Upravlja firmom od 120 miliona eura, a ne zna ko su vlasnici * Iz gluve sobe odbora čuje se buka afere „Koverta” * Prvo sastanak sa opozicijom, pa onda datum novog protesta * Druga zbog djevojke,ubio stolicom * Poslovni gubitak za godinu uvećali 647 hiljada eura * Nepodnošljiv položaj srpskog naroda * SDP da povuče inicijativu o smjeni

DUŠKO KNEŽEVIĆ, VLASNIK ATLAS GRUPE:
Podržavam ujedinjenu opoziciju i moj narod, da se izbori za slobodu koje nema bez smjene ovog režima.

Prodavačica na pijaci viče: Černobilske jabuke, černobilske jabuke!
Prilazi joj čovjek i pita je:
– Jesi li ti, ženo, normalna? Zašto govoriš da su jabuke černobilske? Ko će ti kupiti takve jabuke?
Odgovara žena:
– Aaa, kupuju, kupuju - neko za zeta, neko za svekrvu, neko za snahu... Kupuju, kupuju.’

Sport - datum: 2019-04-14 ZETA NAKON PREOKRETA SLAVILA PROTIV RUDARA
Još jedan trijumf Zete Po notama Nikole Krstovića
Zeta je ostvarila novu prvenstvenu pobjedu i učvrstila se na trećem mjestu na tabeli. Predvođeni dvostrukim strijelcem Nikolom Krstovićem, izabranici Dejana Roganovića pokazali su karakter i nakon preokreta sa 2:1 savladali ekipu Rudara.

Znali smo da će protiv Rudara biti tvrdo, jer su ekipa sa najviše remija u ligi. Nama je značaj utakmice u prvih 15-20 minuta okovao noge i nakon greške smo primili gol. Ali, reakcija je bila dobra, na vrijeme smo izjednačili, u nastavku postigli još jedan pogodak i po meni zasluženo na kraju stigli do pobjede – istakao je Dejan Roganović, kormilar tima iz Golubovaca.

Pljevljaci su bolje otvorili meč i zaprijetili preko Radomira Đalovića u 4. minutu. Iskusni napadač je sa ivice kaznenog prostora loptu poslao iznad prečke. Ali, već u 8. minutu Rudar je poveo. Nakon centaršuta sa desne strane, loptu je slabo procijenio Amel Tuzović, prihvatio je Niaveđi Kođo i poslao je iza leđa golmana Namaška – 0:1. Prvi put ozbiljnije Zeta je zaprijetila u 12. minutu, Vujačić je probao glavom nakon nabacivanja Pešukića, ali je golman Kuč bio siguran. Kapiten Zete je u 37. minutu iz slobodnog udarca pogodio stativu, a tri minuta kasnije domaći su stigli do izjednačenja. Na 18 metara od gola gostiju fauluran je Aleks Jamoa, prekid je ovoga puta izveo Nikola Krstović i loptu poslao pod prečku – 1:1.

Dugo se u nastavku čekalo na pravu šansu, a prvu ozbiljniji pokušaj vidjeli smo u 68. minutu. Sekulić je sa lijeve strane centrirao, Krstović glavom zahvatio loptu, ali je Kuč bio siguran. U sledećem napadu Rudar je zaprijetio. Marković je odigrao pas za Đalovića koji je šutirao, ali je pogodio spoljni dio mreže. A onda, u 75. minutu trenutak odluke. Duga lopta je upućena ka Nikoli Krstoviću, Simović je loše procijenio njen let, pa je najbolji strijelac prvenstva prihvatio i rutinski završio akciju za konačnih 2:1. Istina, u poslednjim trenucima meča domaći su propustili šansu da slave i ubjedljivije. Zicer, nakon lijepo odigranog duplog pasa sa Srđanom Krstovićem, nije iskoristio Đorđije Vukčević.

Prikazali smo u prvom poluvremenu dosta dobru igru, imali vođstvo, ali smo pred kraj prvog poluvremena napravili neke gluposti i iz slobodnog udarca primili gol. U nastavku je Zeta je, ponovo nakon naše individualne greške, postigla pogodak i na kraju zasluženo slavila – rekao je Vuko Bogavac, pomoćni trener Rudara.

Zeta - Rudar 2:1 (1:1)
Stadion: „Trešnjica”. Gledalaca: 400. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica) – 1. Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) – 1 i Veselin Radunović (Podgorica) – 1,5. Strijelci: N. Krstović u 40. i 75. za Zetu, a Kođo u 8. minutu za Rudar. Žuti karton: Vuković, Ražnatović, Đalović (Rudar).

ZETA: Namaško 1,5, Tuzović 1, Vujačić 2, Baošić 2, Sekulić 1, Milojko 2, S. Krstović 1,5, Pešukić 1,5 (od 90. I. Vukčević –), Jamoa 1,5, Bošnjak 1 (od 73. Đ. Vukčević –), N. Krstović 2,5 (od 87. Ceklić).

RUDAR: Kuč 1, Ražnatović 1, Mećinović 1, Vuković 1,5, Simović 0,5, Marković 1 (od 85. Kartal –), Golubović 1, Tomašević 1 (od 77. Racković –), Kođo 2, Zečević 1 (od 81. Morinaga –), Đalović 1.

Igrač utakmice: Nikola Krstović (Zeta) – 2,5.