Šta će čovjek, okrene se i ode dalje da traži pomoć. Posle jedno pola sata veli jedan đetić:
– A da čuj, pametan, što mu vrijedi, je li mu što pomoglo?!

Sport DRUGA LIGA CRNE GORE - OSMO KOLO
Sa utakmice: Jedinstvo-Dečić Prazne mreže u Kotoru i Igalu
Bokelj – Arsenal 0:0
Stadion: pod Vrmcem u Kotoru. Gledalaca: oko 450. Sudija: Dalibor Vujisić. (Podgorica). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Žuti kartoni: Klikovac, Banićević, Pepić (Bokelj), Vukadinović (Arsenal). Crveni karton: Vidoje Popović u 63. minutu (Bokelj).
BOKELj: Popović, Pepić, Zlatičanin (od 61. Batuta), Klikovac (od 72. Braunović), Maraš, Banićević (od 65. Lalić), Kordić, Grbić, Ivanović, Todorović, Čavor.
ARSENAL: Đurović, Vujović, Radenović, Koreja, Mršulja, R. Đorđević (od 77. B. Đorđević), Vukčević (od 86. Bigović), Rašo, Vukadinović, Bećirović (od 75. Pavićević), Delić.
U komšijskom derbiju na stadionu pod Vrmcem nije bilo pobjednika, a ni golova. Vodeće ekipe Druge lige nisu zadovoljile ukuse oko 450 gledalaca. U 63. minutu isključen je golman domaćih Vidoje Popović, pa ga je na golu zamijenio Milan Lalić, a na klupu je morao Banićević. Z.Š.
Igalo – Kom 0:0
Stadion: „Solila”. Gledalaca 56. Sudije: Savo Vujović (Cetinje) 2. Pomoćnici: Nikola Vujović (Bar) 2 i Ivan Klačar (Bar) 2. Žuti kartoni: Jeknić, Vlahović (Igalo).
IGALO: Bjelica 2, Bugarin 2, Krulanović 2, Đukanović 2, Simović 1,5, Vlahović 1,5, Pavićević 1 (od 72. Vučić-), Poček 1 (od 90+1. Đurković-), Jeknić 1, Kopitović 0,5 (od 85. Koprivica -), Vilotijević 1,5.
KOM: Pavličić 2, Hino 2, Dedić 2, Đukić 2, B. Golubović 0,5, Vujačić 0,5 (od 89. Sentoku-), J. Popović 1,5, Dabetić 1, Ž. Popović 0,5 (od 65. R. Golubović 0,5), Račić 0,5 (od 66. Garadašević -), Petrović 1.
Igrač utakmice: Radoš Dedić (Kom) 2.
Malobrojna publika je razočarana napustila Solila. Igalo i Kom su remizirali bez golova u slaboj utakmici. Z.Š.

Mladost – Otrant Olimpik 2:1 (0:1)
Stadion: „DG Arena”. Gledlaca: oko 200. Sudija: Dražen Petrić (Pljevlja). Pomoćnici: Marko Bulatović (Podgorica) i Miladin Nelević /Podgorica). Strijelci: Tiodorović u 60. iz jedanaesterca i Bulatović u 71. za Mladost, a Knežević u 31. minutu iz jedanesterca za Otrant Olimpik. Žuti kartoni: Agović, Aligrudić, Bulatović, Tiodorović, Dulović (Mladost Lj.), Dacić, AD. Rudović, Z. Divanović (Otrant Olimpik).
MLADOST Lj: Radiiović, Aligrudić, Bulatović (od 76. Mujović), Jovanović, Čelebić, Sekulović (od 54. Suzuki), Tiodorović, Dulović, Seratlić, Krstović (od 68. Matuoke).
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Dacić, Knežević (od 46. Nikolić), Ad. Rudović, Ramović, Piranić (od 68. V. Rudović), Kalezić (od 61. Anđe Rudović), R. Rudović, M. Divanović, Seniković, Z. Divanović.
Uzbudljiv meč na „DG Areni” pripao je ekipi Mladosti iz Lješkopolja, koja je u nastavku režirala preokret protiv Otrant Olimpika i vratila se na trijumfalni put. Gosti iz Ulcinja poveli su golom Ivana Kneževića iz jedanaesterca u 31. minutu, da bi domaćinu pripalo drugo poluvrijeme. Prvo je Luka Tiodorović u 60. minutu bio siguran realizator sa bijele tačke i poravnao rezultat, da bi pobjedu Lješkopoljcima donio Bulatović u 71. minutu. D.K.

