• Ništa, osvojio ga na trci...
• Kakvoj trci, ko je trč’o?
Ciga će:
• Vlasnik Ajfona, pandur i ja!

Sport KOM EUROZOKS JEDINI NIJE OSJETIO SLAST POBJEDE U PROLJEĆNOJ POLUSEZONI Dečić prekinuo post
Poslije šestog kola proljećne polusezone Prve Telekom crnogorske lige, Kom Eurozoks jedini nije osjetio slast pobjede. Zlatičani su vezali i sedmi meč bez trijumfa, dok je Dečić prekinuo post od šest utakmica bez pobjede i sada ponovo može da sanja opstanak u društvu najboljih.
– Osvojili smo samo dva boda poslije zimske pauze, ni jedan kući. U jesenjem dijelu sezone smo bila prava takmičarska ekipa, koja je znala šta radi. Povreda Luke Petričevića je dosta toga poremetila. Ostali igrači u veznom redu kao da ne mogu da funkcionišu bez njega. On nam donosi čvrstinu. U pojedinim utakmicama nismo igrali loše, ali nismo postizali golove. Protiv Dečića smo imali neshvatljivo mnogo grešaka, pogotovo u drugom poluvremenu – rekao je šef stručnog štaba Koma, Dušan Vlaisavljević.
Tuzani su na vjetrovitu Zlaticu došli bez četiri povrijeđena prvotimca, ali su zahvaljujući nesmotrenom startu štopera domaćih Andrije Simunovića nad Dušanom Nestorovićem dobili idealnu priliku da iz jedanaesterca prekinu post od 493 minuta bez postignutog gola. Šansu je jedva dočekao Dalibor Đukić, poslao nekadašnjeg saigrača Jovana Perovića u desnu, a loptu u lijevu stranu. Mogli su „građevinari” do izjednačenja šest minuta kasnije, kada je bivši igrač Dečića, Martin Prenkočević, poslužio Dženisa Beganović. Internacionalac iz Bosne i Hercegovine je pogodio samo stativu. Kao da je to bila najava onoga što se desilo 60 sekundi kasnije, kada je Marko Kažić potkopao loptu slabijom lijevom nogom i sa oko 17 metara lobovao Stanislava Namaška za 1:1. Izabranici Viktora Trenevskog su u drugom poluvremenu bili mnogo bolji rival. Za ofanzivnu igru „fenjeraši” su nagrađeni u 54. minutu. Bojan Lazarević je uposlio Radivoja Golubovića, desni bek promiješao odbranu Zlatičana i potom kao na tacni uposlio Vula Vujačića. Iskusni napadač je rutinski zatresao mrežu i donio Tuzanima pobjedu identičnim rezultatom kojim su ih Vlaisavljevićevi izabranici savladali u prvom dijelu sezone. Mogao je Vujačić do drugog gola u 67. minutu, ali je zakasnio na oštar centaršut raspoloženog Lazarevića. Trenutak inspiracije je u 82. minutu imao i Darko Marković. Iskusni zadnji vezni je šmekerski nadmudrio defanzivce domaćih, izašao sam pred Perovića i na njegovu sreću šutirao visoko preko prečke.
– Narodski rečeno, konačno smo „skinuli mrak”. Dugo nas nije htio gol, akumulirali smo veliku engergiju i psihološki pritisak. Postigli smo gol iz penala, kasnije i iz igre i zasluženo uzeli tri boda. Pauza će nam dobro doći da se odmorimo, a onda još mjesec i po dana velike borbe. Nema predaje, idemo utakmicu po utakmicu – ponovio je harizmatični Viktor Trenevski po ko zna koji put ove polusezone.N.J.

Kom Eurozoks 1:2 Dečić