Policajci prekrivali kamere da uzmu mito? * Radna grupa može da popravi izborne zakone * Predao se osumnjičeni „škaljarac“ * Policija se poigrava osjećanjima vjernika * Policajci prekrivali kamere da uzmu mito? * Obustavljena potraga za nestalima * SAD neće srušiti vlast

Od civilnog društva se očekuje da se kritički odnosi prema društvenim anomalijama, a od Vlade, ako već ne želi da ih uvaži, da te kritike istrpi.

- Reci, koja ti je želja?
Papagaj: Koja ti je želja?

Sport KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO ODBOJKAŠA – 2. KOLO
Crnogorci pokazali karakter Crna Gora – Slovačka 3:0 (26:24, 25:19, 28:26)
Sportska dvorana „Topolica”. Gledalaca: 650. Sudije: Savić (Bosna i Hercegovina) i Širakov (Bugarska).
CRNA GORA: A. Minić, Babić 4, R. Strugar 4, Ćaćić 5, Radonić, Lakčević, M. Bojić 14, Ćuk, S. Bojić, B. Milić, Šuljagić 6, Vukašinović, Ječmenica, Ćulafić 17.
SLOVAČKA: Mihalovic 14, Krisko 8, Kohut 5, Kubs, Vitko, Jankura 1, Luks 6, Patak 6, Ihnat, Krajcovic 5, Zatko 1, Gavenda 1, Ludha 1, Firkal.
Odbojkaši Crne Gore upisali su prvi trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. „Crveni” su u drugom kolu C grupe pokazali karakter i savladali Slovačku u barskoj „Topolici”, nakon neizvjesna tri seta. Moglo bi se reći da je ovo neočekivan rezultat nakon duela u Moldaviji, kada su „crveni” poslije vođstva od 2:0 poraženi. Sinoć su zbili redove i vratili se u borbu za prvo mjesto koje vodi na šampionat Starog kontinenta.
U zanimljivom i neizvjesnom prvom setu domaći su imali prednost u uvodnim minutima, da bi Slovaci kod rezultata 5:5 preokrenuli – 6:9. Gosti su vodili u finišu, sve do rezultata 23:24, ali nisu iskoristili set loptu, a onda je Luka Babić sa dva servisa donio prednost (26:24). Dominacija Crnogoraca nastavila se u narednom periodu. Posebno su se isticali Vojin Ćaćić i Marko Bojić. Domaći su sredinom seta imali šest poena razlike (18:12), a ispostavilo se da je ta prednost nedostižna za Slovake (25:19). Crnogorci su imali prednost i u prvoj polovini treće dionice. Četiri uzastopna poena za 15:11 natjerala su slovačkog selektora da zatraži tajm-aut. Finiš ovog seta bio je izuzetno zamimljiv i neizvjestan. Kod rezultata 25:26, gosti nisu iskoristili tri set lopte, ali je zato Strugar bio siguran za prvu set meč loptu domaćih (28:26).
– Pokazali smo veliko srce i želju za pobjedom. Iako je Slovačka bila farovit, uspjeli smo agresivnom igrom, posebno u odbrani da ih pobijedimo. Ovo je značajna pobjeda i zboh šansi za Evropsko prvenstvo. Sada imamo dvije utakmice sa Islandom, gdje bismo sa dvije pobjede došli u dobro poziciju da se kvalifikujemo pred odlučujuće duele u januaru – rekao je nakon utakmice selektor Crne Gore Veljko Bašić.
D.S.

Dabović odstranjen

Iskusni tehničar Simo Dabović odstranjen je iz ekipe nakon duela u Moldaviji, gdje se navodno u toku meča svađao sa sigračem. Mjesto u protokolu umjesto Dabovića protiv Slovačke je zauzeo Nikola Radonić. Selektor Veljko Bašić je izjavio da mu je žao što je došlo do toga, da je Dabovića očekivao da više doprinese ekipi, te da je protiv Slovačke izveo najbolju ekipu u ovom momentu. Dabović se nije oglašavao povodom „brisanja” sa spiska.

C grupa

1. kolo: Moldavija – Crna Gora 3:2, Slovačka – Island 3:0; 2. kolo: Crna Gora – Slovčaka 3:0, Island – Moldavija 0:3.
Moldavija 2 2 0 6:2 5
Crna Gora 2 1 1 5:3 4
Slovačka 1 1 1 3:3 3
Island 2 0 2 0:6 0