„Bemaksu” 883.000 eura po kilometru * Osumnjičenog za ubistvo pustili, pa raspisali potragu * Katnić: Utvrditi ko je prvi prijavio državni udar * Ministar grobar naše ekologije * „Bemaksu” 883.000 eura po kilometru * Crna Gora i multikulturalizam * Vratari NATO-a
  Izdanje: 08-11-2018

Johanes Han, evropski komesar za proširenje:
– Crnu Goru i Srbiju prestižu Albanija i Makedonija.

Posle smrti, odlazi gejmer u pakao.
Nakon nekoliko dana zove đavo Boga i kaže:
- Ajde, molim te, uzmi malo ovog što voli video igrice.
- Što?
- Pa, prevrnuo mi je sve kotlove, pobio sve đavolčiće, i već treći dan pomahnitalo trči i viče: Gdje je prolaz za sledeći nivo?
Vozi crnka plavušu kolima. Odjednom kola stadoše i crnka reče:
- Zamisli, nestalo nam je goriva!
A plavuša odgovori:
- Kako si ti pametna, a ja bih vozila, vozila, vozila i ništa ne bi primijetila...
Šta je to: Četvorica u jednoj sobi, a samo jedan radi?
Tri državna službenika i ventilator.

Sport UTAKMICAMA U GRUPAMA E, F, G, H KOMPLETIRANO ČETVRTO KOLO LIGE ŠAMPIONA
Senzacionalan preokret u Torinu Juventus vodio golom Ronalda, ali Mata i Bonući (autogol) okrenuli u poslednjih pet minuta susreta. Mančeser Siti i Real deklasirali Šahtjor, odnosno Plzen. Bajern i Mančester Siti već u narednoj fazi takmičenja
Igrane su utakmice četvrtog kola Lige šampiona u grupama E, F, G, H, i skoro da i nije bilo neočekivanih rezultata. Bajern i Mančester Siti su ovjerili vize za nastavak takmičenja u Ligi šampiona. Probudio se Real Madrid i u Plzenu demonstrirao silu, ali ni Roma ne zaostaje, obzirom da je u Moskvi natjerala na kapitulaciju domaći CSKA.
Grupa E: Bajern ne liči na onu mašineriju koja krca sve pred sobom. Bajern se muči, a malo je vjerovatno da su Njemci zaboravili da igraju fudbal, ali nešto ne štima. Možda smeta Niko Kovač. Ipak grčki AEK je pao u Minhenu. Strijelac oba pogotka bio je Robert Levandovski u 30. minutu iz jedanaesterca i 72. minutu. Bilo je to dovoljno da dva kola prije kraja Lige osiguraju prolazak u narednu fazu takmičenja. Benfika je dočekala Ajaks i podijeli su bodove, pa su Holanđani ostali u sedlu za nastavak takmičenja u Ligi šampiona. Poveli su Portugalci golom Jonasa u 29. minutu, a gol za Ajaks postigao je Dušan Tadić u 61. minutu utakmice. Bajern je siguran, Ajaks skoro. Benfika će najvjerovatnije u utješno takmičenje na proljeće.
Grupa F: Mančester Siti je, prema očekivanju, izvadio pasoš za proljećni nastavak takmičenja. Mušterija je bio ukrajinsku Šahtjor. Stijelci za „građane“ su pogađali ovim redom: David Silva u 13. minutu, pa Gabrijel Hesus iz penala u 24. i 72. minutu. U međuvremenu se upisao i Sterling. Igrao se 49. minut utakmice. Mahrez je u 84. minutu podigao na 5:0, a Gabrijel Hesus u drugom minutu nastavka postavio konačnih 6:0. Ipak treba naglasiti „sramotni penal“ u 71. minutu za Siti, koji je dosudio mađarski sudija Viktor Kasai. Lion je bio gostopriman prema igračima Hofenhajma. Iako su na poluvremenu, pa i duboku u drugom dijelu imali 2:0, nisu uspjeli da zabilježe trijumf. Golovima Fekira u 20. i Ndombele u 28. minutu Francuzi su stekli veliku prednost i opustili se! Međutim uporni Njemci nisu se predavali. Prvo je Kramarić u 65. minutu smanjio a Kaderabek u 90+2, izjednačio rezultat. Svima po bod i ista meta isto rastojanje na tabeli.
Grupa G: Real se razgoropadio i u paramparčad razbio skromnu ekipu Plzena. Već u prvom poluvremenu bilo je sve riješeno. Čak 4:0 za „kraljeve“. Benzema je dva puta u tom periodu (21. i 37. minut) pogodio a Kazemiro u 23. i Bejl u 40. minutu upotpunili su plodno „kraljevsko poluvrijeme. U nastavku je Real spustio gas, ali je Kros u 67. minutu uspio da poentira. Ovom pobjedom Real preuteo vrh tabele i skoro sigurno osigurao plasman u eliminacionu fazu takmičenja. Rimska „vučica” je otišla u Moskvu po cijeli plijen. I uspjela je u namjeri. Pobijedili su Rimljani i to iz poluvremena. Rusi su se suprostavili reklo bi se, ali rano vođstvo gostiju, pa isključenje Sigurdsona nakon izjednačenja CSKA utakmicu je odvelo na vodenicu gostiju. Monolas je već u četvrtom minutu, nakon kornera koji je izveo Pelegrini, udarcem glavom matirao kasno istrčalog Akinfajeva. Do kraja prvog poluvremena klaj-klaj, a onda odmah u nastavku Arnur Sigurndson je matirao Olsona, pa pet minuta kasnije, zbog druge javne opomene, morao u svlačionicu. Olakšao je posao Rimljanima, a oni su poklon objeručke prihvatili. Možda je bio i ofsajd kada je tri minuta nakon toga Pelegrini postavio konačnih 1:2.
Grupa H: Juventus je igrao protiv Mančester Junajted. Nakon tvrdog i taktički zahtjevnog prvog poluvremena u nastavku je viđen bolji fudbal, a Ronaldo je u 66. minutu pokazao klasu. Pretrčao je odbranu gostiju i iz voleja nije dao De Hei šansu. Imali su Torinezi potom sijaset prilika koje nisu uspjeli materijalizovati, ali jeste Huan Mata na drugoj strani. Slobodni udarac sa dvadesetak metara, u 87. minutu pretvorio je u prelijep pogodak, a onda i Bonući nosom je gurnuo loptu u sopstvenu mrežu. Igrao se 90. minut. Spektakularno drugo poluvrijeme i preokret u režiji Žozea Murinja i njegovih pulena. „Dama“ je kapitulirala i odložila promociju, a „Đavolima”, uprkos pobjedi, za podjelu proljećnih viza ostaje razbadanje sa Valensijom koja je bila bolja od Jang Bojsa i slavila sa 3:1.Skolijetali su „slijepi miševi” mlade momke iz Berna i već u 14. minutu Mina se aktivirao nakon stative koju je pogodio Karlos Soler. Valensija je povela i dražala banak do 37. minuta kada je Asol savladao Neta i izjednačio, ali radost Švajcaraca kratko je trajala. Pet minuta kasnije Mina je još jednom „eksplodirao” i donio novo vođstvo Valensiji. Karlos Soler je u 56. minutu stavio tačku na meč i donio Valensiji bodove nade za prolazak dalje.