Mariju nude status svjedoka saradnika * Dali podršku srpskom narodu * Eraković nije prijavio imovinu * Brajovića ne mogu spasiti ni najbolji svjetski advokati * Nikoga nećemo pitati za dozvolu da kupimo S-400 * Bogataško državljanstvo * Papagalo
  Izdanje: 03-09-2018

RANKO KRIVOKAPIĆ, čelnik SDP-a:
Nezavisnost bez demokratije ne znači ništa do otvorena vrata za populizam, bolest modernog društva i zarobljenu državu.

Dvoje komšija razgovaraju telefonom:
- Noćas je bilo grozno nevrijeme. Je li ti velika šteta na krovu ?
- Nemam pojma, još uvijek ne mogu naći krov!

Sport ENGLESKA – PREMIJER LIGA (4. KOLO) Votford se ne šali
Fudbaleri Votforda su hit starta engleskog Premijera. Juče je na „Vikaridž roudu” pao Totenhem (2:1), pa je Votford na maksimalnom učinku poslije četiri kola. „Pijevci” su poveli u 53. minutu autogolom Dakura, ali je domaćin preko Dinija i Katkarta preokretom stigao do bodova. Mančester junajted je konačno proradio i trijumfovao na gostovanju Barnliju (2:0). Oba pogotka za četu Žozea Murinja postigao je Romelu Lukaku u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme donijelo je dosta uzbuđenja i veliki broj prilika, a Pogba je u 69. minutu promašio penal, dok je dva minuta kasnije Junajted ostao bez Rašforda, koji je isključen zbog udaranja protivničkog igrača. Arsenal je gostovao novom premijerligašu Kardifu i uz dosta muke slavio pobjedu rezultatom 3:2. „Tobdžije” iz Londona su dobro počele meč i nakon velike ofanzive na startu, u 12. minutu stigle do prednosti. Gosti su potom imali još nekoliko prilika da dupliraju prednost, ali su se poprilično ispromašivali. Kazna je stigla u nadoknadi vremena prvog dijela, kada pogađa Kamarasa. Tim iz sjevernog Londona pogotkom Obamejanga u 62. Minutu ponovo vodi, ali ta prednost traje samo osam minuta pošto Velšani preko Varda izjednačuje. Trener Arsenala Unai Emeri je napravio odličan potez što je pružio šansu Lakazeteu da zaigra od prvog minuta. Francuz je igrap dobro, a devet minuta prije kraja je majstorski pogodio za „tricu” gostiju.