Jedinstvo - Dečić 2:1 (1:0)
Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 350. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić) 2. Pomoćnici: Vojin Ostojić (Podgorica) 2 i Goran Šućur (Nikšić) 2. Strijelci: D. Banda u 33. i Hajrović u 62. za Jedinstvo ,a Marković u 75. minutu za Dečić. Žuti kartoni: Kesjuke (Jedinstvo), Lazarević (Dečić).
JEDINSTVO: Joksimović 1,5, Gordić 1, Kriještorac 1 (od 70. Merdović 1), Anđelić 1,5, D. Banda 2 (od 90. Bošnjak.-), Hajrović 2, Kesjuke 1,5, Muzurović 1 (od 76. Poljak 1), Idrizović 1,5, Šćepanović 2.
DEČIĆ: Velimirović 1, K. Dinoša 1, Krkanović 0,5, Padović 1,5, Mihailović 1,5, Božanović 1, Pepić 0,5, Orahovac 0,5 (od 46. Marković 1), Ujkaj 0,5 (od 58. Bulatović 1), Lazarević 1,5, E. Dinoša 1 (od 75. Savićević 0,5).
Igrač utakmice: Orhan Hajrović (Jedinstvo)-2.
Bjelopoljci su drugu uzastopnu pobjedu izvojevali protiv Dečića, a za borbenu igru nagarađeni su aplauzima. Mrežu Dečića načeo je Denis Banda u 33. minutu, da bi u 62. prednost udvostručio talentovani Orhan Hajrović. Gosti iz Tuzi uspjeli su samo da ublaže poraz golom „rezerviste” Darka Markovića. M.N.

Berane – Jezero 1:2 (1:1)
Stadion gradski. Gledalaca: oko 300. Sudija: Nikola Cvijović (Budva) 2. Pomoćnici: Blažo Bogdanović (Nikšić) 1,5 i Marko Drljević (Danilovgrad) 1,5. Strijelci: Vulević u 37. za Berane, a Osmajlić u 2. i Milačić 90+1 minutu za Jezero. Žuti kartoni: Đurišić, Asanović Vulević (Berane), Stjepović, Milačić (Jezero)
BERANE: Kastratović 1,5, Đurišić 0,5, Šunjević 0,5 (od 57. Ćulafić -), Lekić 0,5, (od 76. Balević -), Vulević 1,5, Ne.Tmušić 1,5, Korać 0,5, (od 68. Đeković -), Kang 0,5, N.Tmušić 1, Jošida 1, Asanović 1,
Jezero: Asanović 1,5, Tomović 1,5, Đurković 1,5, Jovićević 1,5, Ajković 1,5, Osmajlić 1,5, Mućulica 1, Radenović 1,5, Raković 1, (od 55. Hayaši 1), Stjepović 1, (od 85. Đukanović -), Pavićević 1, (od 46. Milačić 1,5,),
Igrač utakmice: Božo Osmajlić (Jezero) 1,5.
Posrtanje ekipe Berana je nastavljeno. Golom „rezerviste” Milačića u sudijskoj nadoknadi Jezero je stiglo do druge pobjede u šampionatu, dok su Beranci doživjeli i sedmi uzastopni poraz. S.R.

Rezultati 8. kola: Berane – Jezero 1:2, Igalo – Kom 0:0, Bokelj – Arsenal 0:0, Mladost Lj. - Otrant Olimpik 2:1, Jedinstvo – Dečić 2:1.
1. Bokelj 8 4 3 1 17:4 15
2. Arsenal 8 3 5 0 7:2 14
3. Igalo 8 4 2 2 9:7 14
4. Mladost Lj. 8 4 2 2 12:11 14
5. Jedinstvo 8 3 3 2 8:6 12
6. Kom 8 2 4 2 6:6 10
7. Jezero 8 2 3 3 7:11 9
8. Dečić 8 2 2 4 9:11 8