Pusti njega mačka, ali on odmah uleti u rupu.
Pouka priče: Obećavaj mački kule i gradove dok ne uđeš u rupu, a onda se pravi lud.

Sport FANTASTIČAN MEČ OSMINE FINALA U ROSTOVU
Belgija od ambisa do četvrtfinala
U Rostovu je sinoć između selekcija Belgije i Japana odigrana „najluđa” utakmica osmine finala na Mundijalu u Rusiji. Posebno u drugom poluvremenu. „Samuraji” su poveli 2:0, Belgijanci izjednačili, a do trijumfa stigli u poslednjem napadu na utakmici, u četvrtom minutu nadoknade vremena iz fantastično odrađenog kontranapada. Za udžbenike! Nakon svega, Belgija će u četvrtfinale SP, treći put u istoriji, gdje ih ovoga puta čeka prvi favorit turnira – Brazil.
Japanci se nisu uplašili snažnog protivnika i prvi su zaprijetili već nakon prvog sudijinog zvižduka. Kagava je poslao dalekometni projektil sa dvadesetak metara. Favorizovana Belgija je igrala napadački, ali oprezno, a u najvećoj ofanzivi su bili izeđu 25. i 29.minuta. Najprije je Mertens odlično ubacio upeterac za Lukakua, kojeg je Jošida malo gurnuo sa leđa i izbacio ga iz ravnoteže. Potom je Eden Azar dobro šutirao sa distance, ali je Kavašima bio oprezan. U nastavku akcije Mertens je pronašao Lukakua a Jošida u poslednjem trenutku loptu izbio u korner. Poslije dva minuta, De Brujne ubacuje na drugu stativu, Kompani praktično sa gol linije vraća loptu u polje. Kada su prošli naleti „crvenih đavola”, uporni „samuraji” stižu do prilike u 31.minutu, kada je Inui glavom sa pet metara loptu poslao u ruke Kurtoi. Kada se očekivao poslednji zvižduk senegalskog arbitra u prvom dijelu, Japanci su imali najbolju priliku. Belgija je evidentno za dvije klase bolja selekcija, ali to još nije pokazala. Ne igraju jednostavno i gube ritam u velikom broju dodavanja.
Samo što je počelo drugo poluvrijeme, favorit je ostao u šoku. Japanci su poveli pogotkom Haragučija, koji je ušao u kazneni prostor sa desne strane i iskosa pogodio dalji ugao. Prošla su samo četiri minata, a Inui sjajnim šutem sa oko 18 metara donosi 2:0. Utakmica kao da je za „crvene đavole” tek tada počela. Azar pogađa stativu u 50, a Lukaku u dva navrata promašuje stopostotne prilike. Kod druge je Kavašima pokazao da je fantastičan čuvar mreže. U 70. minutu, „ni iz čega” Vertongen pogađa mrežu. Čini se slučajno, pošto je glavom želio loptu da ubaci u srce šesnaesterca, a ona završava u mreži. Bizaran pogodak, nakon kojeg je stigao i drugi. „Rezervista” Felaini je nadskočio odbranu „kamikaza” u 74.minutu i donio svom nacionalnom tumu izjednačenje. Igralo se „do poslednjeg daha” i sa jedne i sa druge strane, a do kraja regularnog dijela bilo je nekoliko opasnih situacija pred obje mreže. Pet minuta prije kraja Kavašima je na nevjerovatan način spasio svoju mrežu, u dva navrata u istom napadu. U samom finiši je bio zaposlen i Kurtoa.
Belgija je na impresivan način stigla do osmine finala osvojivši grupi sa tri trijumfa u duelima protiv Paname, Tunisa i Engleske, uz impozantnu gol razliku (9:2), dok su Japanci presedan na najvećim prvenstvima. Do nokaut faze stigli su kao drugoplasirani tim grupe iza Kolumbije, a ispred Poljske i Senegala, sa kojom su imali isti broj bodova kao afrička selekcija. Dalje su otišli zahvaljujući manjem broju žutih kartona.

Belgija – Japan 3:2 (0:0)

Stadion: „Arena” u Rostovu. Sudija: Malang Didiu (Senegal). Strelci: Vertongen 69, Felaini 74, Čadli 90 - Haraguči 48, Inui 52. Žuti karton: Šibasaki (Japan).
BELGIJA: Kurtoa, Vertongen, Kompani, Aldervajrld, Munie, Karasko (od 65. Čadli), De Brujne, Vitsel, Azar, Lukaku, Mertens (od 65. Felaini).
JAPAN: Kavašima, Nagatomo, Šođi, Jošida, Sakai, Hasebe, Šibasaki (od 81. Jamaguči), Inui, Haraguči (od 81. Honda), Kagava, Osako.