Žugiću CBCG platila doktorat, samo za avio-kartu dali 7.000 * Uhapšen nakon razgovora sa sinom * Pucao u koleginicu zbog premještaja * Mladić nestao u talasima * Žugiću CBCG platila doktorat, samo za avio-kartu dali 7.000 * Tramp stavio Solanu na crnu listu * Moguć politički kraj Angele Merkel

Kada opozicija izgubi izbore, onda krivca nađu u izbornom zakonodavstvu i drugim radnjama.

– Sjutra se udajem! - pohvali se plavuša svojim kolegama na poslu.
– Hajde pogodite što radi moj budući muž - ushićeno upita prisutne.
– Najveću glupost u životu! - vikne u glas nekoliko muškaraca.

Sport GRUPA A Urusi „odradili” Zbornaju
Reprezentacija Urugvaja savladala je Rusiju (3:0) u trećem kolu i osvojila prvo mjesto u grupi A ispred Zbornaje. Urusi su od početka meča u Samari bili bolji, a već u desetom minutu su poveli. kada je sjajno iz „slobodnjaka” postigao Luis Suarez. Rusi su potom pokušala da se vrate u meč, ali Južnoamerikanci im nisu dozvolili da naprave ozbiljniju priliku. Sredinom prvog poluvremena već je bilo 2:0, kada je Čerišev zatresao svoju mrežu nakon šuta Laksalta. Od 36.minuta domaćin je ostao bez pomalo nepravedno isključenog Smolnikova i to je bio novi nagovještaj poraza domaćina Mundijala. Rusija je u nastavku imala incijativu, a Urusi su prijetili iz kontri. U samom finišu, Edinson Kavani je postavio konačnih 3:0.
Pobjeda Saudijaca nad Faraonima
U duelu bez takmičarskog značaja, u okviru grupe A, selekcije Saudijske Arabije iznenadila je Egipat na „Volgograd Areni” (2:1). Prvo poluvrijeme donijelo je mnogo uzbuđenja. Egipćani sjajnim pogotkom Salaha u 22. minutu stižu do prednosti, a potom Faraoni propuštaju nekoliko prilika. U 39. minuti Fati igra rukom u svom kaznenom prostoru, pa Saudijci dobijaju penal. Ipak, šut Al Muvaladija zaustavlja legendarni golman El Hadari. Potom je nakon konsultacija sa VAR-om, arbitar dosudio novi penal za Saudijce. Ovoga puta Faraj ne propušta priliku. Drugo poluvrijeme donijelo je slabiji ritam i dominaciju Arabije na sredini terena. U petom minutu nadoknade vremena, Al Davsari se odlično snašao pred golom Egipćana i savladao Esama El Hadarija, koji je sa 45 godina i 161 danom postao najstariji fudbaler koji je nastupio na jednoj utakmici SP.

Urugvaj – Rusija 3:0 (2:0)
Stadion: „Kosmos Arena” u Samari. Gledalaca: 41.970. Sudija: Malang Didiu (Senegal). Strelci: L. Suarez 10, Čerišev 23.autogol, Kavani 90. Žuti kartoni: Bentankur (Urugvaj) - Gazinski, Smolnikov (Rusija). Crveni karton: Smolnikov (Rusija) u 36.
URUGVAJ: Muslera, Laksalt, Kaseres, Godin, Koates, Nandez (od 73. K. Rodrigez), Bentankur (od 63. De Araskaeta), Toreira, Vesino, L. Suarez, Kavani (od 90. M. Gomez).
RUSIJA: Akinfejev, Kudrjašov, Ignaševič, Kutepov, Smolnikov, Zobnin, Gazinski (od 46. Kuzjajev), Mirančuk (od 60. Smolov), Samedov, Čerišev (od 38. M. Fernandez), Đuba.

S. Arabija – Egipat 2:1 (1:1)
Stadion: „Kosmos Arena” u Volgogradu. Gledalaca: 36.823. Sudija: Vilmar Roldan (Kolumbija). Strelci: Al Faraj 45.iz penala, Al Davsari 90 - Salah 22. Žuti kartoni: Gabr, Fati (Egipat).
S. ARABIJA: Al Mosailem, Al Šarani, M. Havsavi, Os. Havsavi, Al Burajk, Al Davsari, Al Mohavi, Otajf, Al Faraj, Bahbir (od 65. Asiri), Al Muvalad (od 79. Al Šehri).
EGIPAT: El Hadari, Abdel-Šafi, Hegazi, Gabr, Fati, Hamed, Elneni, Said (od 45. Vardi), Trezege (od 81. Karaba), Salah, Mohsen (od 64. Sobi).