Milovom žirantu dali da gradi kuću na državnom zemljištu * Spremni smo za mirne i demokratske proteste * Poskupili struju jer su Blažu prifalile pare * Bez saglasnosti penzionera uzeli 5,8 miliona eura * Franci plaćaju 14 hiljada za smještaj zaštitnika * Poslije skandala samo u Crnoj Gori nema ostavki * Pripremaju teren za rušenje Hotela Siti

Crna Gora je samo okvir za notorni kleptokratski sistem kojim rukovodi prva familija.

- Jesmo - baš njega i tražimo!

Došao muškarac na razgovor za posao i pita ga šef:
- Kakvo iskustvo imate?
- Pet godina razgovora za posao.

Sport ZAVRŠENO EVROPSKO PRVENSTVO U KARATEU ZA KADETE; JUINIORE I U21 U ALBORGU Bronzani Dulović
Uspješan nastup na Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, karate reprezentacija Crne Gore zaokružila je sa dvije medalje – nakon srebra koje je u subotu osvojila Milena Jovanović juče se bronzanim odličjem okitio Nenad Dulović i pokazao da ima potencijal i kvalitet da i u budućnosti pravi velike rezultate na velikim takmičenjima.
Mlađi senior KK Omladinac savladao je u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 60 kilograma Portugalca Dioga Moreiru 1:0. To je njegova druga medalja sa šampionata Evrope u konkurenciji mlađih seniora, nakon što je bio srebrni u Sofiji 2017. godine. Dulović je na startu takmičenja bio slobodan, u drugom kolu savladao je Kipranina Panajotisa Papetasa 5:0, dok je u trećem uzgubio od Grka Stefanosa-Kristosa Ksenosa 2:1. Plasmanom u finale Ksenos je Dulovića povukao u repesaž, a crnogorski borac je borbu za medalju izborio pobjedama protiv Francuza Keita Kanažasingama 6:0 i Estonca Danijela Rodionova 1:0.
Dulović je kazao da je zadovoljan osvojenom medaljom, ali da ostaje žal što ona nije zlatna.
- Iskreno, želio sam da u poslednjoj godini u mlađim seniorima osvojim zlatnu medalju. Mislim da sam je zaslužio, da sam trenirao dovoljno da bi je osvojio. Izgubio sam drugi meč, ali me je Grk povukao u repesaž. Uslijedila su tri meča, između kojih sam imao po svega tri minuta odmora. Bilo je teško, ali izdržao sam - kazao je Dulović i naglasio da je medalju posvetio treneru Žarku Rakoviću. - To je čovjek koji je uvijek uz nas i nesebično se daje svima nama. Medalju posvećujem njemu. Nema mnogo odmora, slijede Premijer lige u Dubaiju i Salcburgu i Evropsko prvenstvo kao kruna, na kojem isto očekujem medalju – dodao je Dulović.
Selektor Žarko Raković kazao je da je zadovoljan nastupom na šampionatu Evrope.
- Smatram da su dvije medalje na šampionatu Evrope veliki uspjeh. Dokazali smo da se ozbiljno radi. Ostaje žal što nijesu osvojene još jedna ili dvije medalje, jer smo bili blizu. Nedostajalo je malo sportske sreće - kazao je Raković.
U repesažu, u drugom kolu, zaustavljen je Ilija Radonjić u kategoriji do 84 kilograma, koji je nastupao sa povredom palca. On je u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugom izgubio od Slovaka Adija Gjurika 1:0. Plasmanom u finale Slovak je povukao je Radonjića u repesaž, gdje je na startu eliminisao Finca Bjorna Kulovuorija 2:0. U drugom kolu izgubio je od Azerbejdžanca Emila Gulahmadova 3:0.
U prvom kolu poražena je mlađa seniorka Vasilisa Bujić (preko 68), a u trećem Stefan Gojčević (do 75). Takmičar KK Bar je bio slobodan na startu, u drugom kolu pobijedio je Poljaka Filipa Voga 2:0, dok je u trećem izgubio od Holanđanina Brajana Luzea 3:0. Bujić je u prvom kolu izgubila od Švajcarkinje Paulin Bonžur 3:0.
Šampionat u Alborgu okupio je oko 1.100 takmičara, a Crna Gora nalazi se među 20 država sa dvije osvojene medalje. Najuspješnija je bila Turska sa 16 osvojenih medalja (šest zlatnih, četiri srebrne i šest bronzanih), ispred Italije (pet zlatnih, četiri srebrne i dvije bronzane), te Rusije (pet zlatnih, jedna srebrna i šest bronzanih). D.K.