ASK i njen direktor Sreten Radonjić nastavljaju da krše zakone u pokušaju da zaštite lik i djelo šefa DPS-a.

Ušao policajac u autobus, kad unutra putnici se drže za ručke na krovu. On će njima:
- Pustite ljudi, mogu ja to sam držati!

Sport ZAVRŠNICU ZA INFARKT ODIGRALI DEČIĆ I MLADOST LJEŠKOPOLJE U 25. KOLU DRUGE LIGE
Lješkopoljima bodovi u Tuzima Suzuki brži od pištaljke
<h1>Dečić – Mladost 1:2 (0:0)
Stadion: „Tuško polje”. Gledalaca: oko 200. Sudija: Savo Vujović (Cetinje) – 1,5. Pomoćnici: Vladislav Radenović (Herceg Novi) – 2, Marko Bulatović (Podgorica) – 2. Strijelci: Mihailović u 90+1. za Dečić, a Knežević u 70. i Suzuki u 90+3. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Prenkočević, Mihailović, Krkanović (Dečić).

DEČIĆ: Velimirović 1,5, Prenkočević 1 (od 77. Damjanović –), Mihailović 1, Krkanović 0,5, Ljuljanović 0, Padović 1,5 (od 61. Savićević 0,5), Đukić 1, Orahovac 0 (od 46. Lazarević 1), Drešaj 0,5, Pepić 1, Vujačić 1.

MLADOST: Agović 0,5, Aligrudić 1, Dulović 1,5, Pajović 1, Čelebić 1, Krstović 1, Božanović 1,5, Sekulović 0,5 (od 54. Seratlić 1,5), Vučićević 1 (od 82. Suzuki 1,5), Jovanović 1,5, Bulatović 0,5 (od 67. Knežević 1,5).

IGRAČ UTAKMICE: Ermin Seratlić (Mladost) – 1,5.

Završnica utakmice 25. kola Druge lige između bivšeg i gotovo sigurno novog prvoligaša bila je za infarkt. Na kraju je Mladost Lješkopolje bila srećnija i spretnija i učvrstila se na prvoj poziciji.

Najveći krivac zašto su gosti tek u poslednjim sekundama došli do tri boda je golman Dečića, Pavle Velimirović. Iskusni čuvar mreže je u 14. minutu odbranio zicer Anđelku Jovanoviću, dok je 53. minutu paradom ukrotio udarac istog igrača sa ivice šesnaesterca. Velimirović je tri minuta kasnije preko prečke odbio „bombu” Željka Krstovića sa oko 25 metara. Vrijedna pomena je i minijatura Jovanovića, završena udarcem sa 16 metara tik pored stative. Imali su Lješkopoljci incijativu, ali nisu mogli do gola sve dok šef stručnog štaba Vojislav Pejović nije promiješao karte. U 70. minutu je rezervista Ermin Seratlić probio po lijevoj strani, „nacrtao” loptu na glavu Ivanu Kneževiću, a iskusni napadač sa peterca, samo tri minuta nakon što je ušao u igru, postigao gol za 0:1. Tek tada su domaći krenuli agresivnije ka golu Lješkopoljaca, kojima su strahovali od šansi Vula Vujačića, nakon centaršuteva rezervista Bojana Lazarevića i Vuka Damjanovića. Ostavili su Tuzani međutim igračima Mladosti dosta prostora za kontre. Jedna se otvorila i nakon greške Džonatana Drešaja, kada se Jovanović našao u prilici da udvostruči prednost „žutih”. Namjestio je Anđelko loptu na lijevu nogu, ali je Velimirović „skinuo” još jedan zicer. Igrao se prvi minut sudijske nadoknade kada je Lazrević zavrnuo sa desne strane na peterac, gdje je štoper Nikola Mihailović bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu za 1:1. Sigurno da nema nikog ko je u tom trenutku bio na „Tuškom polju”, a da nije pomislio da će Dečić upisati četvrti vezani remi. Međutim u pretposlednjem minutu nadoknade vremena, defanzivci Tuzana su panično reagovali i dozvolili da lopta dođe do rezerviste Mladosti, Suzukija. Japanac, koji je u igru ušao u 82. minutu je kod desnog ćoška peterca „zalomio” Emira Ljuljanovića i poslao loptu ispod Velimirovića za liderova nova tri boda i blistavo popodne momaka koji su ušli sa klupe.

