- A vid‘ ‚vako... moja ti Fata pred Novu godinu nađe na putu zlatan prsten, a odma‘ drugi dan i lančić! A na samu Novu god‘nu našla bundu od krzna!
- Pa o tom ti i pričam, jarane... ja sam naš‘o samo jedne muške gaće u krevetu, a i te su mi bile prevel‘ke!
Čim ima odgovor na sve.
Zašto plavuša stavlja iphone na pod?
- Da dobije iPod.

Sport - datum: 2018-07-09 JUBILARNE 55. MEĐUOPŠTINSKE OMLADINSKE SPORTSKE IGRE ZAVRŠENE JUČE U PRIBOJU
Najbolji u sveukupnom plasmanu: Priboj , Pljevlja i Sokolac Domaćin sveukupni pobjednik, doviđenja u Sokocu! Sportisti Priboja sveukupni su pobjednici jubilarnih 55. Međuopštinskih omladinskih sportskih igara, koje su u gradu na Limu okupile oko 2.300 mladića i djevojaka iz 29 opština i gradova Srbije, Bosne i Hercegovine, Republike Srpske i Crne Gore
Pribojci su nakon pet dana takmičenja u ukupno 25 sportskih disciplina i 427 odigranih utakmica, uz učešće ukupno 166 ekipa u muškoj i 93 u ženskoj konkurenciji sakupili 1562 boda. Drugo mjesto osvojili su prošlogodišnji pobjednici, sportisti Pljevalja sa 1032, a treće domaćin narednih MOSI Sokolac sa 1019 bodova. Poslije Pljevalja od ekipa iz Crne Gore najbolji plasman ostvarilo je Bijelo Polje, koje je osvojilo sedmo mjesto sa 678 bodova, Berane je bilo 11. sa 567, Mojkovac je sa 377 bodova osvojio 13. mjesto, Kolašin je bio 18. sa 191 bodom, Plužine 21. sa 133, Petnjica 25. sa 18 a Gusinje poslednje, 29. sa minus 100 bodova. I u muškoj konkurenciji Pribojci su bili najbolji. Trijumfovali su sa 1197 bodova, drugo mjesto pripalo je Pljevljima sa 652, a treće ekipi Bajina Bašta sa 572 boda. U ženskoj konkurenciji najuspješnija je bila ekipa Sokoca sa 525, drugo mjesto osvojio je Priboj sa 360, a treće Pljevlja sa 354 boda.
Za najuspješniju takmičarku na 55. MOSI proglašena je karatiskinja Priboja Dejana Stojić sa jednom zlatnom – u disciplini borbe pojedinačno u kategoriji do 61 kg i dva srebra – u katama i borbama ekipno. Najuspješniji takmičar bio je atletičar Sokoca Stefan Ćuković, koji je osvojio dva zlata – u trkama na 800 i 3.000 i bronzu na 1.500 metara. Uz to je u trci na 800 metara sa vremenom 1:51.21 oborio rekord MOSI, koji je držao Nemanja Cerovac iz Užica (1:52.15). Na atletskim takmičenjima oboren je još jedan rekord – Sara Lučić iz Sokoca je u skoku u vis preskočila 179 santimetara i tako za jedan santimetar popravila svoj rekord sa prošlogodišnjih Igara u Pljevljima. Nagrada za fer-plej i sportsko viteštvo pripala je ekipi Požege, dok je za najkompletniju gostujuću ekipu proglašena ekipa Sokoca.
Nakon proglašenja pobjednika u svim sportovima, prisutne je u ime grada domaćina pozdravio i Igre zvanično proglasio završenim Boris Mrdović, predsjednik Skupštine ovogodišnjih MOSI i Skupštine opštine Priboj.
Berancima bez zlata
u malom fudbalu
Ekipa malog fudbala Berana nije uspjela da se dokopa zlatne medalje. Nakon odličnih igara u grupi i polufinalu, igrači trenera Rajka Dabetića su poklekli u odlučujućem meču za zlato protiv Bajine Bašte, koja je slavila minimalnim rezultatom 1:0. Zbog problema sa terenom, koji je usled obilne kiše bio natopljen vodom, finalna utakmica je odigrana u dvorani, a meč za treće mjesto između Priboja i Plužina nije ni odigran već je rukovodstvo takmičenja, uz saglasnost ekipa odlučilo da primijeni pravilo iz velikog fudbala. Treće mjesto pripalo je Plužinama, pošto je izgubilo u polufinalu od novog šampiona Bajine Bašte, dok je Priboj ostao bez medalje. Sedmo mjesto osvojio je Mojkovac nakon pobjede nad Kalinovikom (1:0), dok su Pljevlja do 13. mjesta došla bez borbe, pošto se Kolašinci nijesu pojavili u zakazano vrijeme na terenu.
Još jedna medalja otišla je u Berane. Rukometašice ovog grada su se okitili bronzanim odličjem, nakon pobjeda nad Pribojem i Novim Pazarom, dok su poraze doživjele u duelima sa šampionom Prijepoljem i drugoplasiranom Rogaticom.
Prvu i jedinu zlatnu medalju za Mojkovac u Priboju su osvojili stonoteniseri. U razigravanju za plasman od prvog do trećeg mjesta Mojkovčani su savladali Pljevlja sa 4:1 i Foču sa 4:2, dok je Foča bila bolja od Pljevljaka (4:2), koji su se morali zadovoljiti bronzom. Stonoteniseri Bijelog Polja su osvojili četvrto mjesto nakon pobjeda u razigravanju za plasman od četvrtog do šestog mjesta nad Pribojem i Novom Varoši sa po 4:0. U ženskoj konkurenciji Pljevlja su osvojila četvrto mjesto, pošto su u meču za bronzu izgubila od Rogatice sa 1:4. Titula je pripala Foči, čije su stonoteniserke savladale Požegu sa 4:1.
Jedina ekipa iz Crne Gore koja je učestvovala na ženskom turniru u odbojci na pijesku bila su Pljevlja, koja su takmičenje završila na četvrtoj poziciji. U razigravanju za plasman od četvrtog do šestog mjesta Pljevljanke su savladale Novi Pazar i Novu Varoš sa po 2:1. Zlatnu medalju osvojilo je Prijepolje, srebro Sokolac a bronzu Čajetina.
U šahu je nastupilo pet ekipe iz Crne Gore, ali nijedna nije uspjela da dođe do pobjedničkog postolja. Najbliži tome bio je Mojkovac, koji je osvojio 17 poena, što mu je bilo dovoljno za četvrto mjesto. Na petoj poziciji završila su Pljevlja sa 15, Bijelo Polje je bilo sedmo sa 14,5, Kolašin osmi sa 11,5 a Petnjica poslednja sa 6,5 poena. Titulu je osvojila Požega (21,5), srebro je pripalo ekipi Goražda (20,5), a bronza domaćinu Priboju (19,5).
Crnogorske ekipe se nijesu proslavile u sportskom ribolovu. Najuspješnija su bila Pljevlja na devetom mjestu (20,5), a ostale četiri ekipe su zauzele poslednje četiri pozicije. Od 11. do 14. mjesta plasirali su se: Berane (35), Petnjica (36), Bijelo Polje (38) i Mojkovac (42). Zlatnu medalju osvojila je Požega (6), drugi je bio Priboj (8) a treća Bajina Bašta (9). T.B.

