Posle pola sata, Piroćanac opet zove konobara: – Donesi još pola hljeba da pojedem ono ćevapče.
– Čekaj ba,... evo ti Save, pa neka ti on objasni!

Sport - datum: 2019-04-22 DRUGA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE – 29. KOLO
Strijelac: Lazar Vučićević Lider siguran, Kom slavio u Bijelom Polju
Mladost Lj. – Jezero 3:1 (2:1)

Stadion: „DG Arena”. Gledalaca: 150. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Miladin Nelević (Podgorica) i Nikoleta Obradović (Berane). Strijelci: Vučićević u 15, Pajović u 27. i Tući u 74. za Mladost Lješkopolje, a Talović u 10. minutu za Jezero. Žuti kartoni: Seratlić (Mladost Lješkopolje), Redžepagić, Jovićević, D. Ajković, Đ. Ajković (Jezero).
MLADOST LjEŠKOPOLjE: Agović, Seratlić (od 85. Knežević), Jovanović, Krstović, Tući, Radunović, Tiodorović (od 61. Bulatović), Božanović, Vučićević (od 85. Muhović), Aligrudić, Pajović.
JEZERO: Kaltak, Redžepagić, Jovićević, Vujisić (od 20. Mučalica), Talović, Kontić, D. Ajković, Milačić, Samson (od 54. Đ. Ajković), Mirković (od 61. Tomašević), Stijepović.
Fudbaleri Mladosti iz Lješkopolja ostvarili su osamanestu prvenstvenu pobjedu. Tim Voja Pejovića slavio je protiv Jezera sa 3:1, čime je napravio još jedan korak ka plasmanu u najelitnije klupsko društvo Crne Gore.
Plavljani su bolje otvorili jučerašnji meč i golom Danina Talovića u 10. minutu poveli. Međutim, njihova radost nije dugo trajala, jer je samo pet minuta kasnije Lazar Vučićević izjednačio rezultat. Za totalni preokret pobrinuo se štoper „žutih” Jovan Pajović, koji je u 27. minutu matirao golmana Kaltaka za 2:1. Konačan rezultat, petnaestak minuta prije kraja susreta, postavio je Marko Tući.

Bokelj - Igalo 1:0 (0:0)

Gradski stadion pod Vrmcem u Kotoru. Gledalaca: oko 400. Sudija: Mladen Knežević (Berane) 2. Pomoćnici: Goran Šućur (Nikšić) 2. i Marko Drljević (Danilovgrad) 2. Strijelac: Pačuk u 59 minutu. Žuti kartoni: Pepić, V. Čavor, Obradović, Maraš (Bokelj), Jeknić (Igalo).
BOKELj:Perović 2, Šćekić 2, Batuta 1 (od 46. Maraš 2), Pajović 2 , Pepić 1,5, V. Čavor 2, M. Čavor 1 (od 46, Banda 1,5), Ivanović 2, Pačuk 2,5, (od 85. Zlatičanin-) Obradović 2, Ibrahim 1,5.
IGALO: Bjelica 1, Bugarin 1, Vlahović 1,5, Koprivica 2 (od 63. Stanisavić 0,5), Tačibana 1,5, Jeknić 1, Kopitović 1, Petrović 1, (od 85. Gazivoda- ), Vilotijević 0,5, Đurković 1,5, (od 68. Pavićević 1,5), Kijamoto 1.
Igrač utakmice: Andri Pačuk (Bokelj) 2,5
Bokeljski derbi ponovo je pripao kotorskom drugoligašu koji nastavlja trku za baraž za Prvu ligu, dok će tim Igala i dalje da strepi sa očuvanje statusa.
Susret je odlučen u 59. minutu. Pajović je odlično centrirao a Ukrajinac Pačuk savladao loše postavljenog Bjelicu. U poslednjim minutama „rezervista” Pavićević bio je u idealčnoj prilici da savlada Perovića i izjednači rezultat, ali pogodio je samo spoljni dio njegove mreže.Z.Š.

