Ne mogu oni da uvedu toliko sankcija koliko mi možemo da volimo bratsku Rusiju. A to nije samo pitanje bratstva i tradicije, nego i ekonomije.

Gori čovjeku kuća, zove on vatrogasce, ali ne zarezuju ga baš. Nakon par neuspješnih poziva, naprosto poludi:

Kako se zove mače koje je nemoguće uhvatiti?
Umače.

Kako zovu tajnog agenta iz Bosne
Sikret.

Sport - datum: 2018-12-16 KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI U 11. KOLU ABA LIGE VEČERAS (19) GOSTUJU CIBONI
Da opravdaju ulogu favorita Moramo da kontrolišemo ritam utakmice i ostvarimo prednost u skoku, rekao je Aleksandar Džikić
Za košarkaše Budućnost Voli nema predaha. Oni nemaju kada da vidaju rane iz Gran Kanarije pošto već večeras u ABA ligi izlaze na megdan Ciboni. Jasno je da je kvalitet na strani Podgoričana i da nije bilo žestokog okršaja u Evroligi i napornog puta oni bi bili veliki favoriti. Ovako, moraće da se osvježe, srede redove i da nastave pobjedničku seriju u regionalnom takmičenju.
- Očekuje nas teška utakmica. Igramo poslije dva dugačka putovanja. Nosioci njihove igre su vrlo iskusni igrači, imaju poene u rukama, igraju široko i sa dosta izolacija. Moramo da kontrolišemo ritam utakmice i ostvarimo prednost u skoku, poručio je trener Budućnost Voli Aleksandar Džikić.
I centar Filip Barović svjestan je da ovaj duel dolazi u nezgodnom momentu.
- Nakon teškog putovanja dolazimo kod veoma neugodnog protivnika. Imaju veoma iskusne igrače i moramo nametnuti naš ritam od početka meča. Siguran sam da nas očekuje odlična utakmica i nadamo se najboljem ishodu.
Što se tiče košarkaša Cibone oni su podigli formu u poslednje vrijeme i sigurno je da će vrebati šansu iz prikrajka.
- Ponovno smo u dobrom ritmu. Ova pobjeda protiv Krke je bila značajna za nas, to smo potvrdili s Hermesom tako da ulazimo sa dobrim tonusom u susret sa Budućnosti koja je znamo kakva ekipa, evroligaš, o njima ne treba trošiti previše riječi. I tim i struka su na visokom nivou no trebamo gledati sebe i da odigramo tu utakmicu na nekom svom maksimumu tako da se nadam da ćemo biti na visokom nivou, a hoće li to biti dovoljno za iznenađenje ili ne to ćemo vidjeti, rekao je trener Zagrepčana Ivan Velić.
Iskusni Damir Markota smatra da njegova ekipa nema šta da izgubi protiv Budućnost Voli.
Iskoristili smo reprezentativnu pauzu, dobro smo trenirali i mislim da smo to pokazali protiv Krke i Hermesa. Puni smo samopouzdanja, zdravi smo. Budućnost je izuzetno dobra ekipa, puna kvalitetnih individualaca i oni su digli samopouzdanje pobjedom protiv CSKA i Barselone u Evroligi ali dobro, mi se nećemo previše koncentrirati na njih nego misliti na sebe. Ući hladne glave jer nemamo šta izgubiti, oni su tu favoriti, idemo se potući pa što bude.
N.Z.

Samo nekoliko minuta radili dogovoreno

Očajna druga četvrtina skupo je koštala košarkaše Budućnost Voli na gostovanju Gran Kanariji, tako da dobra igra u finišu meča nije bila dovoljna da se izbjegne poraz.
Druga četvrtina je prelomila utakmicu. Mi smo pokušali da igramo drugačije u drugom poluvremenu ali nije bilo dovoljno. Nevjerovatno je da dopustimo da tim koji nije postigao nijednu trojku sa pozicije plejmejkera ima 26 asistencija, od čega plejmejkeri 20 kombinovano. Ono što smo radili u poslednjih 5-6 minuta mi smo i pripremali, ali je pitanje zašto to nismo radili ranije. Moraćemo o tome da pričamo. Za dobar napad i dobru odbranu nešto mora da se žrtvuje, a to čini tim dobrim, objasnio je Aleksandar Džikić.