Vođu „škaljaraca” ispitivali o švercovanim patikama * DPS ne isključuje vladu državnog jedinstva * Glavni grad po tužbama izgubio pet miliona eura * Ekonomsko državljanstvo prodavao na svoju ruku * Vođu „škaljaraca” ispitivali o švercovanim patikama * Ispraznili 12 zatvorskih jedinica za zločince OVK * Akademia prži do usijanja
  Izdanje: 05-10-2018

Nikola Camaj:
- Ovo nije stvarna Malesija, ni stvarna opština, već trend diskriminisanja Malesije nikad nezabilježen u ovim krajevima.

Mujo dolazi u slastičarnicu kupiti tortu za Fatin rođendan, pa ga prodavačica upita:
- Koliko ukrasnih svjećica da stavimo?
Mujo slegne ramenima:
- Tri‘es‘ pet, k‘o i uvijek...
Dođe Perica kući i kaže:
– Tata, dobio sam jedinicu iz matematike, ne znam one negativne brojeve.
Tek će otac:
– Slušaj, sine, to ti je ovako, da ti objasnim: imaš prazan autobus i na prvoj stanici ti uđe pet putnika. Na drugoj stanici ti izađe sedam putnika. Znači, na trećoj treba da ti uđu dva putnika da bi ti bio prazan autobus.

Sport OMLADINSKA LIGA CRNE GORE – 10. KOLO
Deseti trijumf Sutjeske Nevjerovatna serija Nikšićana
Sutjeska – Dečić 2:0 (0:0)
Pomoćni teren stadiona kraj Bistrice. Gledalaca: 100. Sudija: Vladimir Miranović (Podgorica). Strijelac: Šofranac u 55. i 56. minutu.
SUTJESKA: Mićanović, A. Vlahović (Božović), Lalatović, V. Vlahović, A. Babić, L. Babić, Mirković (Toljić), Dubljević, Šofranac (Delibašić), Bajović (Bojović), Vujačić.
DEČIĆ: Krnić, Al. Mustagrudić, Vuljaj (Adžović), Memečević (Ulić), Đeljević, Pepeljak, Kijamet, Dušaj, Gojčaj, Malići (Am. Mustagrudić), Hakšabanović.
Omladinci Sutjeske su stigli do desete uzastopne pobjede, ali su ovoga puta dugo lomili otpor rivala. Nikšićani su bili domaninatni, ali je bunker gostiju pukao tek početkom drugog dijela meča. Sa dva pogotka za dva minuta, Šofranac je donio pobjedu svom timu.B.K.

Grbalj – Budućnost 0:4 (0:2)
Pomoćni teren stadiona Grblja. Gledalaca: 100. Sudija: Branko Odalović (Nikšić). Strijelci: Vukčević u 37, Gluščević u 45, Bojović u 53. i Rjo Šatani u 90. minutu. Žuti kartoni: Nikčević, Šabotić (Budućnost).
GRBALj: Nikić, Vučetić (od 58. Samardžić), Ivančević, Radulović (od 63. Razić), Klać, Gluščević, Perović, Glavan (od 46. Bogetić), Krivokapić, Pribilović (od 53. Vasović), Topčić (od 55. Drobnjak).
BUDUĆNOST: Nikčević, Drešaj (od 87. Maraš), Bojović (od 64. Striković), Obradović, Ražnatović, Osmanović, Gluščević, Vukčević (od 55. Šabotić), Kukuličić (od 87. Đurović), Krivokapić, Tripković (od 67. Rjo Šatani).
Lako i ubjedljivo su izabranici Srđana Radonjića stigli do trijumfa u Radanovićima. Slavili su sa 4:0 i ostali na drugom mjestu, iza za sada, neprikosnovene Sutjeske.D.P.

Kom – Zeta 3:1 (0:0)
Pomoćni teren stadiona Koma na Zlatici. Gledalaca: 50. Sudija: Miloš Adamović (Podgorica). Strijelci: Lačević u 55, Radenović u 67. i B. Bulatović u 88. za Kom, a Peruničić u 77. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Lačević, Radenović, B. Bulatović (Kom), Tripunović, Lambulić (Zeta).
KOM: Vukčević, Lačević (od 82. Marković), L. Bulatović, Đurić (od 65. I. Vukčević), Milošev, Nuculović, Vlahović, B. Bulatović, Gačević (od 62. Drašković), Radenović (od 90. M. Vukčević), Radosavović (od 90. Šćepanović).
ZETA: Vučić, Pajović (od 77. Bečić), Đurović, Tripunović, N. Maraš, Peruničić, Vukčević, Zlatičanin (od 85. Šćekić), Pejović, Milošević, Lambulić.
U jednom od derbija 10. kola, omladinci Koma su kao domaćini sa 3:1 savladali Zetu. Marko Lačević je u 55. minutu doveo Zlatičane u vođstvo, koje je dvanaest minuta kasnije duplirao Veljko Radenović. Uspjeli su gosti da smanje u 77. minutu preko Matije Lambulića, ali je dva minuta prije kraja Balša Bulatović otklonio sve dileme oko pobjednika.

