Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Od partija zatražio imena kandidata za ministre * ASK nadležna, ostavke neminovne * Vericu treba procesuirati a ne imenovati za savjetnika * Supruga od specijalnih dodataka zaradila 54.000 * Vrijeme je da se vratimo * Deset savjetnika traži plate * Nikoga ne interesuju nove pjesme
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 27-10-2020

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Boris Marić, pravnik i analitičar:
– Prvi veliki demokratski test nove vlasti biće odnos prema slobodnom pristupu informacijama.

Vic Dana :)

Dođe žena s posla i dere se na muža: - Ti si nesposoban! I majka ti je nesposobna! Čitava porodica ti je nesposobna! Kada bi bilo takmičenje u nesposobnosti, ti bi osvojio drugo mjesto. - Zašto ne prvo? - upita muž. - Zato što si nesposoban!

Kupio Mujo burek i samo što zagrize pita pekara: „Prijatelju, gdje držiš meso?” Pekar: „Pa u frižideru!”
Mujo: „Stavi malo i u burek, majke ti!”







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

 
Regioni IZ EKOLOŠKOG DRUŠTVA „BREZNICA” UPOZORAVAJU NA NERED U EKSPLOATACIJI PRIRODNIH RESURSA
„Vektra Jakić” i kamenolom „Bušnja” Kamen odnose, ali koncesiju ne plaćaju Izvođači radova na rekonstrukciji pojedinih putnih pravaca od države naplaćuju svoje usluge, a ne plaćaju koncesiju na kamen i šljunak, što je klasični kriminal koji treba iskorijeniti, kaže Milorad Mitrović
Dan - novi portal
PLjEVLjA – Iz Ekološkog društva „Breznica” upozoravaju da vlada opšti nered kada je u pitanju eksploatacija kamena u pljevaljskom kraju. Navode da je pitanje da li pojedine kompanije koje eksploatišu kamen imaju a to odobrenje, a u kamenolomu „Bušnje” su još uvijek oznake kompanije „Vektra”, koja je odavno izgubila pravo na koncesije kamena.

– U kamenolomu „Bušnje” eksploatacija kamena se odvija bez ikakve kontrole. Kamen se odvozi po potrebi pojedinih privrednih društava ali je ta eksploatacija nezakonita – kaže predsjednik ED „Breznica” Milorad Mitrović.

Ističe da treba ukloniti oznake i znakove koji govore da je koncesionar kamenoloma kompanija „Vektra”, kao i kamen koji zaklanja pregled vozačima na putnom pravcu Pljevlja–Gradac.

– Čitav prostor treba urediti kao što je ranije bio. Ukoliko se daje nekome koncesija, taj treba da održava kamenolom i da plaća koncesiju. Kompanija „Vektra” je izgubila pravo na tu koncesiju i zato sve oznake ove kompanije treba da se uklone – naglašava Mitrović.

Posebno upozorava na činjenicu da je u mjestu Boljanići otvoren kamenolom za potrebe rekonstrukcije magistralnog pravca Pljevlja–Metaljka. Na mjestu kamenoloma nema nikakvih oznaka, što navodi na sumnju da izvođač i podizvođači radova kamen eksploatišu bez odobrenja.

– Ne mogu da potvrdim da li se u ovom slučaju radi o ilegalnom ili legalnom kamenolomu. Međutim, pozivam nadležne državne službe da odgovore imaju li izvođači radova na putnom pravcu Pljevlja–Metaljka potrebne dozvole za korišćenje kamena. Ranijih godina se dešavalo da se kamen odvozi iz pljevaljskih kamenoloma a da se koncesija ne plaća – kazao je Mitrović.

Takođe je istakao da je neophodno što prije uvesti red u korišćenje kamena i šljunka.

– Bilo je mnogo slučajeva da pojedina preduzeća kopaju šljunak na divlje i da isti taj šljunak prodaju lokalnim i državnim preduzećima. Ako danas imamo situaciju da izvođači radova na rekonstrukciji pojedinih putnih pravaca koriste besplatan kamen, odnosno da od države naplaćuju svoje usluge dok ne plaćaju koncesiju na kamen i šljunak, onda je to klasični kriminal koji treba iskorijeniti – sugeriše Mitrović.

Tokom jučerašnjeg dana na lokaciji zvanoj Nula u mjestu Boljanići, gdje je otvoren kamenolom za potrebe radova na putnom pravcu Pljevlja–Metaljka, nismo mogli da uočimo nikakvu oznaku koja govori da se radi o legalnom kamenolomu. Izvođač ovih radova je „Crnagoraput”, dok je podizvođač kompanija „Imperijal”. Vrijednost radova na ovom putnom pravcu je 12,1 milion eura a, kako je ranije saopšteno, treba da se okončaju naredne godine.

B.Je.




Evidenciju vodi Vlada
U proteklom periodu u pljevaljskoj opštini jedino je komapnija „Bemaks” plaćala koncesiju na kamen. Eksploatacija kamena u ovom slučaju je vršena u kamenolomu „Vilići”. Kada je u pitanju kamenolom „Bušnje”, koji je koristila kompanija „Vektre Jakić”, koncesija nije plaćana oko deset godina. Iz pljevaljske lokalne uprave su u više navrata tvrdili da oni tačno ne mogu da utvrde ko plaća a ko ne koncesiju na kamen jer tu evidenciju vodi Vlada Crne Gore.




Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Uslovi korišćenja

Svako neovlašćeno korišćenje sadržaja štampanog i on-line izdanja Dana kažnjivo je i vlasnik prava shodno Zakonu o autorskim i srodnim pravima ima pravo na zaštitu od istog, kao i na naknadu štete prouzrokovane takvim radnjama. Zabranjeno je svako objavljivanje, modifikovanje, kopiranje, štampanje, reprodukovanje, distribuiranje ili na drugi način javno prikazivanje podataka, tekstova, fotografija i informacija iz naših izdanja, bez pisane saglasnosti Jumedia Mont doo.

MARKETING
loading...
Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"