Srebro za fudbalere Pljevalja

Fudbaleri Pljevalja nijesu uspjeli da odbrane titulu osvojenu prošle godine u svom gradu. U Priboju su morali da se zadovolje srebrnom medaljom, pošto su u finalu poraženi od Prijepolja, nakon slabijeg izvođenja penala. Nakon 90 minuta nije bilo golova, pa je pobjednik odlučen sa penala. Uspješniji su bili Prijepoljci, koji su slavili sa 6:5.

Sokolac preuzeo zastavu MOSI

Nakon proglašenja pobjednika i dodjela medalja i pehara u svim sportskim disciplinama, zastavu MOSI, koja se u Priboju vijorila poslednjih pet dana spuštili su najuspješniji sportisti Igara – Dejana Stojić i Stefan Ćuković. Potom su najuspješniji sportisti grada domaćina – fudbaler Boriša Šalipur, košarkaš Duško Golubović, karatiskinja Elena Vidaković, atletičar Lazar Tanasijević, rukometaš Bojan Radović i šahistkinja Danijela Milinković predali zastavu MOSI predstavnicima Sokoca -domaćina narednih MOSI 2019. Zastavu su preuzeli košarkaš Nemanja Pečenica, atletičar Aleksandar Lučić, odbojkašice Milica Radović i Marija Batinić, planinarka Snežana Borovčanin i karatiskinja Tamara Drašković. U ime domaćina narednih Igara prisutnima se obratio načelnik opštine Sokolac Milovan Bjelica.