Tri godine bez supervizije, a Radoje Žugić i kćerka doktoriraju kod Kneževića * Postupak pokrenut, određen sudija izvjestilac * Za mjesec dana počinili 160 pljački * Opštine traže novi rok za legalizaciju * Promovisan bihorski ćilim * Tri godine bez supervizije, a Radoje Žugić i kćerka doktoriraju kod Kneževića * Slavljenička noć sa zvijezdama
  Izdanje: 07-12-2018

Zvonko Pavićević, predsjednik Sindikata prosvjete:
Vlada ne da četiri miliona za povećanje plata prosvjeti.

Ide Crnogorac i nosi CD-e u ruci. Naiđe drugi i pita ga:
- Šta ti je to?
- Ma neki diskovi sa klasičnom muzikom, ne slušaš ti to!
- Ma, daj da vidim!
- Pa dobro, ima Betovena, Baha, Mocarta...
- Pa znam Mocarta, on je komponovao muziku za „nokiju”!
Javlja se Mujo Radio Sarajevu i kaže: „Da vam kažem, hodam ja Čaršijom, kad odjednom ugledam na podu novčanik.”
Spiker: „I šta sad?”
Mujo: „Pa, ako može jedna pjesma za Muharema!”

Sport - datum: 2018-12-06 BUDUĆNOST I SUTJESKA REMIZIRALI U DERBIJU
Evrogol Ćetkovića budućnost-sutjeska
Budućnost i Sutjeska su remizirali u najvećem crnogorskom derbiju, igranom u okviru 18. kola Prve Telekom lige. Meč je obilježio evrogol Marka Ćetkovića u 42. minutu. Omaleni vezista je sa preko 25 metara pogodio skoro pa same desne rašlje i doveo Nikšićane u vođstvo. Njegov saigrači iz zadnje linije su međutim u 61. minutu djelovali smušeno i omogućili Milošu Mijiću da jedan odbitak sa desetak metara pospremi u mrežu za konačnih 1:1.
– Ne možemo biti zadovoljni rezultatom. Da smo u prethodnim mečevima igrali ovako, mi bismo bili prvi a ne Sutjeska. Bio je ovo pravi derbi. Momci su se borili, igrali i za bolesnog šefa, stvorili u prvom poluvremenu dosta šansi, ali i primili gol na tri minuta prije odlaska na odmor. Uspjeli smo u nastavku da izjednačimo. Nadam se da ćemo na gostovanju Iskri prekinuti seriju od šest mečeva bez pobjede u šampionatu i malo mirniji otići na zimsku pauzu, a na proljeće juriš na titulu. Mislim da je u ovoj ligi gdje svako svakoga može da dobije sve otvoreno – kazao je Dejan Mrvaljeić, koji je na klupi Budućnosti mijenjao bolesnog Branka Brnovića.
Domaći su bolje krenuli. Već u osmom minutu je brzonogi Igor Ivanović na desnoj strani odvukao na sebe nekoliko igrača svog bivšeg kluba i ostavio Milivoja Raičevića na ziceru. Krilni napadač se namjestio, i sa desetak metara gađao donji lijevi ugao, ali se Stefan Cicmil požrtvovano bacio, i skrenuo loptu u korner. Uzvratio je Marko Vučić četiri minuta kasnije prodorom po lijevoj strani. Otišao je međutim suviše blizo golu i tako sebi skratio ugao za šut, pa je Miloš Dragojević odbranio njegov udarac. Samo 120 sekundi nakon toga, zadnji vezni Budućnosti Luka Mirković je sa centra poslao dugu loptu na desnu stranu, gdje se ubacio Stefan Milić i poslao je kroz noge istrčalom Vladanu Giljenu, ali je ona završila pored stative. Trener aktuelnih šampiona Nikola Rakojević je u 29. minutu zbog povrede lijevog beka Dragana Grivića morao ostalu trojicu defanzivaca da pomjeri za poziciju u lijevo, Vučića vrati na desnog beka, dok je njegovo mjesto u ofanzivnoj liniji zauzeo Luka Merdović. Nije to omelo goste, čak naprotiv, uslijedilo je remek djelo Ćetkovića. U drugom poluvremenu praktično da ništa osim izjednačujućeg pogotka Mijića nije bilo vrijedno pomena. Istina, našao se štoper Sutjeske Nemanja Nedić u 85. minutu u prilici da zatrese mrežu, ali je u petercu bila velika gužva, a njegov udarac preslab za Dragojevića.
– Zadovoljan sam rezultatom, ali onim što smo prikazali nisam. Bojažljivo smo ušli u utakmicu. Stvari koje smo radili ranije nismo pokazali večeras. Ne znam zašto, da li je to pritisak zbog značaja utakmice ili nešto drugo, ali nekako su i postignuti golovi bili plod individualnih akcija i grešaka, a ne neke tečne igre. Valjalo bi u poslednjem kolu pobjedom nad Mornarom ovjeriti jesenju titulu – rekao je nakon meča šef stručnog štaba Sutjeske Nikola Rakojević.
Mitar Radunović

Počast za čika Pera

Najvatreniji navijači Budućnosti „varvari” su na derbiju sa Sutjeskom transparentom odali počast nedavno preminulom vjernom navijaču podgoričkog kluba Peru Gavrovom Ivanoviću (1937–2018). Čika Pero je od 1952. godine propustio samo dvije utakmice fudbalskog kluba Budućnost i to kada je bio u vojsci i kada mu je majka bila teško bolesna.