Vučurovićev potpis za Milačića, Dajkovićev za Miličkovića * Na istu imovinu upisana šesta hipoteka * Za torturu po 17 mjeseci * Roćen gasi požar u DPS-u Pljevlja * Junajted napada Sevilju, „plavci” Barsu * Novaka čeka mukotrpan povratak * Plavi ovjerili drugo mjesto
  Izdanje: 13-03-2018

Predrag Spasojević, predsjednik Sindikata ZIKS-a:
– Sudije i tužioci podržavaju kriminalce.

Chuck Norris je osvojio Vimbledon bejzbol palicom.
Šta je Čak Noris slušao sedamdesetih?
- Devedesete!
Ljudi su se popeli na Mjesec, a Čak Noris se popeo na godinu!
Kako je nastao točak?
- Čak Noris uradio kolut naprijed, pa su svi povikali: To Čak, to Čak!
Došla Smrt sa maskom, kosom, i ide od vrata do vrata. Dođe na jedna vrata, zvoni, kad ono, vrata otvara Čak Noris. Gleda Smrt Čak Norisa, gleda on Smrt, kad odjednom, Smrt digne ruke i vikne:
– MASKENBAL!!!

Sport - datum: 2018-03-12 DRUGA LIGA CRNE GORE – 19. KOLO
Sa meča na Topolici Kalačević Mornar odveo na vrh
Mornar - Berane 1:0 (1:0)

Stadion: SRC „Topolica”. Gledalaca: oko 300. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica) 2. Pomoćnici: Nenad Živković (Podgorica) 2 i Marko Bulatović (Podgorica) 2. Strijelci: Kalačević u 3. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Jovančov (Mornar), Šoškić (Berane).
MORNAR: Delibašić 2, Kalačević 1, Vujošević 2, Šćepanović 2, Merdović 1 (od 46. Popović 1), Jovančov 1,5, Divac 1,5, Leković 1,5, Gardašević 1 (od 71. Kalač), Dabetić 1 (od 61. Šo), Bubanja 1.
BERANE: Kastratović 1,5, Đurišić 1,5, Raković 1,5, Vulević 1,5, Ne. Tmušić 1,5, Šoškić 1, Bošković (od 15. Dašić, od 66. Osmajić), Nišavić 1, Ni. Tmušić 1, Asanović 1,5, Bosančić 1,5 (od 79. Isljami).
Igrač utakmice: Nikola Vujošević (Mornar) 2.
U ne previše dobroj igri Barani su u duelu sa liderom na tabeli osvojili tri boda, i izjednačili se na tabeli sa Berancima. Gol odluke postignut je već u trerećem minutu – siguran realizator najstrože kazne bio je Filip Kalačević, nakon što je Nikola Divac oboren u šesnaestercu gostiju.
U nastavku su Barani imali još dvije prilike, Dejan Jovančov u 14. i Sava Gardašević u 16. minutu. Do kraja poluvremena gosti su bili bolji, i pravo je čudo kako Nikola Tmušić u 20, Ivan Asanović u 29. i Aleksandar Raković u 30. minutu nisu pogodili mrežu sigurnog Nikole Delibašića. I u drugom poluvremenu ništa se posebno nije promijenilo u blijedoj igri Mornara, gosti su imali više od igre i više prilika za gol, vodila se rovovska borba na sredini terena. Međutim, napadači gostiju, Zoran Nišavić u 61, Božo Osmajić u 73, i Asanović u 78. minutu nisu uspjeli da savladaju Delibašića. Barani su pokušali da nešto urade u 87. minutu preko Divca, i u 90. preko rezerviste Semira Kalača. Najbolju priliku propustili su gosti u nadoknadi, kada je Nemanja Tmušić uputio loptu ka praznom golu, ali je sa same gol linije uspio da je izbaci igrač utakmice Nikola Vujošević.
D.S.

Bokelj – Mladost Lješkopolje 2:2 (0:1)

Gradski stadion pod Vrmcem Gledalaca 200 Sudije: Miraš Cerović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) 1 i Boban Krstev (Cetinje) 2. Strijelci: Bulatović u 71. i Nikezić u 75. za Bokelj, a Matuoke u 28. i 63 minutu za Mladost. Žuti kartoni: Zlatičanin, Pajović, Nikezić, Bulatović (Bokelj).
BOKELj :Popović 1,5 , Batuta 1,5, Zlatičanin 1,5, Pajović 2, Vukmarković 1 (od 70. Nikezić 2), Kašćelan 2, Pepić 2, Bulatović 2, Globarević 1 (od 58. L. Maraš 2), Mandić 1, Braunović 1 (od 66. Grbić 2).
MLADOST : Lakićević 1,5, Mugoša 1,5, Tiodorović 1 (od 79. Perović-), Dulović 1, Tomašević 1,5, , Jovanović 1,5, Matuoke 2,5, Tatalović 1,5, Aligrudić 1, Čelebić 2, Seratlić 2 (od 77. Muhović- od 86. Krivokapić-).
Igrač utakmice: Matuoke (Mladost) 2,5.
Podjela bodova u Kotoru. Više od igre imali su domaći fudbaleri, ali su gosti iz Lješkopolja bili bliži pobjedi jer su vodili sa 2:0 golovima Matuokea. Ipak, ulaskom u igru Miloša Nikezića živnuo je domaći napad. Posle odličnog centrašuta Pepića, Ivan Bulatović je smanjio rezultat, a bod domaćinu donio je Nikezić.Z.Š.

