Upravlja firmom od 120 miliona eura, a ne zna ko su vlasnici * Iz gluve sobe odbora čuje se buka afere „Koverta” * Prvo sastanak sa opozicijom, pa onda datum novog protesta * Druga zbog djevojke,ubio stolicom * Poslovni gubitak za godinu uvećali 647 hiljada eura * Nepodnošljiv položaj srpskog naroda * SDP da povuče inicijativu o smjeni

DUŠKO KNEŽEVIĆ, VLASNIK ATLAS GRUPE:
Podržavam ujedinjenu opoziciju i moj narod, da se izbori za slobodu koje nema bez smjene ovog režima.

Prodavačica na pijaci viče: Černobilske jabuke, černobilske jabuke!
Prilazi joj čovjek i pita je:
– Jesi li ti, ženo, normalna? Zašto govoriš da su jabuke černobilske? Ko će ti kupiti takve jabuke?
Odgovara žena:
– Aaa, kupuju, kupuju - neko za zeta, neko za svekrvu, neko za snahu... Kupuju, kupuju.’

Sport - datum: 2019-04-14 KVALIFIKACIJE ZA EP RUKOMETAŠA – DANSKA SE REVANŠIRALA CRNOJ GORI
„Crveni” nemoćni Danska – Crna Gora 37:26 (14:11)
„Rojal Arena” u Kopnhagenu. Gledalaca: 11.835. Sudije: Baugmart i Vild (Njemačka). Sedmerci: Danska 4 (4), Crna Gora 2 (1). Isključenja: Danska 4, Crna Gora 14 minuta.
DANSKA: N. Landin, Gren, M. Landin 3, Jakobsen 1, Zakarijasen 8, Svan 8, Melgord 1, Mensa-Larsen 2, Toft Hansen 1, M. Hansen 6, Olsen , J. Hansen 1, Damgard, Nilsen, Holm 5, Hald 2.
CRNA GORA: Mijušković, Simić, Bakić 1, Čavor 4, Pelidija, Radović 3, M. Vujović 1, Radojević, Simović 1, S. Vujović 6, Ševaljević, Petričević, Božović 3, Lasica, Anđelić 1, Lipovina 6.
Nogog čuda nije bilo, niti je bilo naznaka da bi moglo da ga bude. Danska je u Kopenhagenu denonstrirala snagu, revanširala se Crnoj Gori za šokantan poraz u „Morači”, i ostvarila treću pobjedu u grupi 8 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Sa druge strane, izabranici Zorana Roganovića upisali su drugi poraz, ali su pred poslednje mečeve u junu u dobroj poziciji, jer ih pobjede nad Ukrajinom kući i protiv Farskih Ostrva u gostima sigurno vode na kontinentalnu smotru.
Bet pivota Branka Kankaraša, uz nekoliko još rovitih igrača Crna Gora u „Rojal Areni” nije uspjela da ponovi partiju iz „Morače”, golman Nebojša Simić nije imao svoje veče, pa je olimpijski i svjetski šampion rutinski stigao do ubjedljive pobjede. U prvom poluvremenu „crveni” su se nekako i držali, ali u nastavku, pogotovo u poslednjih 15 minuta nisu uspjeli da odgovore ritmu Danaca, koji su iz brojnih kontri postizali lake golove, pa je prednost konstatno rasla. Crna Gora je bila nemoćna, ali je čudesnom pobjedom u „Morači” napravila veliki posao i na dobrom je putu da se kvalifikuje na još jedno veliko takmičenje.
- Teško je odigrati dvije jake utakmice protiv svjetskog i olimpijskog šampiona, pogotovo u ovom periodu kada su igrači izloženi velikim naporima i non-stop igranju. Ostaje žal što nismo malo više pokazali u sjajnoj atmosferi, jer samo rezultat kvari sliku. Ipak, momci su nevjerovatni i ja im skidam kapu za sve što su uradili ove nedjelje. Vjerujem da ćemo protiv Ukrajine ponovo odigrati fanatstično, ako još i ne bolje nego protiv Danske prvi meč, i da ćemo ga maksimalno spremni dočekati – kazao je nakon meča u Kopenahagenu, selektor Crne Gore, Zoran Roganović.
U drugom susretu četvrtog kola Ukrajina je jedva u gostima savladala Farska Ostrva, rezultatom 27:26. D.K.