Stečaj skrivan od jula, SDT blokirao 62 miliona eura * Žalbe odbijene, DF ide na proteste * Slavko Stojanović saslušavan zbog nestanka pisama * Uhapšen tjelohranitelj vođe „kavčana” * Stečaj skrivan od jula, SDT blokirao 62 miliona eura * Obični ljudi * Konvertiti
  Izdanje: 12-12-2018

Mihailo Medenica, kolumnista:
– Narod roblja pjeva o slobodi.

Na takmičenju u bacanju čekića u dalj veliko iznenađenje – Crnogorac bacio najdalje!
– Kako ste uspjeli da postignete ovaj rekord?
– Alat, što dalje od mene!
Riješili Crnogorci da promijene radno vrijeme.
– Odsad ćemo da radimo samo u srijedu! - reče vođa radnika. Ima li neko pitanje?
– Ima. Hoće li svaka biti radna?
Kako Crnogorac raskida sa djevojkom?
– Zgodan ti bivši.
– Koji bivši?
– Pa ja.

Pita Mujo Hasa:
- Haso, šta bi ti, bolan, uradio kad bi se desio smak svijeta?
- Briga me, imam vizu, odoh u Ameriku.

Sport CRVENA ZVEZDA UBJEDLJIVIM PORAZOM OD PSŽ-A ZAVRŠILA TAKMIČENJE U LIGI ŠAMPIONA
„Crvenima” treba trijumf Više se nije moglo Crvena zvezda – PSŽ 1:4 (0:2)
Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: 48.357. Sudija: Vilijam Kolum (Škotska). Strijelci: Gobeljić u 56. za Crvenu zvezdu, Kavani u 9, Nejmar u 40, Markinjos u 74. i Mbabe u 90+2 minutu za PSŽ. Žuti kartoni: Borjan, Pavkov, Stojković, Gobeljić (Crvena zvezda), Kerer, Bernat (PSŽ).
Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić, Čaušić, Jovančić, Ben, Marin (od 86. Joveljić), Simić (od 72. Ebesilio), Pavkov (od 72. Boaći).
PSŽ: Bufon, Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat, Di Marija (od 88. Draksler), Verati (od 83. Rabio), Markinjos, Nejmar, Mbape, Kavani.
Crvena zvezda se porazom oprostila od Lige šampiona. „Crveno-beli” su izgubili na prepunoj Marakani od PSŽ-a sa 1:4, a Parižani su ovom pobjedom kao prvi prošli u nokaut fazu. Tim iz grada svjetlosti je još jednom potvrdio klasu koji posjeduje, lako je, posebno u prvom dijelu meča dolazio do prilika... S druge strane, izabranici Vladana Milojevića, prikazali dva lica. U prvom dijelu, to je bilo anemično i nepovezano, ali je u nastavku Zvezda bila odlična, posebno u prvih dvadesetak minuta igre, kada su i postigli pogodak.
Parižani su meč otvorili odlično i već u 9. minutu poveli. Kilijan Mbape je kao brzi voz prošao pored Filipa Stojkovića, proigrao Kavanija, koji je iz neposredne blizine pogodio mrežu. Kontrolisali su gosti i nakon toga igru, a prednost su duplirali u 40. minutu. Nejmar je sve sam uradio, stuštio se kroz odbranu Zvezde, išao paralelno s linijom 16 metara, izbacio dva igrača Zvezde iz igre i potom pogodio mrežu.
Krenuli su Beograđani bolje u nastavku meča. Odigrali su odličnih dvadesetak minuta, a uspjeli su nakon lijepe akcije u 56. minutu da smanje prednost. Nakon centaršuta sa lijeve strane, Tiago Silva je samo zakačio loptu i proslijedio je pravo na nogu mladom Gobeljiću. Uslijedio je udarac iz prve u bliži ugao Bufona – 1:2. Gol za erupciju na Marakani i nadu da Zvezda može do nove senzacije. Međutim, tada je domaći tim stao, a Parižani sa još dva pogotka stigli do ubjedljive pobjede. Igrao se 74. minut kada je Di Marija izveo prekid, a Marinjos glavom sa sedam-osam natjerao golmana Milana Borjana da treći piut vadi loptu iz svoje mreže. Tačku na ovaj susret stavio je Klijan Mbape, u nadoknadi vremena. Odličan pas mu je uputio Nejmar, a mladi Francuz, koji je bio na ivici ofsajda, ovakve šanse ne propušta. Bez problema je matirao Borjana i postavio konačan rezultat – 1:4!

Šesto kolo: Crvena zvezda – PSŽ 1:4 (0:2), Liverpul – Napoli 1:0 (1:0)
1. PSŽ 6 3 2 1 17:9 11
2. Liverpul 6 3 0 3 9:7 9
3. Napoli 6 2 3 1 7:5 9
4. C.zvezda 6 1 1 4 5:17 4

(PSŽ i Liverpul nastavljaju takmičenje u Ligi šampiona, dok će Napoli u Ligu Evrope)

Salah pogurao „redse”

Iza Parižana, koji su sinoć slavili u Beogradu iz C grupe su plasman u osminu finala izborili i fudbaleri Liverpula.
Evropski viceprvaci su u direktnom duelu za drugo mjesto u grupi minimalnim rezultatom pobijedili Napoli. Strijelac jedinog gola na „Enfildu” bio je Mohamed Salah u 34. minutu.