Mladost Lješkopolje – Lovćen 1:2 (1:1)
Pomoćni teren stadiona „DG Arena“. Gledalaca: 50. Sudija: Luka Radulović (Budva). Strijelci: Ukšanović u 36. za Mladost Lješkopolje, a I. Vujović u 45. i 75. minutu za Lovćen. Žuti kartoni: Bracanović, Stojanović (Lovćen).
MLADOST LjEŠKOPOLjE: Marković, Bulatović (od 77. Pejović), Stijepović, A. Mugoša, Ukšanović, Vučinić, Turković (od 72. D. Mugoša), Nikočević, Prelević, Radunović, Bojanović (od 72. Radulović).
LOVĆEN: Marković (od 46. Stojanović), I. Vujović (od 77. Zadrima), Latković (od 69. L. Vujović), Kaluđerović, Hočko, Pejović, Zuber, Bracanović, Roganović, Zeković, Vukotić (od 60. Mugoša).
Zanimljiv meč su odigrali omladinci Mladosti i Lovćena. Lješkopoljci su poveli u 36. minutu golom Nikole Ukšanovića, a onda je na scenu stupio Ilija Vujović. U poslednjim trenucima prvog poluvremena je izjednačio, a onda u 75. minutu svojim drugim pogotkom Cetinjanima donio tri boda.D.P.

Mornar – Jedinstvo 1:0 (1:0)
Pomoćni teren stadiona „Topolica”. Gledalaca: oko 50. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Strijelac: Stešević u 38. minutu. Žuti kartoni: Božović (Jedinstvo).
MORNAR: Begzić, Polović, Mucević, Duraković, Stešević (Kiković), Dragojević, Giljen (Bumbić), Balić (Marstjepović), Janković (Raičković), Martinović, Brežanin.
JEDINSTVO: Džafić, Obradović, Šutović, Perošević, Vlaović (Nedović), Klapija (Redžepagić), Cvijović, Kovačević, Kanalić (Šekularac), Božović (Ramović), Bahović.
Omladinci Mornara uspjeli su da zabilježe pobjedu u meču sa solidnom ekipom Jedinstva. Gol odluke postigao je Ognjen Stešević u 38.minutu.D.S.

Berane – Iskra 6:2 (1:1)
Pomoćni teren FK Berane. Gledalaca: oko 50. Sudija: Vukić Femić (Bijelo Polje) Strijelci: Vučeljić autogol 5, Korać u 48. i 65, Šunjević u 56, 81. i 85. za Berane, a Mujović u 41. i Jovanović u 78. minutu za Iskru. Žuti kartoni N.Pešić, Korać (Berane). Crveni karton: Nedić 69. (Berane), Kovačević 84. (Iskra).
BERANE: Dizdarević, Uković, Nedić, Bulić, Šunjević, Marsenić, S. Pešić, Korać, N. Pešić, Deletić (od 66 J. Pešić), Lekić.
ISKRA: Stevović, Jovanović, Kovačević, Vučeljić, Mujović, Vasecki, Roganović, Marković, Tošić, Bošković, Šaletić.
Sjajna partija omladinaca Berana. Nakon egala u prvih 45. minuta, Beranci su u nastavku bili razigrani i efikasni i napunili mrežu Danilovgrađana. Blistao je Nemanja Šunjević, strijelac het-trika, a istakao se i Sava Pešić koji je imao tri asistencije. D.K.

Rudar – OFK Titograd 1:1 (0:1)
Pomoćni teren pod Golubinjom. Gledalaca: 50. Sudija: Zoran Backović. Strijelci: Aleksandar Raonić u 81. za Rudar, a Ćatović u 17. minutu za OFK Titograd.
RUDAR: Aleksa Raonić, Palibrk, Despotović, Pupović, Vojinović, Starovlah, Dragaš, Gogić, Zorić (od 73.Tešović), Terzić (od 46. Aleksandar Raonić), Kordić.
OFK TITOGRAD: Joksimović, M. Šćepanović (od 61.Adžić), Vujović, Rakočević, Drinčić, Jelić (od 61.S.Šćepanović), Kalezić (od 88.Spahić), Muzurović (od 77. Popović), Ćatović, Muradbašić, Škrijelj.
Poslednji duel 10. runde odigran na pomoćnom terenu pod Golubinjom završen je podjelom bodova.

Rezultati 10. kola: Kom – Zeta 3:1, Berane – Iskra 6:2, Sutjeska – Dečić 2:0, Grbalj – Budućnost 0:4, Mladost Lješkopolje – Lovćen 1:2, Mornar – Jedinstvo 1:0, Rudar – OFK Titograd 1:1, Arsenal –Petrovac (odloženo).
1. Sutjeska 10 10 0 0 37:2 30
2. Budućnost 10 9 1 0 45:2 28
3. Kom 10 8 0 2 23:10 24
4. Zeta 10 7 0 3 36:16 21
5. OFK Titograd 10 5 2 3 17:11 17
6. Mladost Lj. 10 5 0 5 16:15 15
7. Grbalj 10 5 0 5 14:15 15
8. Lovćen 10 5 0 5 17:21 15