–Svi veliki biznismeni morali su da pomažu DPS, a Milo Đukanović je lično određivao koliko treba da daju.

Nakon 12 godina teške robije pobjegne čovek iz zatvora i nekako uspije da se došunja do kuće neopažen. Na pragu ga dočeka žena:
- Na vijestima u 5 su objavili da si pobjegao a sad je 10 naveče! Gdje si ti do sad?

- Ne znam zašto je Fata stalno ljuta na mene. Ja se trudim oko nje i čak joj svako jutro donosim kavu u krevet. Ona je treba samo skuvati.

Pita Fata Muju: Šta bi volio da sam ja ?
Mujo odgovara: Kalendar.
Fata: Da me gledaš svaki dan.
Mujo: Ne nego da te mijenjam svake godine!

Sport KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI U 19. KOLU EVROLIGE SAVLADALI REAL
Lekcija evropskom šampionu Budućnost Voli – Real 73:60 (19:15, 17:13, 20:20, 17:12)
Dvorana: SC Morača. Gledalaca: oko 5200. Sudije: Hristodulu (Grčka), Zamojski (Poljska), Baumanis (Letonija).
BUDUĆNOST VOLI: Džekson 10 (3-2), Kol 14, Su. Šehović, E. Klark 10, Barović 6 (2-2), K. Klark 12 (4-4), Se. Šehović, Gordić 5, Bitadze 13 (4-4), Popović, Bel 3, Nikolić.
REAL: Kozer, Rendolf 3, Fernandez 8, Rejes 4 (2-2), Ajon 2 (6-2), Tavares 6, Ljulj 10 (4-4), Dek 4, Prepelič 2 (2-2), Tompkins 9 (2-2), Tejlor 5 (2-0).
Izvanrednom igrom, prije svega u odbrani, košarkaši Budućnost Voli su uzeli skalp evropskom šampionu Realu i u nisku pobjeda poslije Baskonije, CSKA i Barselone dodali novi trofej. Podgoričani su potpuno zasluženo trijumfovali o čemu svjedoči podatak da su favorizovani gosti vodili samo jednom u toku utakmice. Plavi su bolje ušli u meč i trojkom Kola i poenima Džeksona u trećem minutu imali plus sedam (7:0). Madriđani su odgovorili trojkama Ljulja i Rendolfa i u petom minutu poveli 10:9. Ispostavilo se da je to bio najsvetliji momenat Lasovih izabranika u ovom okršaju. Poslije toga Podgoričani su agresivnom odbranom došli do lakih poena Džeksona i Gordića za 19:13 u 10. minutu. Fernadez se pobrinuo da prva dionica završi rezultatom 19:15. Na startu druge Erl Klark je poentirao iz kontre, Koti Klark je bio precizan sa linije slobodnih bacanja i Repešini izabranici su u 12. minutu zaprijetili bijegom (23:15). Dek je na kratko odbio taj nalet, da bi u 14. minutu Koti Klark iz još jedne kontre donio prvu dvocifrenu prednost (27:17). Pokušavali su gosti da nađu pravi ritam, ali im košarkaši Budućnost Voli velikom energijom i čvrstinom to nisu dozvoljavali. Plavi su na odmor otišli sa zalihom od osam poena (36:28). U nastavku su Kol i Erl Klark trojkama nagovijestili berićetno veče. Domaćini su dominirali u svim segmentima i u 25. minutu poslije trojke Erla Klarka na semaforu je pisao rezultat 49:34. I poslije toga su kontrolisali dešavanja na parketu, ali im je u samoj završnici treće četvrtine pala koncentracija, što su Fernadez i Kampaco kaznili trojkama, tako da su pred odlučujućih 10 minuta imali osam poena viška (56:48). Kada je Tompkins u 32. minutu ubacio trojku za 51:58 uvukla se zebnja u srca navijača Budućnost Voli. Ipak, domaćini su sinoć bili bolji tim sa više raspoloženih pojedinaca. Sredinom četvrte dionice na glavnu scenu stupio je Bitadze, mladi centar imao je nekoliko uspješnih poteza u odbrani, dok je u napadu dva puta poentirao za 67:53. Bio je to prelomni momenat utakmice. U redove Podgoričana vratila se sigurnost i aktuelni šampioni Evrolige bili su nemoćni. Tačku na meč stavio je Koti Klark sa linije slobodnih bacanja u 39. minutu (71:58). Već tada je počela proslava u rasprodatoj Morači. Košarkaši Budućnost Voli u sledećem kolu Evrolige dočekuju Gran Kanariju i biće to odlična prilika da povežu tri pobjede u elitnom takmičenju.N.Z.

Jasmin Repeša: Čestitam mojim igračima i nevjerovatnim navijačima. Odigrali smo dobru utakmicu, fizički veoma zahtjevnu. Napravili smo nekoliko odličnih stvari sa skokom u napadu, bili odlični u odbrani. Nismo dozvolili da se razigraju njihovi šuteri jer kada uđu u taj ritam, mogu da daju 100 poena.Naš cilj je bio da ih spustimo ispod 70 poena. Protiv Fenerbahčea su dali 63 poena i zato su izgubili utakmicu. Ne možemo mi da igramo sa njima na veliki broj poena Svaka pobjeda je veoma bitna u ovom periodu. Vjerovali smo da možemo da dobijemo Real. Trijumf je važan zbog samopouzdanja. Moramo biti jaki u odbrani i produktivni u napadu Meč sa Cedevitom biće test koliko smo sazreli. Ako odigramo kao večeras, onda smo na pravom putu. Trebaće nam atmosfera poput večerašnje jer igrati pred ovakvim navijačima svaki igrač i trener mogu samo da požele.
Goga Bitadze: Velika utakmica. Pobijedili smo evropskog šampiona i izvanredan je osjećaj pobijediti na domaćem terenu, pred svojim navijačima. Zahvaljujem svim ljudima koji su došli. Dali smo 100 odsto da dođemo do pobjede. Fokus i motivacija su bili ključni.
Pablo Laso: Čestitke Budućnosti na velikom naporu, igrali su mnogo bolje od nas, sa mnogo energije na obje strane terena. Budućnost ima igrače koji su dobri u skoku, imaju brze ruke, bili su motivisani. Mi nismo odgovorili, a nismo imali šutersku noć. Uzimali smo šuteve za tri, žurili, imali 18 izgubljenih lopti, dobili sedam blokada. Sve što možemo da uradimo jeste da naučimo iz ove utakmice i idemo dalje.

CSKA – Bajern 77:70, Olimpijakos – Himki 71:57, Makabi – Barselona 99:83, Gran Kanarija – Fenerbahče 64:82, Anadolu Efes – Darušafaka 82:68, Budućnost Voli – Real 73:60, Žalgiris – Panatinaikos 82:69, Baskonija - Armani 80:75.