Plavuša se srela na kafi s prijateljicom i uzbuđeno im prepričava detalje sa svog vjenčanja na Maldivima, a kad im je počela pokazivati fotke, jedna je zgroženo upita:
- Pojedeš i postaneš pametniji.
- A koliko koštaju?
- 20 centi komad.
Policajac kupi i pojede 4 koštice i reče:
- Sad sam pametniji. Za 80 centisam mogao da kupim 2 kilograma jabuka i da pojedem 50 koštica.
– Eto vidiš već djeluju...

Sport - datum: 2018-10-05 DRUGO KOLO LIGE EVROPE ODIGRANO SINOĆ
Veliki okretali iz poluvremena Milan okrenuo protiv Olimpijakosa, Krasnodar protiv Sevilje, Salcburg protiv Seltika i Sporting protiv Vorskle
U ranim večernjim časovima igrano je trinaest susreta. Astana je u drugom poluvremenu slomila otpor francuskog Rena, a onda je u jednom od derbija večeri, Milan okrenuo iz poluvremena protiv Olimpijakosa. Slučajno, ili..., tek Italijani su stvar vratili na svoju vodenicu za nepunih deset minuta, a Kutrone je bio dvostruki strijelac. Zagrebački Dinamo je lakše od očekivanog slavio nad Anderlehtom. Hrvati su držali konce igre u svojim rukama tokom cijelog susreta. Prava goleada viđena je u Leverkuzenu, Larnaka je dugo držala priključak. Ipak, Bejer im je propisao lijek za spavanje. Zanimljivo sa ove utakmice je da su tri od šest golova postignuta u poslednjih pet minuta. Betis je odigrao jalovo prvo poluvrijeme protiv Dudelanža, a onda u nastavku postavio stvari na svoje mjesto. Tri komada u mreži Luksenburžana prava je mjera španskog premijerligaša. Slimani je dva puta pogodio mreži Trnave, pa su fudbaleri Fenerbahče sa Bosfora lagano ispratio Čehe. Do poluvremena mreže su mirovale! Bordo je dozvolio luksuz protiv Kopenhagena i izgubio kod kuće, dokle se pitanje pobjednika u Karabagu nije postavljalo. Arsenal je ispalio tri projektila i odnio bodove, kao i Lajpcig protiv Rozenborga u Norveškoj. Salcburg je kod kuće okretao protiv Seltika, kao i Sporting protiv Vorskale u gostima. Čudnih prelaza bilo je sinoć, a interesantno da su se dogodili u utakmicama ozbiljnih ekipa: Milana i Olimpijakosa, odnosno Salcburga i Seltika, to jest Vorskale i Sportinga. I na kraju dva minimalca ostvarena u poslednjoim trenutcima utakmica u Petersburgu i Cirihu.
U „drugoj rundi“ odnosno utakmicama u sitnije sate PAOK je iznenađujuće lako, još u prvom poluvremenu razmontirao BATE i utakmicu kasnije bez većih napora priveo kraju. Njemački Ajntraht je ugostio Lacio, i pobijedio, a posao je bio olakšan nakon isključenja dvojice gostujućih fudbalera. Engleski Čelsi je na vrhovima prstiju igrao protiv mađarskog MOL Vid i jedva, pogotkom Morate upisao pobjedu. Zanimljivo je bilo u Krasnodaru, gdje je gostovala Sevilja. Španci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist a u nastavku dozvolili luksuz i preokret. Burno je bilo u Moskvi gdje je Spartak ugostio Viljareal. Neriješeno 3:3 je bio konačan rezultat, a Rendžers i Sarspsborg 08 su sa po 3:1 savladali Rapid iz Beča, odnosno belgijski Genk.
V. Drljević

Astana - Ren 2:0 (0:0) Zanaitudinov 64, i Tomasov 90+1. Milan - Olimpijakos 3:1 (0:1) Kutrone 70, 79, Iguain 76, – Gerero 14. Anderleht - Dinamo Zagreb 0:2 (0:1) - Hajrović 19. (penal), Gojak 68. Bajer L. - AEK Larnaka 4:2 (1:1) Havertis 44, Alario 49, 88., Brant 90+3. - Tričkovski 25, Raspas 90+1. Betis - Dudelanž 3:0 (0:0) Sanabria 57, Lo Kelso 80, Teljo 88. Bordo - Kopenhagen 1:2 (0:1) Sankhar 84. - Sotoriou 42, Skov 90+3. Fenerbahče - Trnava 2:0 (0:0) Slimani 52, 69. Karabag - Arsenal 0:3 (0:1) – Sokratis 4, Smit Rove 53, Gundouzi 80. Rozenborg - Lajpcig 1:3 (0:1) Jebali 79. - Augustin 12, Konate 54, Kuna 61. Salcburg - Seltik 3:1 (0:1) Dabur 56, 73, Minamino 61. - Eduard 2. Vorskla - Sporting 1:2 (1:0) Kulik 10. – Montero 90+1, Kabral 90+3. Zenit - Slavija Prag 1:0 (0:0) Kokorin 80. Cirih - Ludogorec 1:0 (0:0) Palson 84. Apolon - Marselj 2:2 (0:0) Marković 74, Zalaja 90+1.– Poet 50, Luis Gustavo 67. BATE - PAOK 1:4 (0:3) Skaviš 61.- Prijović 6, Jaba 11, 17, Pelkos 73. Čelsi – MOL Vidi 1:0 (0:0) Morata 70. Ajtraht - Lacio 4:1 (2:1) De Kosta 4,90+4, Kostić 28, Jović 52. - Parolo 23. Jablonec - Dinamo K. 2:2 (1:2) Hovorka 33, Travnik 81.- Tjugankov 8, Garmaš 14. Krasnopdar - Sevilja 2:1 (0:1) Pereira 72, Okrašvili 88. - Nolito 43. Malme - Bešiktaš 2:0 (0:0) Vindhem 50, Rosenberg 76. Rendžers - Rapid Beč 3:1 (1:1) Morelos 44, 90+4, Tavernier (penal) 83. - Beriša 42. Sarpsborg 08 - Genk 3:1 (1:0) Motensen 6, 63, Zaharaison 54.- Trosard 49. Spartak M - Viljareal 3:3 (1:1) Ze Luis 33. (penal), 82, Melgareo 85. - Ekambi 13, Fornals 49, Kazorla (penal) 90+6. Lijež St. - Akhisar 2:1 (2:1) Emond 17, Djenepo 39. - Ajik 33.