Stanove funkcionera proglasili za državnu tajnu * Željko Aprcović kandidat za gradonačelnika * Vučić pomogao Milu oko „državnog udara” * Bemaksu za godinu 26 miliona od države * EU bi mogla da učini istorijsku grešku * Rusija nije vatrogasna brigada da spasava sve redom * Amerika ispod žita obučava vojsku Kosova

Učiteljica zadala temu za pismeni zadatak „Da sam direktor”. Svi pišu, samo Perica sjedi prekrštenih ruku. - A što ti ne pišeš, Perice? - upita ga učiteljica. - Čekam sekretaricu - odgovori joj on.

Umre carinik i dođe kod Svetog Petra. Dok je Sveti Petar razmišljao gdje da ga odvede, u raj ili u pakao, carinik dođe i stidljivo mu reče:
- Šefe, ja bih negdje na granicu ako može.

Sport OFK TITOGRAD BRZO RAZORUŽAO „FENJERAŠA”, EKIPU MORNARA
Najbolji na terenu: Zoran Petrović Goleada na Starom aerodromu
Fudbalerima OFK Titograda je bio dovoljan 21 minut da riješe pitanje pobjednika u meču sa Mornarom. Malobrojni gledaoci na Starom aerodromu su prisustvovali pravoj goleadi. Šanse pred mrežom slabašnih Barana su se cijelim tokom meča ređale kao na traci. Već odavno novog drugoligaša, načeo je Zoran Petrović, već u 7. minutu, kada je sa lijeve strane šesnaesterca pogodio suprotni ugao. Prednost domaćih udvostručio je Vojin Pavlović udarcem po zemlji sa 25 metara u bliži ugao. Šest minuta kasnije, Petrović je solo prodor završio šutem u malu mrežu – 3:0. Dobru igru „romantičara” prvom poluvremenu „začinio” je Marko Pavićević, tako što je lobovao golmana gostiju u 41. minutu za 4:0. Čuvar mreže Marko Novović je najzaslužniji što „mornari” nisu još dublje potonuli do odlaska na odmor, pošto je odbranio opasne udarce Marka Roganovića, Mirka Raičevića i Pavićevića, a u 25. minutu je imao pomoć Stevana Markovića, koji je na gol liniji zaustavio šut Pavlovića. U drugom poluvremenu se, nakon startnog poigravanja, uozbiljio Mendi. Senegalac je prvo u 58. minutu na asistenciju Raičevića, rutinski povisio na 5:0, dok je četiri minuta kasnije iskoristio centaršut Pavićevića u srce šesnaesterca, kao i smušenost odbrane domaćih, da postigne šesti, poslednji gol za „crvene”.

– Rano postignuti prvi gol nam je značajno olakšao stvari. Imali smo puno prostora za igru protiv ekipe koja je praktično u januaru ispala iz lige. Mogli smo čak da postignemo još koji gol, ali je umor od derbija sa Sutjeskom u Nikšiću doprinio da koncentracija u završnicama pojedinih akcija ne bude na potrebnom nivou. Nadam se da ćemo izboriti izlazak u Evropu u poslednja dva kola sezone tokom koje je bilo dosta uspona i padova – rekao je, uz Mendija, dvostruki strijelac za Podgoričane, Zoran Petrović.

Barani su zaprijetili tek u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Filip Kalačević na desnoj strani uposlio Dejana Račića, a napadač pogodio spoljni dio mreže. Počasni gol za Mornar postigao je Luka Klikovac u 75. minutu, snažnim udarcem sa preko 20 metara. Mogao je Marković u finišu da postigne i drugi gol za klub sa „Topolice”, ali je nakon kornera glavom šutirao pored stative.

– Iako smo odavno ispali iz lige, ovakav pristup je neprihvatljiv. Igra, volja i zalaganje su bili ispod svakog nivoa, dok je Titograd pokazao klasu. Pred nama je težak zadatak da dignemo momke iz letargije i da odigramo časno poslednja dva kola – rekao je pomoćni trener Mornara, Simo Medigović.

N.J.

OFK Titograd – Mornar 6:1 (4:0))
Stadion OFK Titograda. Gledalaca: oko 100. Sudija: Milovan Milačić (Kotor) – 2. Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) – 2, Vladan Todorović (Nikšić) – 2. Strijelci: Petrović u 7, 21, Pavlović u 14, Pavićević u 41, Mendi u 58, 62. za OFK Titograd, a Klikovac u 75. minutu za Mornar. Žuti kartoni: Vujošević, Kalačević (Mornar).

OFK TITOGRAD: Ivanović 1, Roganović 2, Bakrač 1,5 (od 46. Divanović 1), Banović 1,5, Živković 1,5 (od 56. Ojdanić 1), Raičević 2,5 (od 60. Brnović –), Nikolić 2, Pavlović 2, Mendi 2,5, Petrović 3, Pavićević 2.

MORNAR: Novović 0,5, Vujošević 0, Marković 0,5, Vlahović 0, Martinović 0, Vukmarković 0 (od 46. Vojvodić 0), Brnović 0, Kalačević 0, Bušković 0 (od 36. L. Merdović 0), Puljiz 0 (od 39. Klikovac 1), Račić 0,5.

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Petrović (OFK Titograd) – 3.