Blažo za godinu zaradio 350 hiljada * Nije primijetio povećanje primanja od 20.000 * Pažin uštedio 12.000, Damjanović 120.000 eura * „Na crno” radila 2.122 radnika * Treći poraz Tereze Mej, zakazan vanredni Samit * Nastavićemo da obilježavamo Dan Republike 9. januara * Sporazum potpisuju pred narodom
  Izdanje: 30-03-2019

Alison Kemp, ambasadorka Velike Britanije:
–Političke partije moraju imati finansije koje su oslobođene bilo kakvih sumnji.
Alison Kemp, ambasadorka Velike Britanije

Pita Haso Muja:
- Šta bi volio: da si glup ili lijep?
Mujo: - Glup.
Haso: - Što glup?
Mujo: - Pa ljepota je prolazna.
Mali komarac se vraća kući nakon prvog, probnog leta.
- I kako je bilo sine? pita ga mama.
- Fantastično! Svi su mi aplaudirali.

Sport - datum: 2019-03-29 KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI PORAŽENI OD BARSELONE U 29. KOLU EVROLIGE
Sigurna pobjeda Barselone Dobra uvertira za Cedevitu Barselona – Budućnost Voli 95:83 (21:22, 23:24, 28:23, 23:14)
Dvorana: Blaugrana. Gledalaca: 4.784. Sudije: Paterniko (Italija), Mantila (Finska), Racis (Letonija).
BARSELONA: Pengos 8, Ribas 3, Singlton 6, Hanga 18 (6-6), Blažič, Smits 14 (3-2), Ertel 7 (2-1), Pustovi 6 (2-2), Oriola 8 (4-1), Kjurik11 (4-3), Klaver 3, Tomić 11 (2-1).
BUDUĆNOST VOLI: Džekson 9, Kol 9 (2-1), Su. Šehović, Barović 9 (4-3), K. Klark 4, Se. Šehović 2, Gordić 11 (2-2), Popović, Bel 11, Nikolić 25, Vilijams 3 (4-3).
Iako su poraženi od Barselone košarkaši Budućnost Voli su pruženom igrom napravili dobru uvertiru za Cedevitu. Na početku meča rasterećeni Podgoričani su pokazali da nisu zaboravili da igraju košarku. Dobru rolu imao je Danilo Nikolić, trojke postigli Bel i Džekson za 16:6 u petom minutu. Domaćine je razdrmao raspoloženi Hanga, pa su uspjeli da uhvate priključak. Trojkom Šmitsa prva dionica je završena rezultatom 21:22. Drugu je trojkom otvorio Ribas, Vilijams je odgovorio pogotkom uz dodatno bacanje (25:24) i plavi su tu stali. Pešićevi izabranici su zahvaljujući razgoropađenom Šmitsu (sedam vezanih poena) i trojki Oriole u 15. minutu otišli na plus 12 (38:26). Izgledalo je da je plavi brod zalutao u opasne vode. Međutim, Bel je trojkom zaustavio taj nalet, zatim je Gordić bio precizan sa linije slobodnih bacanja, da bi Danilo Nikolić novom trojkom vratio goste u igru (34:38). Klaver je trojkom za kratko omeo juriš Podgoričana, koji su trojkom Danila Nikolića, bacanjima Barovića i trojkom Bela do 19. minuta preokrenuli (42:41). Sjajni Danilo Nikolić je prvo poluvrijeme zaključio trojkom (46:44). Dalekometnu paljbu nastavio je i u nastavku pogodivši trojku za 49:44. Uslijedila je i trojka Kola (52:46), ali plavi nisu mogli da zadrže taj ritam. Domaćini su do 24. minuta odgovorili serijom 9:0 (55:52). Ipak, plavi se nisu raspali, već su trojkama Gordića i Danila Nikolića održavali rezultatski egal (69:69) do 30. minuta. Singlton se trojkom pobrinuo da domaćini u odlučujućih 10 minuta uđu sa zalihom od tri poena (72:69). Kada je Pengos četvrtu dionicu otvorio sa dvije vezane trojke (78:69) bilo je jasno da je pred Repešinim pulenima veliki izazov. Istina, izvanredni Danilo Nikolić je sa pet vezanih poena vratio neizvjesnost (74:78), ali gosti više nisu mogli da ozbiljnije ugroze Barselonu, koja je u 37. minutu preko Šmitsa došla do dvocifrene prednosti (89:78), što je bilo dovoljno za pobjedu. Košarkaši Budućnost Voli u poslednjem kolu Evrolige gostuju Panatinaikosu.
N.Z.

Panatinaikos – Real 73:74, Makabi – Gran Kanarija 90:55, Armani – Fenerbahče 90:104, Barselona – Budućnost Voli 95:83. (petak) Himki – CSKA (18), Darušafaka – Bajern (18.15), Baskonija – Anadolu Efes (20.30), Olimpijakos – Žalgiris (20.30)