Sin Medenice za godinu prodao naftu vrijednu 1,8 miliona * Blažo samo u nekretninama ima 2,5 miliona * Po cijenu života branićemo Sinjajevinu * Posada iz Crne Gore prevozila dvije tone kokaina * Biraju srednju školu po mjeri * DPS naredio direktorima da plate članarinu * „Crnogorska plovidba” očekuje odštetu od 445 hiljada dolara

Šta je vrhunac krize?
Kada uđeš u kinesku trgovinu i kažeš: „Ništa, samo gledam”.

Sport DANILOVGRAĐANI ZASLUŽENO SLAVILI POD MALIM BRDOM
Strijelac: Luka Pejović Iskra pokerom ovjerila opstanak
Igrači Iskre zasluženo su slavili pod Malim brdom sa 4:0 i izborili opstanak u eliti bez baraža.

Došli smo da igramo bez bilo kakvih kalkulacija, da ne razmišljamo kako je na drugim terenima, već sami riješimo svoju sudbinu. U prvom poluvremenu smo naišli na organizovan sastav Petrovca, ali smo u drugom bili bolji, i nakon gola Drinčića sve je bilo lakše – rekao je Srđan Nikić, prvi saradnik Aleksandra Nedovića na klupi Iskre.

Prvu šansu imali su gosti, Nikola Karaklajić u 5. minutu umalo nije iznenadio golmana Stefana Popovića udarcem sa 17-18 metara, ali je lopta pogodila prečku. Domaći su zaprijetili u 28. minutu preko Halila Muharemovića, koji je glavom loptu poslao pored gola. I Velizar Janketić je bio u prilici u 30. minutu, ali je Blažić bio siguran. Nedugo zatim, u prilici je bio Pjeter Ljuljđuraj, a u 43. minutu odličan udarac Marka Markovića sa 20 metara, ali je Srđan Blažić uspio da izbaci loptu u korner.

U drugom poluvremenu domaći su krenuli nešto ofanzivnije, ali je gol Miloša Drinčića u 57. minutu potpuno preokrenuo tok igre. Gosti su nastavili agresivnije, ređale su se prilike, pa je Iskra u 72. minutu golom Vladislava Rogošića iz slobodnog udarca duplirala prednost. Sedam minuta kasnije gosti su izbeli lijepu akciju, sa desne strane centrirao je Balša Boričić, a Luka Pejović matirao golmana domaćih Popovića. Finiš utakmice pripao je Iskri, čiji su igrači stvarali pometnju u odbrani domaćih. Iz jedne od takvih akcija rezevista Goran Burzanović se oslobodio nekoliko odbrambenih igrača Petrovca, krenuo ka golu Popovića, njegov udarac je rukom zaustavio Nenad Vujović, a sudija Milovan Milačić je pokazao na bijelu tačku. Siguran egzekutor bio je Darko Nikač.

– Nakon odlično odligranog prvog poluvremena nismo uspjeli da iskoristimo par prilika. Uslijedila je slaba igra u drugih 45 minuta, u kojoj su gosti iskoristili sve svoje prilike. Iznenađen sam lošom igrom mlađih igrača, koji su nisu iskoristili dobijenu priliku – istakao je Rudolf Marčić, strateg „nebeskoplavih”.

D.S.

Petrovac - Iskra 0:4 (0:0)
Stadion: Pod Malim brdom. Gledalaca: 200. Sudija: Milovan Milačić (Kotor) – 2. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) – 2 i Marjan Paunović (Berane) – 2. Strijelci: Drinčić u 57, Rogošić u 72, Pejović u 79. i Nikač u 87. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Muharemović, Tačibana, Marković, Vujović (Petrovac).

PETROVAC: Popović 1, Vujović 1, Kažić 1 (od 75. Vuljaj–), Janketić 1, Marković 1,5, Jamamoto 1, Kajević 1,5, Tačibana 1, Muharemović 1 (od 46. Đurđević 1), Savović 1, Ljuljđuraj 1.

ISKRA: Blažić 2, Pejović 1,5, Karaklajić 1,5, Šahman 1 (od 83. Đuričković–), Nikač 2, Jovanović 1, Đurišić 1 (od 76. Burzanović –), Drinčić 1,5, Lakić 1, Milić 1,5 (od 64. Rogošić 1,5), Boričić 1.

Igrač utakmice: Darko Nikač (Iskra) – 2.