N.J.

Otrant Olimpik – Bokelj 0:1 (0:1)

Stadion „Velika plaža” u Ulcinju. Gledalaca: 300. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica). Pomoćnici: Veselin Radunović (Nikšić) i Goran Šućur (Nikšić). Strijelac: Pepić u 35. minutu. Žuti kartoni: Banda, Čavor (Bokelj).

OTRANT OLIMPIK: Mećikukić 1, Dacić 1 (od 46. Alibegu 1), Z. Divanović 1,5, Ljamović 1 (od 66. V. Rudović–), Molabećirović 1, A. Rudović 1.5, M. Divanović 1,5, Nikolić 1 (od 73. Kurti 1), A.Rudović 1, Seniković 1,5, Tatar 1.

BOKELj: Perović 1,5, Pepić 2 (od 88. Zlatičanin–), Obradović 1, Pajović 1,5, Šćekić 1, Batuta 1, Banda 1,5 (od 82, Panič –), Grbić 1.5, M.Čavor 1.5, V. Čavor 1 (od 46. Jablan 1.5), Ibrahim 1.

Igrač utakmice: Dejan Pepić (Bokelj) – 2.

Golom Dejana Pepića, jedanaestim u prvenstvu, fudbaleri Bokelja slavili su u derbiju 25. kola, u duelu sa Otrant Olimpikom. Jedini pogodak na meču postignut je nakon kornera, a pred golom Mećikukića najsnalažljivi bio je Pepić.

Igrači Bokelja bili su bolja ekipa, iskoristili su ukazanu priliku i znalački sačuvali prednost do kraja utakmice. Sa druge strane, Ulcinjani nemaju za čim da žale. Nisu prikazali igru kakva se od njih očekivala i koja ih je krasila poslednjih nekoliko mečeva. Domaći su stvorili tek jednu solidnu priliku koju je propustio Rudović u prvom dijelu utakmice.

M.K.

Kom – Jezero 4:0 (0:0)

Stadion: Koma na Zlatici. Gledalaca: 200. Sudija: Goran Ivanović (Budva). Pomoćnici: Ivan Klačar (Bar) i Goran Savićević (Bar). Strijelci: Gardašević u 50, B. Golubović u 76, Gazivoda u 87. i R. Golubović u 89. minutu. Žuti karton: D. Ajković, Kontić, Talović (Jezero).

KOM: Pavličić, Orlandić, Petrović, Dabetić (od 73. Gazivoda), Milović, Gardašević, Đukić, B. Golubović, Vlahović (od 86. Otašević), Popović, Čabarkapa (od 46. R. Golubović).

JEZERO: Asanović, Jovićević (od 62. Mučalica), Samson, Stijepović (od 68. Redžepagić), Drešković, Tomašević (od 54. Osmajlić), D. Ajković, Mirković, Kontić, Đ. AJković, Talović.

Kom je opravdao ulogu favorita u duelu sa Jezerom – 4:0. Izabranici trenera Viktora Trenevskog do trijumfa su stigli boljom i efikasnijom igrom u drugom poluvremenu, kada su uostalom i postignuti svi golovi.

Mrežu Plavljana načeo je Sava Gardašević u 50. minutu, a kada je Bojan Golubović u 76. minutu duplirao prednost bilo je jasno da će bodovi ostati na Zlatici. U samom finišu susreta, domaći su postigli još dva gola, a strijelci su bili Savo Gazivoda i Radivoje Golubović.

