Milovi partneri sa Kipra duguju za porez 480.000 eura * Funkcioneri da dokažu porijeklo imovine * Tužio Mila zbog 170 miliona eura * Petorica učenika zlostavljali djevojčicu ? * Policija oduzela kombi zbog Đukanovićevog lika * Dačić: Dogovor Beograda i Prištine verifikuje SB UN * Jonica nas ne predstavlja

- Duge gaće.

Ide plavuša sa peglom u ruci. Sretne prijateljicu koja je pita:
- Gdje si pošla sa tom peglom?
- Ma ne mogu više da razmišljam da li sam je isključila ili nisam - odgovori plavuša.

Sport - datum: 2019-03-14 BUDUĆNOST PROTIV PETROVCA UBILJEŽILA PETU POBJEDU „Plavo-bijelo” proljeće
Pribojavao se šef stručnog štaba Budućnosti Branko Brnović utakmice sa Petrovcem iz dva razloga. Prvi je tradicija. „Plavo-bijeli” nisu nadjačali „nebeskoplave” u sedam vezanih mečeva prije jučerašnjeg. Drugi razlog je bio što je zbog jakog vjetra bio primoran da poslednja dva dana pred utakmicu igrače, umjesto na stadion, vodi u teretanu. Ipak, njegova ekipa je odigrala još jednu efikasnu utakmicu i ubilježila petu pobjedu u isto toliko mečeva u proljećnoj polusezoni.
– Imali smo mnogo teži posao nego što bi se moglo zaključiti iz previsokih 3:0. Pokazali smo još jednom da kada povedemo teško gubimo bodove. Mogli smo na kraju i ubjedljivije slaviti, ali mislim da to ne bi bilo realno jer je Petrovac imao dobro izdanje, pokazali su da su prava ekipa i da pripadaju vrhu crnogorskog fudbala. Nadam se, da ćemo u istom stilu odraditi duel sa Grbljem, i na pauzu, koja nam je prijeko potrebna, otići u dobrom raspoloženju. Siguran sam da ćemo nakon odmora zbog obaveza reprezentacije biti još bolji – rekao je Brnović.
Oba tima su otvoreno ušla u meč pod Goricom. Aleksandar Vujačić je prvi, već u drugom minutu umakao Petrovčanima, koje je spasio golman Ognjen Bogićević. U 10. minutu se istakao i njegov kolega sa druge strane, Milan Mijatović. Iskusni čuvar mreže je bio na mjestu nakon ubacivanja Pjetera Ljuljđuraja za Jovana Vučinića. Lijevo krilo Budućnosti, Dušan Stoiljković je u 18. minutu centrirao, a Draško Božović bio zamalo neprecizan. Imali su „plavi” priliku i dva minuta kasnije, kada je udarac Miloša Mijića odbranio Bogićević. Primorci su uzvratili u 26. minutu. Miloš Kalezić je sa 20 metara šutirao pored stative. Samo minut kasnije uslijedio je hladan tuš za goste. Čuvaru mreže Bogićeviću je vjetar zasmetao prilikom ispucavanja lopte, pogodio je Vujačića u grudi. Korpulentni napadač je bio uporan neopreznost golmana svog bivšeg kluba iskoristio da dovede Budućnost u vođstvo. Nisu izabranici Rudolfa Marčića bili miljenici sreće ni u 41. minutu, kada je Jamamoto pogodio svog igrača Vučinića i lopta je otišla u gol-aut. U drugom minutu drugog poluvremena Benjamin Kacić je iz slobodnog udarca zavrnuo na desetak metara od gola, Kalezić dobro šutirao glavom pod prečku, a Mijatović još bolje reagovao. Podgoričani su udvostručili prednost u 57. minutu. Božović je na desnoj strani šesnaesterca uposlio Igora Ivanovića, brzonogi ofanzivac krenuo ka lijevom boku i prepustio loptu Mijiću, kome nije bilo teško da zatrese mrežu. Nakon toga su Petrovčani potpuno pali. Rezervista Budućnosti, Mihailo Perović je u 85. minutu proigrao Stoiljkovića, koji se našao oči u oči sa Bogićevićem. Golman „nebeskoplavih” se odličnom intervencijom iskupio za situaciju iz 27. minuta. Stoiljković je put do mreže našao tri minuta kasnije, kada je na drugoj stativi sačekao centaršut Periše Pešukića i šutirao neodbranjivo pod prečku. U sudijskoj nadoknadi je Vujačić izbio sam pred Bogićevića i šutirao tik pored stative.
– Prikazali smo se u lijepom svijetlu, igrali smo otvoreno i bili ravnopravan rival do trenutka kada smo primili gol koji se rijetko viđa. Nakon toga je sve krenulo nizbrdo, a kada smo primili drugi gol nismo imali igru, nismo držali ni raspored na terenu – rekao je poslije utakmice trener Petrovca Željko Mrvaljević.
Mitar Radunović

Budućnost – Petrovac 3:0 (1:0)
Stadion pod Goricom. Gledalaca: oko 500. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) – 2, Vladan Todorović (Nikšić) – 2. Strijelci: Vujačić u 27, Mijić u 57. i Stoiljković u 88. minutu. Žuti karton: Milić (Budućnost).
BUDUĆNOST: Mijatović 2, Pešukić 2, Milić 2, Damjanović 2, Tučević 1,5 (od 46. Boljević 1,5), Božović 2, Mirković 2, Mijić 2 (od 84. Delić –), Ivanović 2 (od 67. Perović –), Stoiljković 2, Vujačić 2.
PETROVAC: Bogićević 1,5, Kajević 1, Mikijelj 1, Pajović 1 (od 71. Medigović –), Tačibana 1, Kalezić 1,5, Kacić 1 (od 69. Marković –), Đurđević 1, Ljuljđuraj 1 (od 62. Kopitović –), Jamamoto 1, Vučinić 1,5.
IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Vujačić (Budućnost) – 2.

Re­zul­ta­ti 24. ko­la: OFK Ti­to­grad – Su­tje­ska 0:1, Ze­ta – Gr­balj 1:0, Bu­duć­nost – Pe­tro­vac 3:0, Iskra – Mor­nar 1:1, Ru­dar – Lov­ćen 2:1.
1. Su­tje­ska 24 14 7 3 36:15 49
2. Bu­duć­nost 24 12 8 4 36:13 44
3. Ze­ta 24 10 9 5 21:14 39
4. Pe­tro­vac 24 10 5 9 29:29 35
5. OFK Ti­to­grad 24 10 5 9 22:24 35
6. Gr­balj 24 7 10 7 26:19 31
7. Ru­dar 24 5 14 5 19:22 29
8. Iskra 24 6 9 9 22:26 27