Jedinstvo - Ibar 1:0 (0:0)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 500. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica) 2. Pomoćnici: Nikola Razić (Podgorica) 2 i Miodrag Brajović (Podgorica) 2. Strijelac: Mrdak u 71. minutu. Žuti kartoni: Kesjuke, Nikolić, Mrdak i D. Banda (Jedinstvo), Čolić i Stanisavić (Ibar).
JEDINSTVO: Joksimović 1,5, Gordić 1,5, Kriještorac 1 (od 46. Drašković 1), Mrdak 2, D. Banda 1, Nikolić 1(od 88. Bošnjak-), H. Banda 1,5, Kesjuke 1,5, Vukadinović 1,5, Idrizović 1 (od 74. Poljak 1), Baošić 1,5.
IBAR: Kuč 1, Čolić 1,5, Kosović 1, Leverda 1 (od 21. Stanisavić 1), Tahirović 1 (od 73. Murić 1), Hot 1, Goranović 1, Škrijelj 1,5, Prebiračević 1, Kalezić 1,5 (od 69. Ćipranić 1), Jeknić 1,5.
Igrač utakmice: Milivoje Mrdak (Jedinstvo) 2.
Da je Pljevljak Milivoje Mrdak, zimsko pojačanje Jedinstva, igrač za veća djela pokazao je juče evro golom u 71. minutu i odlučio ishod komšijskog derbija protiv rožajskog Ibra.
Sve prije i poslije toga skoro da i nije bilo vrijedno pomena. Pamtiće se majstorija Mrdaka i nova tri boda na kontu Bjelopoljaca. M.N.

Otrant Olimpik - Jezero 0:0

Stadion hotela „Olimpik”. Gledalaca oko 200. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Vojin Ostojić (Podgorica) i Miloš Vlahović (Podgorica). Žuti kartoni: R.Rudović i Džanović (Otrant)
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić 1,5, Seniković 1, Alibegu 0,5 (od 75. Tačibana), Pepić 1, Ivanović 1, Božović 1, Nikolić 1.5, Padović 1, V. Rudović 0,5 (od 68. Škrelja 1), R. Rudović 1, Z. Divanović 0.5 ( od 59. Džanović 0,5).
JEZERO: Asanović 1,5, Tući 1, Jovićević 1, Ilić 1 ( od 86. Šoć), Sekulović 1, Ajković 1, Radončić 1, Gazivoda 0.5 (od 78. Rajković), Anđušić 0.5 (od 38. Ćorić 0,5), Radenović 1, Karadžić 1.
Fudbaleri Jezera uspjeli su da odbrane mrežu u Ulcinju i na iznenađenje domaćina odnesu bod kući. Dobrom odbranom i uz malo sportske sreće zausatvili su Ulcinjane koji, uprkos boljoj igri i većem posjedu lopte nisu savladali solidnog Asanovića. Domaći su od starta utakmice kontrolisali igru, ekiupu je dobro razigravao Nikolić, no napadači nisu uspjevali da krunišu terensku inicijativu.M.K.

Čelik – Lovćen 0:3 (0:2)

Stadion: Čelika. Gledalaca: oko 100. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane) 2. Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) 2 i Jovan Došljak (Berane) 2. Strijelci: G. Vujović u 4. i 31. i Bujiša u 82. minutu. Žuti karton: Zečević i Vujović (Čelik), Tatar (Lovćen).
ČELIK: Karadžić 1, Mučalica 0,5, Kino 0 (od 46. Zarubica 0,5), Lalatović 1, Tadić 0,5, Cimbaljević 0,5 (od 81 .Draganić -), Zečević 1, Krivokapić 0,5, Tepavčević 0 (od 46. Mitrović 0,5), Vujović 1,5, Mirković 1.
LOVĆEN: V.Vujović -, Radunović 1,5, Bracanović 1 (od 72.I.Marković -), Tatar 1,5, M.Draganić 1,5, Bogdanović 1,5, N.Draganić 1,5, J.Vujović 2 (od 78. Ž.Marković -), Đurović 1 (od 75. Jablan -), G.Vujović 2,5, Bujiša 2.
Igrač utakmice: Goran Vujović (Lovćen) 2,5.
Cetinjani su bili mnogo bolji i zasluženo su slavili. Nikšićki „vrtić”, i pored nesporne želje, naravno nije mogao da se dostojno suprostavi mnogo, mnogo iskisnijim i kvalitetnijim gostima. Već u četvrtom minutu Lovćen je poveo, nakon lijepe akcije u kojoj je učestvovale maltene cio navalni red. Mrežu je zatresao Goran Vujović. Isti igrač je, 27. minuta kasnije, potvrdio svoju goltersku klasu. Tek u nastavku domaći su zaprijetili. Pokušavali su da nešto više učine Zečević, Zarubica i Mirković. Konačan rezultat postavio je Bujiša. B.K.