Jedinstvo – Kom 0:1 (0:0)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 400. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica) – 1. Pomoćnici: Marko Bulatović (Podgorica) – 1 i Vojin Ostojić (Podgorica) – 1,5. Strijelac: Šentoku u 65. minutu. Žuti kartoni: Drašković (Jedinstvo), Milović, Vlahović, Orlandić, Pavličić (Kom).
JEDINSTVO: Joksimović 1, Gordić 1, Perošević 1 (od 46. Kesjuke 1), Poček 1,5, Mrdak 1, Cvijović 1 (od 57. Poljak 1), Banda 1, Muzurović 1 (od 75. Drašković 1), Idrizović 1, Šćepanović 1,5.
KOM: Pavličić 1, Gazivoda 1, Hot 1 (od 55. Šentoku 2), Milović 2, Đukić 1,5, Đurković 1 (od 46. Bulatović 1), Dabetić 1, Vlahović 1,5, Popović 1,5, Orlandić 1,5, Golubović 1 (od 89. Otašević-).
Igrač utzakmice: Miloš Milović (Kom) – 2
U derbiju kola, odigranom u Bijelom Polju, Kom je sa 1:0 savladao ekipu Jedinstva i sebe svrstao u najuži krug kandidata za igranje baraža. Da se staro fudbalsko pravilo obistini, kada ne iskoristiš šanse stigne kazna, dokaz su dešavanja na jučerašnjem susretu. Dvije stopostotne prilike imali su domaćini. Prvo je Milivoje Mrdak, topovski opalio po lopti u 26. minutu sa ivice šenaestrereca i pogodio prečku. Mlađani Andrej Cvijović u 33. minutu nije iskoristio još jednu priliku, šutirao je svega metar udaljenosti i uspio da prebaci okvir gola. Sve to kaznili su gosti, prvim udarecem u okvir domaćeg gola. Izveo je ,,rezervista” Japanac Anihiro Šentoku u 65. minutu pravu bravuru u srcu domaćeg šesnaesterca. Prevario je dva igrača i onda rutinski zatresao mrežu. Od tog trenutka, domaći su pali u igri, i do kraja nijesu uspijevali da nešto ozbiljnije urade.
Sporan detalj desio se u 88. minutu. Ljutili su se domaći igrači i navijači na sudiju Miloša Bešovića, smatarajući da je omaleni Igor Poček srušen sa leđa. Ali, tako nije mislio podgorički arbitar i pištaljka je ostala nijema.M.N.

Otrant Olimpik – Berane 1:3 (0:1)

Stadion: Velika plaža. Gledalaca: oko 150. Sudija: Đorđije Ćalić (Nikšić). Pomoćnici: Blažo Bogdanović (Nikšić) i Mirsad Pepić (Tuzi). Strijelci: Molabećirović u 83. za Otrant Ol, a Isljami u 31, Tada u 71. i Korać u 81. minutu za Berane.
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Alibegu, Ramović, Nikolić (od 63. Ad. Rudović), Tatar, Dacić, Seniković, Kalezi (od 46. Kalezki), Ljamović (od 52. Molabećirović), V. Rudović, Divanović.
BERANE: Bećić, Vulević, Đurišić, Tmušić, Stojanović (od 90+2. Adžić), Tada (od 90+4. Oigava), Isljami, Tmušić, Vukićević, Korać (od 86. Balević), Nedić.
Ni treću uzastopnu utakmicu u Ulcinju Otrant Olimpik nije uspio da riješi u svoju korist, pa mu izmiče baraž. Nakon poraza od Jedinstva i remija sa Dečićem, Ulcinjani su juče pretrpjeli novi poraz od ekipe Berana i definitivno se nalaze u krizi.K.D.

Dečić – Arsenal 1:0 (0:0)

Stadion: Tuško polje. Gledalaca: oko oko 200. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Jovan Došljak (Berane) i Goran Savićević (Bar). Strijelac: Vujačić u 84. minutu iz jedanesterca. Žuti kartoni: Pepić, Camaj (Dečić), Manojlović, Mršulja (Arsenal).
DEČIĆ: Velimirović, Đukić (od 48. Ujkaj), Damjanović (od 64. Camaj), Vujačić, Lazarević, K. Dinoša, Mihailović, Božović, E. Dinoša (od 67. Savićević), Pepić, Krkanović.
ARSENAL: Radović, B. Đorđević, Rašo, Manojlović, Delić, Pereira (od 90. Dedejić), Augusto, R. Đorđević, Stevović (od 82. Ličina), Vukadinović, Bećirović (od 46. Mršulja).
Konačno se i Dečić radovao pobjedi u drugom dijelu šampionata. Golom Vula Vujačića, koji je u 84. minutu realizovao jedeanaesterac Tuzani su savladali Arsenal i osvojili značajna tri boda u grčevitoj borbi za opstanak.D.K.