Kinezima dozvolili da betoniraju Taru * Rudović: Postali su pomoćna snaga Demokrata URA: Rudović sebe isključio prekidom bojkota * Pitajte tužilaštvo zašto nema rezultata * Premijer najavio rušenje crkve * Rijad zabranio pretres, Kašogija trebalo drogirati * Mitomanska priča * Julija, definitivno te volim
  Izdanje: 25-10-2018

Jovan Plamenac, barski paroh:
Galama oko crkve na Rumiji je još jedna potvrda da režim nema kapaciteta da zaštiti svoju teritoriju.

Ulazi žena u prodavnicu i kaže:
- Dobar dan, da li mogu da probam onu haljinu u izlogu?
Prodavač:
- Svakako gospođo, ali imamo mi i kabine.
Kako se zove miš koji ima misiju?
- Mišn!
Piše Mujo pismo Ginisu:
- Dragi Ginise! Pišem ti jer mislim da bi me trebo‘ upisat‘ u onu tvoju knjigu rekorda. Ja sam kupio puzle od 1 do 3 godine, a rješio ih za 6 mjeseci!

Došli Crnogorci u Kinu da vide novu mašinu za pravljenje kobasica. Pita Kinez Crnogorca:
– Koliko ima Crnogoraca?
– Oko 600.000.
– Pa što niste svi došli na večeru!

Sport KOMPLETIRANO TREĆE KOLO LIGE FUDBALSKIH ŠAMPIONA
Dortmund zgromio Madriđane Pari Sen Žermen i Napoli u Parizu podijelili bodove. Dortmund, kao i Liverpul Zvezdu, demolirao madridski Atletiko sa 4:0. Portu prijatno u Moskvi
Grupa A: Derbi grupe, ali i jedan od derbija kola igran je u Dortmundu. Borusija je dočekala madridski Atletiko i pametnom igrom demolirala pobjednika Lige Evrope prošle godine i Super kupa Evrope. I to sa 4:0. Poveli su milioneri golom Vitesa u 38. minutu, a u nastavku dva puta je pogodio (73. i 89. minut) Gerero i Sančo u 84. minutu. Bolan poraz Španaca za koji nije nastupio Stefan Savić. Borusija je sakupila svih devet bodova, nije primila gol, a postigla ih je osam. Polovinu Atletiku sinoć.
Briž je ugostio francuski Monako i nije pobijedio. A mogao je! Tačnije podijelili su bodove, a domaćin je izdominirao utakmicom. Imao posjed, udarce prema i u okvir gola, ali je bilo 1:1, a taj rezultat je postignut u prvom poluvremenu. Monako je poveo nakon, nešto više (32. minut) od pola sata igre. Nakon dodavanje Aleksandra Golovina poentirao je Musa Sila. Izjednačio je i postavio konačan rezultat, udarcem glavom Vesli. Igrao se 39. minut. Stevan Jovetić je počeo u sastavu Monaka, ali nije imao mnogo sreće. Zamijenjen je u 12. minutu zbog povrede.
Grupa B: Barselona i Inter su igrali derbi kola, a domaćin je sa 2:0 slavio u utakmici gdje su gosti igrali podređenu ulogu iako u sastavu Barselone nije bilo Lionela Mesija. Rafinja je u 32. minutu poentirao a Alba u 83. postavio konačnih 2:0. Barsa je bolja, očigledno!
PSV i Totenhem su igrali 2:2. Domaćin je poveo, a na kraju stizao vođstvo i spašavao bod. Bila je to dobra utakmica, sa četiri pogotka i preko 30 udaraca u pravcu golova. Totenhem je imao inicijativu i zaslužio je na kraju cio plijen, no možda je i isključenje golmana Huga Ljorisa kumovalo konačnom rezultatu. Strijelci za PSV bili su Lozano u 30. i De Jong u 87. minutu, dok su za „londonske pijevce“ strijelci bili Lukas u 39. i Hari Kejn u 55. minutu.
Grupa D: Porto je pregrmio hladnu Moskvu. Momci sa zapada Evrope održali su lekciju Lokomotivi i kući se vratili sa tri boda i lijepim izgledima da prvo mjesto na tabeli zadrže i u narednom periodu. A sve je riješeno u prvom dijelu susreta. Pošto je Fernandes u 10. minutu promašio jedanaesterac za Lokomotivu nije Marega u 26. za Porto. Povisio je Herera u 35, pa konačnih 1:3 postavio Koronsa u drugom minutu nastavka. Jedini gol za Ruse djelo je Mirančuka u 38. minutu utakmice.
Galatasar na Bosforu nije uspjela da savlada njemački Šalke. U utakmici gdje je domaćin dominirao terenom, gost je imao brojnije i izglednije i prilike. Bila je to jedina utakmica sinoćnog programa bez pogodaka.V. Drljević

Jovetić se opet povrijedio

Samo što se vratio na teren, Stevan Jovetić se ponovo povrijedio. Kapiten crnogorske reprezentacije morao je teren stadiona u Brižu da napusti nakon samo desetak minuta igre. U tom trenutku, Jovetić je samo odgurnuo loptu od sebe i zatražio pauzu, a ubrzo i izmjenu.
Podsjećamo, Stevan se tek vratio sa terapija posle povrede lista zbog koje je više od mjesec dana bio van stroja. Odigrao pet minuta protiv Rena, pa i 90 minuta u meču sa Srbijom. Protiv Strazbura je u igri bio 64 minuta i taman što su u Monaku pomislili da je sve u redu, stigla je nova povreda.
Koliko će Jovetić odsustvovati sa terena, znaće se nakon obavljenih pregleda.