Arsenal – Igalo 1:0 (0:0)

Stadion: Arsenala. Gledalaca: 300. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Marko Gojković (Nikšić) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelac: Đorđević u 90. minutu. Žuti kartoni: Mršulja, Manojlović (Arsenal), Đurković, Vlahović, Petrović (Igalo).

ARSENAL: Radović, Vukadinović, Mršulja, Pereira (od 65. B. Đorđević), Manojlović, Stevović (od 83. Ličina), Vukčević, R. Đorđević, Delić, Santos, Bećirović (od 46. Vujović).

IGALO: Bjelica, Kijomoto, Đurković, Pavićević (od 53. Vilotijević), Vlahović, Koprivica (od 67. Gazivoda), Kopitović, Krulanović, Petrović (od 90+1. Stanisavić), Bugarin, Tačibana.

Arsenal je pred svojim navijačima stigao do tri boda u poslednjem minutu utakmice. Strijelac pogotka vrijednog tri boda postigao je „rezerista” Boban Đorđević u 90. minutu.

Jedinstvo – Berane 2:1 (0:0)

Gradski stadion u Bijelom Polju. Gledalaca: 400. Sudija: Marko Ćupić (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Uroš Rašović (Podgorica) – 1,5 i Vojin Ostojić (Podgorica) 2. Strijelci: Idrizović u 69 i Gordić u 90+4 za Jedinstvo, a Ni. Tmušić u 57. minutu za Berane.

JEDINSTVO: Joksimović 1,5, Gordić 2, Poček 1,5, Anđelić 1 (od 46. Kesjuke 1), Mrdak 1, Cvijović 1 (od 46. Šoja 1,5), Hajrović 1, Banda 1, Muzurović 1,5 (od 83. Poljak 1), Idrizović 2, Šćepanović 2.

BERANE: Bečić 1, Pešić 0,5 (od 56. Balević 0,5), Vulević 1,5, Ne. Tmušić 1,5, Nedić 1, Vukićević 1,5, Tomović 1 (od 83. Korać 0,5), Ni. Tmušić 2, Nozomi 1,5, Hidaeki 1, Isljami 2.

Igrač utakmice: Vladan Gordić (Jedinstvo) – 2.

Jedinstvo je u derbiju sjevera pobijedilo Berane sa 2:1, a do tri boda Bjelopoljci su došli u nadoknadi vremena. Naime, u četvrtom minutu nadoknade vremena Igor Poček je sa lijeve strane izveo korner, a Vladan Gordić je visoko skočio i glavom zatresao mrežu. To je bio pobjedonosni gol domaćih i razlog da, nakon što je odlični sudija Marko Ćupić odsvirao kraj, počne slavlje sa navijačima.

Do trijumfa nad Berancima, koji su igrali više nego dobro, domaći su došli nakon preokreta. Poveli su gosti u 57. minutu. Korner je sa lijeve strane izveo Ernes Isljami a jedan od najmanjih na terenu Nikola Tmušić u srcu šesnaesterca glavom zakucao u mrežu. Izjednačenje je stiglo u 69. minutu. I to opet nakon kornera, kada je u padu negdje oko penaltika šutirao Mirza Idrizović i matirao golmana Berana.

M.N.

Rezultati 25. kola: Jedinstvo – Berane 2:1, Dečić – Mladost Lj. 1:2, Otrant Olimpik – Bokelj 0:1, Arsenal – Igalo 1:0, Kom – Jezero 4:0.

1. Mladost Lj.25 15 6 4 41:21 51

2. Bokelj 25 11 8 6 35:14 41

3. Kom 25 11 8 6 29:19 41

4. Otrant O. 25 11 7 7 31:23 40

5. Arsenal 25 9 9 7 22:16 36

6. Jedinstvo 25 7 13 5 17:14 34

7. Dečić (-3) 25 8 8 9 30:26 29

8. Igalo 25 7 8 10 18:22 29