Saslušaće Golubovića, Lazovića, Koprivicu i Katnića * Odbačene 53 prijave za izbornu krađu * Klikovac preuranjeno odbacila prijavu protiv Brajovića * Fond PIO da odgovori gdje je otišlo 5,8 miliona * Saslušaće Golubovića, Lazovića, Koprivicu i Katnića * Pismo podrške * Pravni sporazum
  Izdanje: 21-08-2018

BORIS RAONIĆ, ČELNIK GRAĐANSKE ALIJANSE:
Atmosfera na poslednjim izborima nije bila demokratska.

N/A

Sport - datum: 2018-08-20 LOVĆEN ODOLIO NA GOSTOVANJU BUDUĆNOSTI U POSLEDNJEM MEČU 4. KOLA PRVE TELEKOM CRNOGORSKE FUDBALSKE LIGE
Falili samo golovi
U poslednjoj utakmici četvrtog kola Prve Telekom crnogorske lige, fudbaleri Budućnosti i Lovćena prikazali su dobru igru i na kraju remizirali. Podjela bodova je i najrealnija, jer su Cetinjani imali više šansi u prvom poluvremenu, dok su domaći bili mnogo bolji rival nakon odmora i pravo je čudo kako su mreže ostale netaknute. Tačnije, čuda je činio golman prestoničana Mićo Perović.
– Odlična fudbalska predstava. Nedostajali su samo golovi. U prvom poluvremenu nismo bili na nivou zbog pritiska koji smo, bez potrebe, sami sebi nametnuli. Nakon odmora je to bila igra kojoj stremimo. Ne pamtim da smo za jedan tako kratak period stvorili toliko prilika, ali je realizacija bila katastrofalna, jer, uz dužno poštovanje, promašivali smo šanse u kojima se golman ništa ne pita. Rizikovali smo u finišu i sa povrijeđenim Igorom Ivanovićem, ali nismo mogli probiti kvalitetnog rivala, čiji igrači odlično stoje na terenu. Glavu gore. Idemo dalje. Moramo nastaviti da radimo kako bi Budućnosti bila ona prava – rekao je šef stručnog štaba Budućnost, Zoran Govedarica.
Uzbudljivo je bilo pred oba gola u prvih 28. minuta. Gosti su prvi zaprijetili iz kontre već u četvrtom minutu. Na lijevoj strani terena su sarađivali bivši igrači Podgoričana, Goran Vujović i Blažo Igumanović. Prodorni krilni igrač je odigrao povratnu na 15 metara od gola, odakle je Jovan Vujović pogodio stativu. Dva minuta kasnije je još jedan bivši član Budućnosti u dresu Lovćena bio u centru pažnje. Driton Camaj je biciklom „izlomio” lijevog beka plavo-bijelih Iliju Tučevića i iz mrtvog ugla uzdrmao okvir gola. Uzvratio je Miloš Mijić u 17. minuta „bombom” sa 17 metara, ali se takođe tresla samo stativa. Jovan Vujović je u 21. minutu poslao loptu po zemlji kroz cijelu odbranu domaćih do prezimenjaka Gorana, koji je je iz prve poslao u bliži ugao, ali je golman Milan Mijatović bio dobro postavljen. Pokušao je iskusni napadač još dva puta iz slobodnih udaraca da zatrese mrežu. U 23. minutu je sa lijeve strane nišanio suprotni ugao i bio zamalo neprecizan, dok je četiri minuta kasnije sa sredine šutirao pored živog zida, Mijatović je opet bio pripravan. U 28. minutu viđen je obračun dva Perovića. Mladi napadač Budućnosti, Mihailo, našao se na sedam metara sa desne strane, šutirao je po zemlji u suprotni ugao, a golman Lovćena, Mićo, refleksno odbranio nogom. Uslijedilo je zatišje do 49. minuta, kada su Podgoričani zagospodarili terenom. Nakon odlične akcije cijele ekipe, Božović je šutirao sa 15 metara, Perović odbio, a odbitak Miljan Vlaisavljević poslao u prečku. Samo četiri minuta kasnije Milan Đurišić je centrirao, a Vlaisavljević glavom pogodio – ponovo prečku. U intervalu između dvije prilike Vlaisavljevića, Mijić je ušao u kazneni prostor sa desne strane i šutirao u bliži ugao, gdje je golman najstarijeg crnogorskog kluba bio dobro postavljen. Korea je u 62. minutu promašio nemoguće. Tučević je izveo korner, Božović glavom poslao loptu pod prečku, a štoper iz Senegala u želji da bude brži od protivničkih defanzivaca i glavom je zakuca u mrežu bivšeg kluba, prebacio istu preko prečke. Opsada gola ekipe iz prestonice nije dala rezultate ni u 70. minutu. Defanzivci „crvenih” su se rvali sa Mihailom Perovićem, a lopta je pala na pet metara kod usamljenog Božovića, koji je tukao iz prve, ali pravo u Mića Perovića, koji je odbio preko prečke. Golman Lovćena je odbranio i dobar pokušaj Mihaila Perovića sa ivice šesnaesterca u 86. minutu. Lovćen se u drugom poluvremenu što se tiče ofanzive orijentisao na kontre, a u poslednjim trenucima utakmice opasni projektil Jovana Vujovića je završio iznad prečke.
– Budućnost je uvijek izazov za sve ekipe, a mi smo u Podgoricu došli spuštenog garda. Zadovoljan sam što moji igrači ne gledaju ko im je protivnik, već igraju bez respekta. Nismo htjeli da se branimo. U prvom poluvremenu smo bili bolji, dok je u drugom do izražaja došla snaga Budućnosti. Primorali su nas da se povučemo, stvorili su nekoliko stopostotnih šansi, gdje je Mićo izvadio lopte već viđene u golu, ali mislim da smo i mi mogli da kaznimo domaćine iz kontre i da smo po svemu prikazanom, prije svega borbi i zalaganju zaslužili bod – kazao je šef stručnog štaba Lovćena, Dejan Roganović.
Mitar Radunović

Re­zul­ta­ti 4. ko­la: Pe­tro­vac – Mor­nar 1:0, Ru­dar – Su­tje­ska 1:2, Iskra – Gr­balj 0:0, OFK Ti­to­grad – Ze­ta 2:1, Bu­duć­nost – Lov­ćen 0:0.