Raznesen dinamitom u obračunu klanova * Najviše povjerenja u SPC, u Vladu sve manje * Država dužna 2,76 milijardi * Od penzionera uzeli 5,8 miliona * Raznesen dinamitom u obračunu klanova * Sarkoziju će da sude * „Brodolomci” ljetnji hit u najavi

- Molim vas gospodine, ovdje ne smijete držati tele, usred grada smo...
- Ma nije to tele.
- Kako nije, nisam valjda slijep.
- Ma gospon policajac, ovo je mito, a tele je gore na ispitu.
Došao Mujo u kafić i sjeo za šank. Uskoro on, konobar i još par gostiju pričaju o tome što su njihovi očevi.
- Pilao je ljude?
- Da. Zato imam jednog polubrata i dvije polusestre.

Sport - datum: 2018-03-29 U MARTOVSKOM TERMINU ZA PRIJATELJSKE MEČEVE CRNA GORA DVA PUTA REMIZIRALA
Mugoša: Pokazali smo karakter U taboru „crvenih“ zadovoljni nakon neriješenog ishoda protiv Turske. I na ovom susretu pokazali su ono što ih je krasilo u prethodnim kvalifikacijama - karakter, želju i htjenje
Fudbalska reprezentacija Crne Gore je i drugi meč ovog mjeseca završila neriješenim rezultatom. Nakon Nikozije i utakmice bez golova protiv Kipra, izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića u utorak uveče su u Podgorci igrali 2:2 protiv Turske. „Crveni“ su na tom susretu pokazali dva lica, u prvom su bili ispod nivoa, a u nastavku je to izgledalo mnogo bolje. Uspjeli su crnogorski reprezentativci da stignu prednost Turske od dva gola i izbore se za zasluženi remi. Naravno, ostao je žal što se barem jedna od ove dvije utakmice nije dobila, jer „crveni“ u prijateljskim mečevima nisu slavili pune četiri godine. No, možda je bolje da sa pobjedama krenu kada bude to potrebno, u mečevima koji imaju takmičarski značaj i koji je očekuju od jeseni.

Stefan Mugoša je šansu na meču sa Turskom dobio u 69. minutu, a a osamanest minuta kasnije je na majstorski način donio Crnoj Gori izjednačenje. Protivničkog igrača je sjeo na travu, a onda na efektan način pogodio mrežu turskog golmana Babadžana.
-Srećan sam zbog gola, ali i zbog rezultata. Ekipa je pokazala da ima veliki karakter, odigrali smo fenomenalno drugo poluvrijeme koje je rezultirao mojim pogotkom. Bila je to lijepa akcija, Marko Janković je prošao igrača, dodao mi loptu koja mi je u tom trenutku bila na lijevoj nozi, vidio sam da mogu da zalomim protivničkog igrača, otvorio sam nogu i vidio da je prazan ćošak. Takođe, dodao bih da je ovo bila skroz drugačija utakmica u odnosu na onu sa Kiprom. Bio je bolji protivnik, drugačija atmosfera i hvala navijačima na neizmjernoj podršci – rekao je Stefan Mugoša.
Po njegovim riječima prijateljske utakmice su nešto što je Crnoj Gori potrebno prije početka Lige nacija.
-Treba nam što više ovakvih utakmica do septembra i početka Lige nacija. Siguran sam da će nam predstojeći mečevi dobro doći da se dodatno uigramo za kvalifikacije – dodao je Mugoša.

Stefan Savić je u odsustvu Stevana Jovetića sa kapitenskom trakom na ruci predvodio „crvene“ u meču sa Turskom. Ipak, na čelu sa njim, odbrana crnogorske reprezentacije kapitulirala je dva puta za dvadesetak minuta igre.
-Niko nije očekivao da ćemo jeftino primiti dva gola, pogotovo nakon centaršuteva, jer je naša jača strana što uvijek dobro branimo te bočne lopte. Ali, to je fudbal, desilo se, ali ono što me raduje jeste što smo uspjeli da reagujemo poslije takvog šoka i dva primljena gola protiv ozbiljne reprezentacije. Od 30. minuta počeli smo da igramo našu igru, da dominiramo sa posjedom lopte i to je rezultiralo sa dva gola. Zaista možemo da budemo zadovoljni kako smo završili ovaj mini ciklus od dva meča – kazao je Stefan Savić, nakon duela sa Turskom.
Defanzivac madridskog Atletika potom je dodao:
-Sigurno da nam ne fali motiv za bilo koju utakmicu u reprezentaciji, tako je bilo i ovog puta. Ali, ponavljam, to je fudbal, može da se dogodi. Taj prvi gol nas je šokirao i malo poremetio. Izgubili smo samopouzdanje, potom je došao i drugi gol, ali najvažnije da smo reagovali, jer je Turska zaista ozbiljna repezentacija, koja će u budućnosti igrati ozbiljnu rolu u evropskom fudbalu. Pokazali smo da imamo šta da pružimo i da ova ekipa ima kvalitet.
I na ovom susretu su „crveni“ pokazali ono što ih je krasilo u prethodnim kvalifikacima -karakter, želju i htjenje.
-Uvijek se borimo maksimalno za ovaj dres i to je sada rezultiralo golovima u finišu prvog i drugog poluvremena, gdje smo čini mi se u proteklim kvalifikacijama više primali nego što smo davali golove. To me raduje i treba da nastavimo u pravcu kao što smo odradili sat vremena meča sa Turskom – konstatovao je Stefan Savić.D.P.

Bećiraj: Pozitivno raspoloženje

Iako je bio pod znakom pitanja, Fatos Bećiraj se našao u timu i kao po običaju borio se za svaku loptu, želio da da dobije svaki duel…
-Krenuli smo dosta loše, primili dva jeftina gola koje treba da analiziramo do sledećeg okupljanja i vidimo gdje smo pravili greške. Ušli smo dosta labavo, a model po kojem treba da igramo je drugo poluvrijeme. I u prvom poluvremenu, poslije 30. minuta, počeli smo da igramo kako treba i došli smo i do gola u 45. minutu. Selektor nam je na poluvremenu rekao da treba da nastavimo da igramo kao što smo u posljednjih 20 minuta prvog poluvremena i da budemo više koncentrisani na prekide. Znači nam sve ovo i prošli put sam rekao da se ekipa promijenila i kada ne izgubiš utakmice samo dobiješ na iskustvu i samopouzdanju koja bi trebalo da nam pomognu da i naredna dva prijateljska meča ne izgubimo i u pozitivnom raspoloženju dočekamo Ligu nacija – istakao je Bećiraj.

Petković: Nagrađeni smo u finišu

Golman „crvenih” Danijel Petković, rekao je nakon utakmice sa Turcima da ni nakon dva primljena pogotka nije pomislio da je sve gotovo.
- Poznavajući fudbal, nijesam pomislio da je sve izgubljeno. Ali, bili smo u teškoj situaciji na samom početku, gubili smo sa 0:2 bukvalno ni iz čega, odnosno iz naše malo lošije koncentracije. Bilo je teško vratiti se, ali došao je gol krajem prvog poluvremena, jer smo počeli smo igramo dobro i onako kako znamo. Na kraju je nagrada došla u vidu remija – kazao je Petković.