade sa osobama sa intelektualnim smetnjama. Ovo je događaj gdje se naši takmičari filtriraju i na osnovu ovdje postignutih rezultata u narednom periodu najbolji će kao reprezentativci imati priliku da učestvuju na međunarnim takmičenjima kao što su ljetnje ili zimske paraolimpijske igre, međunarodni turniri, evropska prvenstva u fudbalu, atletici, stonom tenisu- kazao je Vukasović.
U subotu su održana takmičenja u atletici, malom fudbalu, stonom tenisu i pikadu.
Medalje su osvojili:
Dječaci: Brzi hod na 25 metara:1.
Denis Ramdedović (DC Petnjica) 2.
Edis Eljezi (DC Herceg Novi) 3.
Džemo Jefka (DC Herceg Novi)-
Trčanje 100 metara: Prvi nivo:
Predrag Matanović („1 jun” Podgorica) 2.
Vlado Češić (Resursni centar „dr Peruta Ivanović” Kotor) 3.
Mirko Baošić (DC Tisa Bijelo Polje).
Drugi nivo: 1.
Stefan Jokić (DC Nikšić) 2.
Miloš Đurišić (DC Berane) 3.
Husnija Luković (DC Plav). Treći nivo: 1.
Vasilije Šućur, 2.
Mihailo Vuković (DC Nikšić), 3.
Dragan Matović (OŠ „Ilija Kišić” Zelenika). Četvrti nivo: 1.
Ervin Misinov (DC Pljevlja), 2.
Dušan Margitić (DC „Tisa” Bijelo Polje) 3.
Boris Radojević (OŠ „Ilija Kišić”).
Stoni tenis: Prvi nivo:1.
Lazar Živković 2.Predrag Matanović, 3.
Elvir Efović (svi Resursni centar „1 jun” Podgorica).
Pikado: 1.
Nikola Marković (Resursni centar Peruta Ivanović“Kotor),.2.
Denis Ramdedović (DC Petnjica) 3.
Marko Kujović (DC Rožaje).
Djevojke: brzi hod 25 metara: 1.
Anica Gavrilović (DC Pljevlja), 2.
Kristina Živković (DC Herceg Novi), 3.
Lena Kovačević (DC Nikšić).
Trčanje na 100 metara: prvi nivo:
Slavica Jovović (OŠ „Jugoslavija” Bar), 2.
Merina Bajra (OŠ „Ilija Kišić” Zelenika”) 3.
Marija Radenović (DC Berane).
Drugi nivo:
Anita Ramović (DC Rožaje), 2.
Ružica Margitić (DC „Tisa”) i
Arina Lakota (DC Herceg Novi).
Stoni tenis: 1.
Valentina Rakonjac („1 jun”), 2.
Slavica Jovović (OŠ „Jugoslavija“ Bar).
Pikado: Slavica Jovović (OŠ „Jugoslavija Bar), 2.
Aida Ramović (DC „Rožaje”), 3.
Anica Gavrilović (DC Pljevlja).
Za djecu koja su se takmičila i ove godine je na poklon stigla torta iz Udruženja žena Zelenike „Bonasa”. Takmičarima je poklon uručila predsjednica „Bonace“
Dušanka Dević. Na kraju takmičenja medalje najboljima uručila je
Snežana Mirković, direktorica OŠ „Ilija Kišić”.
Z. Šakotić
Nadmetanje u malom fudbaluU nadmetanju u malom fudbalu prvo mjesto je pripalo ekipi Resursnog centar „dr Peruta Ivanović“, koja je bila pojačani jednim igračem iz DC „Berane“. Prvo mjesto su osvojili
Denis Ramdedović (Berane) i ostali igrači iz Kotora:
Vasilije i
VladoĆešić, Dragan Šćekić, Marko Vukosavljević, Marko Vuković,
Nikola Marković, Jovan Urošević i
Amer Ledinić. Drugo mjesto pripalo je ekipi „1. juna“ koji su bili pojačani
Jakšom Macanovićem iz DC „Pljevlja“ i
Adisom Hotom iz OŠ „Jugoslavija“ Bar. Ostali igrači su iz „1. juna“:
Ahmed Seferović, Svetislav Jokić, Petar Andrić, Lazar Živković, Ivan Stojanović, Predrag Matanović i
Elvir Efović.